4 : 0
(2:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Tottenham Hotspur 4:0

Villas-Boas byl vyhozen jen pár dní po debaklu od Liverpoolu (0:5) a Tim Sherwood svého portugalského předchůdce nyní neváhal napodobit. S vysokou prohrou 0:4 se ale hlavně Tottenhamu dál vzdaluje sen o Lize mistrů a hůř a hůř to vypadá i s poháry samotnými...

Mohl Tottenham odstartovat hůře? Dost těžko. Druhá minuta, díra na levé straně, Johnson centruje, Kaboul si míč umělecky patičkou sráží do vlastní sítě - a Spurs jsou zase jednou v problémech od samého počátku. Navíc jen o něm to vskutku nebylo. Liverpool dál pronikal zejména po krajích jedna radost... Suárez zleva jednou centroval tak, že být míč o dva centimetry nižší, Sturridge stoprocentně zvyšoval na 2:0.

Také další příležitost pocházela z liverpoolské dílny, když z voleje těsně minul Coutinho, a na další darovaný stejně jako nevyhnutelný gól potom došlo po 25 minutách. Tehdy zrovna vystřídavší Dawson z první nesmyslně sklepával ze vzduchu soupeřův dlouhý nákop, balonu se okamžitě chopil pozorný Suárez a po kratším sprintu levačkou zacílil přesně na zadní tyč. Jak snadné to je, když vám protivník neustále hraje do karet.

Suárez takto za vydatné pomoci soupeřů stanovil anglický rekord v počtu ligových branek, aniž by jediná z nich byla z penalty (29), stejně jako rekord liverpoolského střelce v Premier League (ten dosavadní držel s 28 brankami Fowler ze sezony 1995/96).

Tottenham - ať jsme fér - na druhou stranu zapůsobil velmi nebezpečně hned napoprvé, co se dostal do vápna soupeře. Sice se tak stalo až ve 26. minutě, ovšem Škrtel tehdy heroickým blokem hnedka odvracel Eriksenův gól. Sám Mignolet měl práci už jen v rozmezí 37. a 39. minuty, když jej ze střední vzdálenosti propagačním pokusem poškádlil Bentaleb a kroucenou střelou o něco víc protáhl Soldado.

Poslední slovo v rámci úvodní části měl nicméně přesto Liverpool; a pronesl ho tedy se zvláštním důrazem. Další hrubice Kaboula mohl tentokrát hlavou využít Suárez, jeho zakulacení letošního gólového účtu však odmítl znamenitý reflex gumového Llorise.

Po přestávce se již nehrálo tak moc zběsile na branku Tottenhamu, který vykazoval přeci jen větší kohezi. Nicméně přesto mohl brzy inkasovat třetí gól, kdyby Henderson po nesobecké předávce od Coutinha zachoval chladnou hlavu a stlačil míč pod břevno relativně odkryté klece. Takto si tedy museli liverpoolští počkat "až" do 55. minuty, kdy z 20 metrů na ose hřiště napřáhl Coutinho a při zemi hladce překonal Llorise - 3:0, hotovo.

I když samozřejmě jen v čistě praktické rovině, kdy Liverpool bere tři body - skóre se mohlo měnit (a měnilo) hned několikrát. Například v 68. minutě Sturridge pustil do další gólovky ještě jeden ošklivý lapsus Kaboula, Lloris si však na útočníkovo neortodoxní zakončení počíhal. Kdy už byl ale bezmocný, to se psala 75. minuta - tehdy přilétl do vápna Tottenhamu štiplavý centr ze standardky, Suárez Hendersonovu dodávku holení spíš neškrtnul, než škrtnul (sám pak ukazoval na exekutora přímého kopu), a bylo to 4:0. S tím už se nekompromisní Reds spokojili, aby se obligátně posunuli do čela tabulky.

Autor: Tomáš Daníček