Michael Owen se probudil

Michael Owen, 22-letý útočník Liverpoolu, který je považován za jednoho z nejlepších útočníků v Anglii, se v letošní sezóně trápí. Dal jediný gól ze hry a mnozí by jej nejraději viděli mezi náhradníky. Až do sobotního odpoledne, kdy Reds nastoupili v Premier League na stadiónu ambiciózního nováčka Manchesteru City.

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

FRANCIE: Čech udržel nulu

Zápas kola se hrál v Lyonu, kde místní Olympique hostil Monako, které v minulé sezoně bojovalo o udržení v lize. Zápas to byl na pohled dobrý, bylo hodně šancí, byl také dramatický, ale také - jak už se stalo v Le Championat v této sezóně zvyklostí - byl velice agresivní. A hlavní rozhodčí tak nezůstal u jedné červené. Monako se ujalo vedení již ve 14. minutě kdy se trefil Nonda. V 52. minutě zvýšil vedení na 2:0 pro Monako Giuly ovšem už za dvě minuty korigoval na 1:2 Laville. Tečku za zápasem udělal v 90. minutě monacký Camara který tak zvýšil na konečných 3:1 pro Monako. Vlastně, až tak úplná tečka to nebyla, tečku za zápasem udělal v 92. minutě jeden z obránců Lyonu. Camara se řítil sám na brankáře a byl faulován - následovala červená karta. Červených karet bylo ovšem v zápase víc, na červené karty Lyon nakonec vyhrál 2:1, zápas však prohrál 1:3.

ČESKO: Derby bez gólů

Slavné derby fotbalových "S" mezi Spartou a Slávií skončil divácky nejhorším možným výsledkem - 0:0. Šancí na obou stranách bylo dosta, ovšem jak Černý tak Blažek všechny zneškodnili. Na straně Slávie byl nebezpečný především Adautu, na straně Sparty pak Pospíšil s Poborským. V pondělí se dohrávalo ještě utkání Liberec - České Budějovice. Liberec dělilo od 1. místa pouhopouhých 9 minut. V 81. minutě totiž korigoval na 1:5 ze strany hostů Jůn a Liberec je tak druhý za Spartou ale pouze o skóre. Brno ještě letos doma nevyhrálo, naopak potřetí zasebou prohrálo - po Spartě a Liberci si teď z moravské metropole vezou tři body Teplice. Tepličtí vedli od 59. minuty po gólu Zelenky, Brňané vyrovnali v 85. minutě po gólu Doška. V 91. minutě však dal gól Rezek a Brno tak již podruhé v sezóně prohrálo díky gólu po 90. minutě. Vedle Sparty, Slavie a Liberce je čtvrtý tým, který ještě letos neprohrál, překvapivě Jablonec. Jablonec tentokrát remizoval na hřišti v Hradci 0:0. Nahoru se derou Bohemians kteří po nepovedeném začátku ligy 2x po sobě vyhráli. Tentokrát v Blšanech 3:1. Zbylé výsledky 8. kola Gambrinus Ligy: Žižkov - Příbram 0:0, Ostrava - Synot 1:0 a Zlín poprvé vyhrál - 2:1 nad Olomoucí.

Drnovice poprvé ztratily

Gól Švancary z 39. minuty přinesl Opavě domácí výhru 1:0 nad Plzní a současně tak vedení ve 2.lize. nevídanou gólovou přestřelku viděli diváci v Jihlavě, domácí tým tam podlehl Xaverovu 3:5. Vyhrávaly i B-týmy, Sparta doma porazila Chomutov 2:0 a Olomouc Prostějov 3:0. V MSFL ztratily poprvé body Drnovice - v Kroměříži remizovali 0:0 ale stále MSFL vedou z pětibodovým náskokem. Druhá je Kroměříž, třetí Ostrava B a čtvrté je Brno B. V ČFL vedoucí tým Milín rozstřílel rezervu Teplic 4:1. V Divizi poprvé prohrála Dosta Bystrc - v Mutěnicích 2:4.

Ostatní evropské ligy

Sporting Lisabon po drtivé porážce 0:4 ve Ferreiře minulý týden předvedl další mizerný výkon, doma pouze remizoval 0:0 s Varzimem. Naopak suverénní je zatím kdysi slavná Benfica, zatím neztratila ani bod a je první, ve víkendovém duelu si Benfica poradila doma snadno s Leirou, vyhrála 3:1.

Hiddink dostal výhružný dopis!

