Jankto chce na Euru navázat na nejlepší sezonu, těší se i na přípravu s Italy

Jakub Jankto prožil v Sampdorii Janov nejpovedenější klubovou sezonu kariéře a věří, že na to naváže na mistrovství Evropy. Pětadvacetiletý křídelník se hodně těší i na páteční předposlední přípravný zápas reprezentace před šampionátem proti domácí Itálii, v jejímž dresu má pár známých ze Serie A. "Squadra azzura" má podle něj srovnatelnou ne-li vyšší kvalitu jako Anglie, s níž se český tým utká na Euru v základní skupině.
02.06. | Aktuality | 32 komentářů

Ranieriho rozlučka skončila jasnou výhrou Sampdorie

Trenér Claudio Ranieri už měl jistotu v tom, že tohle bude jeho poslední zápas v roli hlavního trenéra a tak se chtěl rozloučit se ctí. Svoji situaci nakonec zvládl, protože se jeho tým po 30. minutách dočkal výhry.
22.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Ranieri už Jankta trénovat nebude, po sezoně v Sampdorii skončí

Na lavičce Sampdorie Janov, kde působí český reprezentant Jakub Jankto, po sezoně skončí trenér Claudio Ranieri. Devětašedesátiletému italskému trenérovi v červnu vyprší smlouva a od prezidenta klubu nedostal nabídku na její prodloužení.
21.05. | Aktuality | 36 komentářů

Trápící se Parma by ráda rozlučku zvládla se ctí, proti je Doria

Poslední kolo italské nejvyšší soutěže má v sobotu večer na programu jen tři duely a mezi tyto vylovené týmy patří i dvě mužstva, která prakticky o nic nehrají. Parma zcela jistě sestupuje, Sampdoria už se nemůže v tabulce posunout ani jedním směrem.
21.05. | Previews | žádný komentář

Sampdoria veze z Dacia Arény tři body, rozhodl Quagliarella

Ještě dvě minuty před koncem zápasu to vypadalo na bezbrankovou nudu, ale pak sudí Gariglio odpískal pokutový kop pro hosty a veterán Fabio Quagliarella rozhodl. Fakticky už v zápase o nic zásadního nešlo.
16.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Udinese i Sampdoria chtějí vylepšit vzájemnou bilanci

Měsíc květen zatím není pro Udinese úspěšným. "Zebry" ve třech zápasech ani jednou nevyhrály, ale vzhledem k tomu, že už mají jistotu záchrany je to nemusí mrzet. Takřka jistotu první poloviny tabulky má Sampdoria, která drží s Udinese čtyřzápasovou sérii výher.
15.05. | Previews | žádný komentář

Spezia dvakrát vedla, ale Doria dokázala dvakrát srovnat krok

Spezia předvedla v Janově velmi dobrý výkon a ukázala, že o záchranu se hodlá rvát až do konce ligy. Perfektní večer prožil zejména Tommaso Pobega, autor dvou branek. Jenže na obě dvě dokázala domácí Sampdoria odpovědět.
13.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Spezia potřebuje na půdě Sampdorie bodovat

Ve středu večer se utkají na janovském Luigi Ferraris domácí Sampdoria a nováček z La Spezie. "Námořníci" jsou vzhledem k umístění v tabulce favoritem, ale o motivaci mají postaráno především hosté. Tři kola před koncem soutěže totiž stále nemají jistotu záchrany.
12.05. | Previews | žádný komentář

Inter oslavil zisk titulu pětibrankovou výhrou nad Sampdorií

Mistrovská kocovina? Ani náhodou. Inter doma na San Siru oslavil zisk titulu jednoznačnou výhrou nad Sampdorií a stvrdil již tak suverénní vedení v tabulce. Už v prvním poločase se postupně prosadili Gagliardini a dvakrát Alexis Sánchez, aby se po změně stran přidali Pinamonti a Lautaro Martínez. Čestný úspěch hostů měl na svědomí Keita Baldé, mimochodem také bývalý hráč Nerazzurri.
08.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Sampdoria minule nad Interem vyhrála. Dokáže to i na jeho půdě?

