FK Mladá Boleslav   -   Bohemians Praha 1905

2 : 1 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.71 - 4.00 - 5.21

Boleslav odčinila poslední dvě zaváhání a doma si poradila s Bohemians

Podobně jako před týdnem v Olomouci vyšel Mladé Boleslavi úvod druhé půle a tentokrát zápas dovedla k vítězství. Hostující Bohemians tak odjeli domů s prázdnou, ačkoliv si vypracovali několik nadějných příležitostí. Pražané tedy zůstávají ve skupině o udržení, naopak Středočeši po dvou zápasech vyhráli a minimálně do sobotního večera se vrátili na třetí místo.

Trenér domácích Weber učinil v sestavě svého celku jedinou změnu, když místo Haška poslal do hry Mešanoviće. Lodivod hostů Klusáček se zase vrátil k rozestavení se třemi stopery, které praktikoval jeho předchůdce na lavičce Pražanů Hašek. Obranné řady tak ještě vyztužili Krch s Bederkou, jenž se v základní jedenáctce Bohemians objevil po opravdu hodně dlouhé době. Tentokrát tak nezbylo místo na záložníka Radu a útočníka Keitu.

Brankář klokanů Le Giang se poprvé musel činit již v páté minutě, kdy pohledně a efektivně vyrazil technický pokus Budínského. Sedm minut poté šli Bohemians nečekaně do vedení. Vodháněl sice při svém průniku nebyl úspěšný, celou situaci ale dohrál, v hlavičkovém souboji předčil Pudila a celou akci dokončil pohotovou střelou za záda gólmana Stejskala Bartek.

O vyrovnání se v sedmnácté minutě pokusil Komličenko, zpoza pokutového území však vypálil těsně nad bránu. Dvě minuty poté mohli hosté vést již 2:0. Krchova hlavička po rohovém kopu už už letěla do sítě, ale na poslední chvíli zachránil Boleslav Fulnek, jenž míč přizvedl na břevno. Ve 38. minutě ukázal šikovnost Vodháněl, který prošel přes několik protihráčů, jenže jeho nedůraznou střelu snadno lapil Stejskal. Záhy se po delší době blýskl Le Giang, jenž po Buchově pasu vychytal v tutovce Mešanoviće.

Domácím se v první půli moc nedařilo, neuběhlo však ani šest minut z druhého poločasu a už se Středočeši dostali do vedení. O vyrovnání se ve 49. minutě postaral Mešanović, jenž zužitkoval centr z levé strany od Ladry. Dvě minuty poté byl v gólu namočen opět Ladra. Tomu nevyšla kličkovaná před vápnem, proto přenechal balón Budínskému, který se trefil po zemi přesně k tyči - 2:1.

Obrat ve skóre s klokany pochopitelně zatřásl, vačnatci se nicméně nevzdali. Po hodině hry sice Vodhánělovi nevyšlo další sólo, avšak k volnému míči se dostal Krch, jenže ke smůle hostů opět orazítkoval břevno. Na druhé straně se v 77. minutě prezentoval nebezpečnou, leč nepřesnou střelou Ladra. Z protiútoku našel střídající Ugwu volného Havla, jenž měl na noze vyrovnání, ale zblízka jej skvěle vychytal Stejskal.