Guus Hiddink, kouč PSV Eindhoven, který při svém předchozím angažmá dovedl Jižní Koreu do semifinále mistrovství světa, dostal před měsícem výhružný dopis se dvěma nábojnicemi. Hiddink to přiznal londýnskému listu Evening Standard.

LM: Itálie - Zbytek Evropy 9:0

Juventus je ve skupině E největším favoritem na postup. Naznačil to už minulý týden, když na půdě Feyenoordu, loňského vítěze poháru UEFA, uhrál remízu 0:0. Po včerejším utkání, ve kterém "Stará dáma" vypráskala Dynamo Kyjev 5:0, už o favoritovi skupiny nikdo nepochybuje. Zápas byl skvělým představením českého reprezentanta Pavla Nedvěda. Z pozice ofenzivního záložníka často ostřeloval soupeřovu branku a hlavně připravoval góly pro své spoluhráče. Téměř celý zápas se ale nemohl trefit mezi tyče, ale stále se cíli blížil, až přišla 79. minuta. Na půlce hřiště vybojoval míč, dostal se s ním až do vápna a nádhernou bombou do levého horního růžku nedal gólmanovi Revovi šanci. To už byl pátý a poslední gól Juventusu, předtím se dvakrát trefil Marco DiVaio a jednou Alessandro Del Piero a Edgar Davids. Také v příštím utkání bude Juve jasným favoritem, na stadiónu Dele Alpi totiž přivítá trápící se Newcastle.

SKOTSKO: Lídří nazaváhali

Skotská liga nepřinesla "nic nového". To v praxi znamená že Celtic i Rangers opět vyhráli a dál zvyšují svůj náskok. První Rangers mají 22 bodů, Celtic 21 bodů. Jediné dva týmy, které se ještě drží, jsou Hearts a Dunfermline s 15 body. Celtic tentokrát vyhrál venku nad FC Dundee 1:0 a Rangers doma 3:0 nad St. Partick.

ŠPANĚLSKO: Bez ztráty pouze Vigo

Jediný tým ve španělské lize, který má po 3 kolech plný bodový zisk, je překvapivě Celta Vigo s devíti body. Real Madrid má ovšem ještě utkání k dobru. Ve 3. kole nemohla najít Barcelona recept na obranu Espaňolu - až v 58. minutě se trefil Kluivert a v 70. minutě Luis Enrique. Gólovou formu má útočník La Coruni Roy Makaay, po hattricku v Lize Mistrů proti Bayernu dal 2 góly Valladolidu a La Coruňa tak doma vyhrála 2:0. Královský Real si poradil na stadiónu Santiaga Bernabeu snadno s Osasunou Pamplonou a vyhál 4:1. Obhájce z Valencie remizoval v Malaze 2:2, když za hosty vyrovnával Angulo v 91. minutě. Bez bodu jsou tři týmy, které mají doslova hrůzostrašné skóre. Mallorca, která o víkendu doma prohrála s Athleticem Madrid 0:4 a je poslední, má skóre 1:9, následuje Racing Huelva a skóre 2:9 a Espaňol má skóre 1:7.

ITÁLIE: AS opět prohrál

Slavný tým AS Řím je nejspíš v krizi, po domácí prohře 0:3 s Realem Madrid v lize Mistrů tentokrát prohrál doma i v domácí lize se slabou Modenou 1:2. Francesco Totti sice dal úvodní gól z penalty už v 5. minutě, ovšem góly Millaneta a Sculiho zápas otočili a nováček Serie A se tak mohl radovat z první výhry. Podle agentur patřil Pavel Nedvěd opět k nejlepším hráčům "Juve" v zápase Empoli - Juventus, který Nedvědův tým vyhrál 2:0 a ještě neztratil bod. Bod neztrail také AC Milán, Piacenza a Inter Milán. AC vyhrál doma 3:0 nad Perugií, Piacenza také doma vyhrála 2:0 na Udinese di Calcio a Inter si poradil v Reggině, když vyhrál 2:1 gólem Recoby z 92. minuty.

