19.04.2010 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:1

Fotbalisté Ostravy vyhráli v Liberci a dotáhli se na vedoucí Spartu, která už je první jen o skóre. O osudu utkání rozhodl šťastný gól Nevese. Velký náboj bude mít příští zápas Ostravy, kdy se Baník utká v přímém souboji o první místo právě se Spartou Praha.

O výhře Ostravy rozhodl šťasný gól z 68. minuty. Lukeš zahrával přímý kop a vyslal dlouhý centr, při nemž podklouznul. Míč přesto doputoval přesně na hlavu Nevese, který dal branku a rozhodl o výsledku 0:1. Liberec dobře začal a měl několik slibných příležitostí. Jan Nezmar dokonce trefil břevno. Hned potom, ale přišel trestný kop Ostravy a jediná branka.

Domácí otravovali Baník hlavně vysokými míči. V 18. minutě pálil liberecký Dejmek a Baník mohl děkovat brankáři Baránkovi, že neprohrává, který vše zachránil reflexivním zákrokem. Potom Baránek chytil i nebezpečnou Vulinovu hlavičku. Baránek musel na zem i po střele Dočkala z 25. minuty. Ostrava poté zpřesnila hru a dostala se i do šancí. Ve 33. minutě se dostal do brejku Vydra, na hranici vápna spadl po kontaktu s brankářem Hauzrem, ovšem penalta se nepískala a kopal se jen rohový kop. Tři minuty na to střílel nad břevno Mičola po centru Lukeše. V závěru poločasu ještě mohli jít do vedení domácí, ale Baránek dobře vyběhnul proti Keričovi a ani Liška už následně míč do brány neprocpal.

Druhou půli začal Baník aktivně. V 55. minutě spálil dobrou příležitost Varadi, který místo střely volil nahrávku a z akce nic nebylo. Potom branka nepřišla ani po střele Mičoly. Na druhé straně vyškrábl Nezmarovu hlavičku Baránek nad břevno. Pak už přišla zmiňovaná branka Nevese na 0:1. Hosté mohli svůj náskok i pojistit, ovšem Mičola hlavičkoval nad bránu. Liberec se ještě snažil v závěru zvrátit stav, ale když Keriče vychytal Bránek, slavila Ostrava.

Autor: Michal Havlický / idnes.cz