V 80. minutě proletěl centr ze standardní situace pokutovým územím až k Bederkovi, který snad ze dvou metrů v pádu přestřelil svatyni. To byla též poslední šance Bohemians na vyrovnání. V nastavení se ještě nechal vyloučit Ugwu, který po dvou žlutých zákrocích na Pudila uviděl červenou kartu.
Autor: Ondřej Vaculík / onlajny.com
Počet zobrazení: 580
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
17:36 Baluta dostal zatím dva zápasy
Rumunský záložník Alexandru Baluta z Liberce dostal zatím dvouzápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách a čtvrté napomínání v sezoně v zápase s Plzní. Disciplinárka ale bude řešit i jeho gesta při odchodu z trávníku. Mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Jeden zápas kvůli vyloučení nebude hrát ani Michael Ugwu z Bohemians 1905. Kvůli čtyřem žlutým kartám se kolo nebude týkat Vladimira Jovoviče s Janem Krobem z Jablonce, Stanislava Hofmanna ze Slovácka a teplického Jana Shejbala. (ČTK)
16:49 Disciplinárka zahájila řízení s Balutou
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení kvůli nesportovnímu chování s libereckým záložníkem Alexandruem Balutou, jenž byl vyloučen v nedělním ligovém utkání v Plzni. Frustrovaný rumunský středopolař si po červené kartě neodpustil gesta směrem k rozhodčím, mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Baluta byl vyloučen za stavu 1:1 po dvou žlutých kartách v rozmezí necelých tří minut. Nejprve ho rozhodčí Zbyněk Proske v 29. minutě napomenul za protesty proti neudělení druhé žluté karty plzeňskému Romanu Hubníkovi a druhou kartu dostal chvíli nato po přišlápnutí achillovky domácímu Joelu Kayambovi. (ČTK)
15:14 Straku nahradí v Karviné Jarábek
Nástupcem Františka Straky u týmu Karviné se stal slovenský trenér Juraj Jarábek. Sedmapadesátiletý kouč vedl naposledy Zlaté Moravce, ve slovenské lize působil i v Trnavě. Největší úspěch zažil v Dinamu Tbilisi, s kterým v roce 2016 vyhrál gruzínskou ligu i pohár. (ČTK)
13.11. Program 20. kola první ligy
Program 20. kola první ligy:
Pátek 13. prosince:
18:00 Mladá Boleslav - Jablonec (ČT sport).
Sobota 14. prosince:
14:30 Liberec - Karviná, Olomouc - Bohemians 1905, Zlín - Opava, Příbram - Slovácko (všechny O2 TV Fotbal),
17:00 Ostrava - Sparta (O2 TV Sport).
Neděle 15. prosince:
14:30 Plzeň - Teplice (O2 TV Sport),
17:00 Slavia - České Budějovice (O2 TV Sport). (ČTK)
14:30 Karviná - Olomouc, České Budějovice - Příbram (oba O2 TV Fotbal),
17:00 Sparta - Mladá Boleslav (O2 TV Sport). (ČTK)
12.11. Hubník měl být podle komise vyloučen
Kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník neměl dohrát nedělní zápas 16. kola první ligy proti Liberci. Podle komise rozhodčích FAČR chyboval hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Davidem Hockem, když domácího stopera nevyloučil po druhé žluté kartě. Hubník v 28. minutě za stavu 1:1 ostře zajel do Tomáše Malinského, ale Proske ho podruhé nenapomenul. Naopak za tři minuty rozhodčí udělil libereckému Alexandruovi Balutovi druhou žlutou kartu za faul na Joela Kayambu. Plzeň přesilovku využila a zvítězila 4:1. Komise v komuniké ze svého zasedání napomenula také asistenta Tomáše Mokrusche, který v sobotním utkání Jablonec - Sparta (2:2) ve čtvrté minutě signalizoval ofsajd při gólu hostujícího Libora Kozáka. Chybný verdikt pomezního sudího však záhy opravil videorozhodčí a branka byla uznána. (ČTK)
11.11. Straka skončil u týmu Karviné
Trenér František Straka už nevede v první lize fotbalisty Karviné. Kvůli špatným výsledkům na lavičce předposledního týmu tabulky skončil. Karviná prohrála poslední pět zápasů a nedala v nich ani gól. Mužstvo podle klubového webu dočasně povedou asistent Marek Bielan a trenér brankářů Branislav Rzeszoto. (ČTK)
10.11. Jablonci budou chybět Jovović a Krob
Hráčům Jablonce budou v příštím kole první ligy chybět Vladimir Jovović a Jan Krob, kteří dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Za stejný prohřešek si jeden zápas nezahrají ani Stanislav Hofmann ze Slovácka a teplický Jan Shejbal. (ČTK)
10.11. Musíme poděkovat hlavně lidem, řekl Trpišovský
Slavia před vlastními fanoušky porazila Teplice a na čele tabulky si drží náskok 11 bodů na Plzeň. "Musíme poděkovat hlavně lidem, že přišla takováhle návštěva. Zhoršilo se počasí, navíc hrajeme hodně zápasů. K vítězství nám také hodně dopomohl trávník, který je ve výborném stavu. Oproti loňsku je to velký posun. Vítězství se nerodilo lehce, spoustu šancí jsme zazdili, byli jsme hrozně zbrklí, janci v pokutovém území. Teplice navíc byly velmi houževnaté, pracovité. I když výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, tak to jednoznačné nebylo. Zase nám chyběl dříve druhý gól. Vždy když ho nedáte, může se stát cokoliv. Okolo 75. minuty měly Teplice velmi dobrý protiútok, naštěstí střela mířila na Koliho (Koláře). Výkon mohl být z naší strany lepší, mrzí mě hlavně pozice, které jsme měli a nevyřešili. Penaltu jsem ze záznamu ještě neviděl, v reálu mi to přišlo jasné. Já se k rozhodčím nevyjadřuji, ani teď to neudělám," řekl po utkání kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
10.11. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Č. Budějovice - Slovácko 2:0 (29. L. Havel, 55. Sivok), Plzeň - Liberec 4:1 (22. Procházka, 44. Hořava, 52. Krmenčík, 90. Hloušek - 10. Băluță), Slavia - Teplice 3:0 (29. z penalty Souček, 89. Ševčík, 90+1. Kúdela).