Inter je vládcem Serie A. Mistrovské oslavy potrvají minimálně mezi fanoušky ještě hodně dlouho, ale trenér Conte už velí svým jednotkám k další misi. A žádá po nich totální nasazení, protože na San Siro zavítá nebezpečná Sampdoria posílená posledními výhrami.
07.05. | Previews | žádný komentář
15.06. Pirlo nemá zájem o angažmá v Sampdorii
Andrea Pirlo se nestane novým trenérem Sampdorie, o působení v janovském celku nemá zájem. Někdejší záložník po jedné sezoně skončil v Juventusu, v Sampdorii zase nepokračuje Claudio Ranieri. (sport-express.ru)
14.06. Další variantou pro Sampdorii je Iachini
Beppe Iachini je dalším trenérem, který by se mohl ujmout kormidla Sampdorie. V janovském klubu končí Claudio Ranieri a tisk spekuluje o příchodu Andrey Pirla, majitel Massimo Ferrero se pak tento týden sejde i s Robertem D’Aversou. (football-italia.net)
14.06. Pirlo na lavičku Sampdorie?
Andrea Pirlo skončil jako trenér Juventusu a jedním z uchazečů o jeho služby je Sampdoria. V janovském klubu končí Claudio Ranieri. (sport-express.ru)
13.06. Ounas registruje tři nápadníky
Adam Ounas za sebou má hostování z Crotone, nyní se vrací do Neapole a co nevidět se bude stěhovat znovu, jelikož italský klub s ním nepočítá. Alžírský křídelník má už nyní tři zájemce, chtějí ho Janov, Sampdoria a Olympiakos Pireus. (sport-express.ru)
08.06. Murillo zpět do Valencie?
Jeison Murillo by mohl i nadále hrát španělskou ligu. Kolumbijský obránce patří Sampdorii, uplynulých osmnáct měsíců strávil na hostování v Celtě Vigo a nyní se spekuluje o jeho návratu do Valencie, jejíž zástupci už měli kontaktovat fotbalistova agenta. (mundodeportivo.com)
01.06. Quagliarella podepsal novou smlouvu
Fabio Quagliarella si ještě protáhne svou kariéru. 38letý útočník bude rovněž v příští sezoně hrát za Sampdorii, s janovským klubem podepsal nový jednoletý kontrakt. (sports.yahoo.com)
24.05. Sampdoria jedná s trenérem Giampaolem
Marco Giampaolo v minulosti trénoval Sampdorii a na lavičku janovského klubu by se mohl vrátit, vedení s ním o této možnosti jedná. Italský celek hledá nástupce Claudia Ranieriho, který v klubu nebude pokračovat. (football-italia.net)
22.05. Quagliarella hraje 500. zápas Serie A
Sampdoria po poločase vede nad Parmou, na čemž se úvodním gólem podílel Fabio Quagliarella. Zkušený útočník se prosadil v jubilejním 500. zápase v italské nejvyšší soutěži. (football-italia.net)
11.05. Ferrero se sešel se Stankovićem
Majitel Sampdorie Massimo Ferrero se včera sešel s Dejanem Stankovićem a jednal s ním o podmínkách angažmá v janovském klubu. Někdejší záložník je trenérem Crvene Zvezdy a spekuluje se o jeho návratu do Itálie, kde dříve hrával za Lazio a Inter Milán, v Sampdorii po sezoně zřejmě skončí Claudio Ranieri. (football-italia.net)
02.05. Jankto pojistil vedení Sampdorie
Sampdoria vede 2:0 nad AS Řím a do listiny střelců se zapsal i Jakub Jankto, český záložník dal v 66. minutě druhou branku janovského celku.