25.04.2010 20:45 CET
1 : 2
(1:0)

AS Řím - UC Sampdoria 1:2

Olympijský stadion v Římě padl! Dlouhá série neporazitelnosti římského AS skončila a postarali se o to fotbalisté Sampdorie Janov, kteří se zároveň vrátili na čtvrté místo. Giallorossi prohráli v nejméně vhodný okamžik, a navíc dosti smolným způsobem.

Domácí přitom do zápasu vlétli a od úvodní minuty svého soupeře přehrávali. V první šanci se ocitl Jeremy Menéz, jenže Storari předvedl skvělý reflex a střelu vyrazil. Ihned vzápětí stříhal nůžkami Juan, na první pohled krásné akci chybělo přesné zakončení. S dalším příspěvkem přispěchal Perrotta, jeho ránu v pohodě lapil Storari. Tlak Říma byl obrovský a Sampdoria nakonec přeci jenom podlehla, pohlednou akci Vučiniče s Tottim zakončil kapitán Vlků a Řím vedl naprosto zaslouženě 1:0.

Francesco Totti mohl přidat druhou branku, opět po spolupráci s Vučiničem z úhlu pořádně provětral Storariho rukavice. Vytáhlý útočník Mirko Vučinič byl opravdu všude, a byl to právě on, kdo dělal obraně Blucerchiatti velké problémy. Poté, co namazal Menézovi, se brankář Sampdorie jenom ohledl, problémem však bylo, že útočník Vlků netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Poslední slovo prvního poločasu měl znovu Vučinič, který vypálil na zadní tyč, tu ale také minul. První poločas skončil jednoznačnou převahou Říma, ten ze svého tlaku ale vytěžil jen jednu branku.

Sampdoria nebyla vůbec nebezpečná, jenže těch pár šancí, co si vytvořila, dokázala proměnit. Krátce po změně stran se po krásném centru hlavou gólově prosadil Pazzini a vyrovnal na 1:1. Pro obranu Říma to bylo první velké varování a domácí se kupodivu nemohli po inkasované brance dostat do stejného tempa, jako předtím. Palombo minul a přesnost chyběla i Pizarrovi. Olympijský stadion nakonec zmrazil pět minut před koncem svojí druhou trefou Giampaolo Pazzini. Sampdoria vedla v závěru nad Římem 2:1 a domácí se z tohoto úderu už nevzpamatovali. Řím dostal lekci z produktivity a krutým způsobem prohrál. Porážka mrzí o to více, že v závěru sezony přišli domácí o první místo v tabulce.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net