ANGLIE: Baroš zastínil Owena

"Ukázal Owenovi jak skórovat," křičel do mikrofonu komentátor BBC poté, co hvězda Liverpoolu Michael Owen nedal penaltu, naopak český útočník, který hrál už od začátku, vstřelil vítězný gól. Liverpool nakonec vyhrál doma nad W.B.A. 2:0, když druhý gól vstřelil v 90. minutě Riise. Velké problémy měl i obhájce Arsenal při domácím utkání s Bolton Wanderers. Bolton favority zle trápí, nejdřív vyhrál 1:0 na Old Trafford, poté doma těsně prohrál s Liverpoolem 2:3 a teď 1:2 na Hugibury. Ano, Arsenal vyhrál "pouze" 2:1 a to navíc gólem z 92. minuty, kdy skóroval Nwankwo Kanu. Manchester United dal konečně po dvou zápasech gól a zvítězil doma 1:0 nad Tottenhamem. Leeds United v Blackburnu nepředvedl dobrý výkon a zaslouženě prohrál 0:1. Loni čtvrtý tým ligy Newcastle United se snad konečně chytil, po tříkolové mizérii doma porazil Sunderland 2:0. Poslední místo stále neohoženě drží West Ham, tentokrát sice konečně nedostal gól, ale stejně pouze remizoval doma 0:0 s Man. City. Ostatní výsledky 7. kola nejvyšší anglické soutěže: Middlesbrough - Birmingham 1:0, Southampton - Charlton 0:0 a Aston Villa - Everton 3:2. Utkání Fulham - Chelsea se dohrává dnes.

Ako začala nová sezóna na Slovensku

Staré časy slovenského futbalu sú preč. Éra. keď o majstrovský titul bojovali len Bratislavský Slovan a Inter, prípadne 1. Fc Košice je asi nenávratne preč. Minulú sezónu sa borili niekde v strede tabuľky a Košice dokonca bojovali o záchranu. Nuž časy sa menia aj vo futbale. Posledným majstrom bola prekvapujúco Žilina, čo prekvapilo asi najviac samotných Žilinských fanúšikov.
V Lige Majstrov sa však dlho neohriala a hneď vypadla s Fc Bazilej. Ako vidno kvalita slovenského futbalu ešte zďaleka nedosahuje tú európsku. O trochu lepšie sa darilo Púchovu v pohári UEFA, no po poslednom 6 - gólovom debakli vo francúzsku asi ťažko pôjde ďalej. Takže žiadna sláva.

Francie se posunula na druhé místo žebříčku FIFA

Úřadující Mistři Evropy a ex-mistři světa Francouzi se v žebříčku FIFA po neúspěch na mistrovství světa propadli na čtvrté místo, ale v novém pořadí, které FIFA zveřejnila ve středu, se reprezentanti země galského kohouta posunuli na druhé místo.

Neville, Henchoz a Parlour se vrací do hry

Velkou vzpruhou pro Manchester United, který v premier League zatím jen paběrkuje, by měl být plánovaný návrat Garyho Nevilla. Liverpoolskou obranu by měl vyztužit uzdravený Stéphane Henchoz a do sestavy Arsenalu se vrátí Ray Parlour.

Bude Scolari trénovat Mexiko?

Luis Felipe Scolari, 53-letý kouč, který svou rodnou Brazílii dovedl k pátému titulu mistrů světa, prý dostal nabídku od mexického fotbalového svazu.

Guti vs. Ronaldo - boj o místo v základní sestavě

Pro mnoho lidí je útočník Realu Madrid Guti jenom náhradou za zraněného Ronalda. Ale poté, co vstřelil dva góly do sítě AS Řím v prvním kole Ligy Mistrů, je podle svých vlastních slov připraven vyzvat Ronalda na souboj místo v základní sestavě.

Češi vkročili do poháru UEFA úspěšně

Jako úspěch lze hodnotit vystoupení českých týmů v úvodních zápasech poháru UEFA. Po senzačním úterním vítězství Viktorky nad Glasgow Rangers dnes doma vyhráli také Sparta a Liberec, Slavia venku remizovala.

Liga Mistrů - Gólparáda na úvod

Včera bylo na programu dalších osm zápasů prvního kola Ligy Mistrů a téměř všude museli být diváci spokojeni, útočníci měli střelného prachu požehnaně. Průměr 4,25 gólu na zápas je opravdu slušný, jen pro srovnání, v úterý padly průměrně pouhé dvě branky na zápas.

Krajánkům v Itálii se dařilo

Pavel Nedvěd a jeho Juventus Turín porazili jako obhájci titulu Bergamo 3:0 a hlavní podíl na tomto vítězství měl český záložník Pavel Nedvěd. Za Juventus dal dva góly Alessandro Del Pierro a jeden gól dal Freso. Nedvěd nahrával jak na gól Del Pierra, tak na gól Fresiho.