4 : 0
(2:0)
Na Julisce, Praha

Dukla Praha - FK Teplice 4:0

Pražská Dukla zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, s Teplicemi se vůbec nemazlila a domů je poslala se čtyřbrankovým nášupem. Domácí zadělali na vítězství už v prvním poločase, trefili se Pázler a Přeučil, krátce po změně stran zvýšil Berger a na konečných 4:0 dával v závěru utkání Kalouda.

Dukla, která v předchozích duelech přišla o vítězství nad Spartou a o bodový zisk nad posledním mistrem Libercem, chtěla konečně protrhnout smůlu a připsat si první výhru do ligové tabulky. Už v 11. minutě měl velkou šanci Berger, který z voleje těsně minul Grigarovu branku. Nerozhodný stav vydržel až do 28. minuty, poté skončila za zády Grigara Pázlerova přízemní střela a Dukla vedla 1:0.

Domácí neustávali v náporu, zanedlouho pálil Borek, ale stejně jako v předchozím pokusu Berger minul branku. Teplice si koledovaly o další gól a přesně to se stalo těsně před koncem prvního poločasu. Na Bergrův centr si naskočil Přeučil a zajistil Dukle luxusní dvoubrankový náskok. Navíc to nemusela být poslední branka prvního poločasu, kdyby na Pázlerovo zakončení skvěle nezareagoval Grigar.

Z pohledu Teplic se jednalo o katastrofální první poločas. Severočeši si poučení z první půle nevzali a krátce po změně stran už prohrávali 0:3. Parádní Borkova přihrávka našla Bergra, jenž přesným zásahem k tyči zvýšil na 3:0. Pokud Tepličtí přeci jenom zahrozili, bylo to po hodině hry. Lukáš trefil připraveného Radu a stejný brankář zanedlouho zlikvidoval hlavičku Mahmutoviče. A když Vondrášek mířil těsně vedle, převzala iniciativu opět Dukla.

Domácí měli velké šance na čtvrtou branku, ovšem dočkali se jí až jedenáct minut před koncem. Svojí první branku v dresu Dukly vstřelil Luboš Kalouda, když doslova dotlačil míč za záda nešťastného Tomáše Grigara. Tím bylo definitivně vymalováno. Tepličtí se sice ještě snažili alespoň zkorigovat, ale Dukla jim to nedovolila a zcela zaslouženě a především jasně zvítězila 4:0.