0 : 2
(0:1)
Anfield, Liverpool

Chelsea zvládla duel s Liverpoolem a míří za titulem

Chelsea zvládla snad nejdůležitější zápas sezóny a míří za mistrovským titulem! Na Anfield Road dnes nedala Liverpoolu žádnou šanci, ačkoliv k prvnímu gólu jí musel výrazně pomoci Steven Gerrard. Ve druhé půli na Drogbovu trefu navázal Lampard a Chelsea po výhře 2:0 dělí od titulu už jen jediná výhra.

Ani jeden z manažerů neudělal v základní sestavě nic nečekaného. Jedině snad Rafa Benítez musel nasadit na pravého beka Javiera Mascherana, když je Glen Johnson nadále mimo hru. Fotbalové odpoledne na Anfield Road načal v deváté minutě střílející Nicolas Anelka, jenž protáhl Reinu. Mnohem nebezpečnější projektil vyslal vzápětí na druhé straně Aquilani. Jeho dalekonosná střela olízla břevno.

Zrovna pohledný fotbal se nehrál, chyběla mu jiskra, šťáva. Až ve 33. minutě poprvé usínající fanoušky probral Didier Drogba. Ty domácí zas nechal ze sedaček vylítnout Steven Gerrard, který obrovskou hrubkou poslal Blues do vedení. Liverpoolský kapitán chtěl poslat Reinovi malou domů, jenže jeho záměr vystihl Drogba, zmocnil se míče a pak už jen obešel bezmocného Reinu. Čtyři minuty nato mohla Chelsea zasadit soupeři další ránu, ale Lampard v dobré pozici branku minul. Rozebraná obrana Reds nestíhala a hned v další akci musel skvělým zákrokem zastavovat Anelku Kyrgiakos. V nastaveném čase se ještě dožadoval penalty Salomon Kalou, když po souboji s Lucasem upadl, ale sudí Alan Wiley vše viděl a nezapískal.

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Chelsea kontrolovala hru, Liverpool se vpředu bez klasického hroťáka nezmohl na vůbec nic. Kalou nalevo tradičně cvičil špatného Mascherana, který ho v 52. minutě nechal po čáře projít až těsně k brance, ale mohl si oddychnout, když přihrávka Kaloua nebyla přesná. Anelka na ní nedosáhl. O dvě minuty později se už ale mohli Blues radovat. Anelka z pravé strany naběhl do vápna a přesným pasem nechal skórovat Franka Lamparda, který poslal míč mezi Reinovy nohy.

Značně frustrovaný španělský gólman byl jedním z mála světlých článků dnešního Liverpoolu, což potvrdil i proti další šanci Anelky, kterého z úhlu vychytal. A vzápětí si skvěle poradil s parádním volejem Maloudy. Do konce chybělo nějakých dvacet minut a bylo téměř jasné, kdo se stane vítězem. Chelsea zkušeně držela míč na svých kopačkách a Liverpoolu nedala byť sebemenší šanci ke vstřelení kontaktního gólu. V takovém gardu se zápas dotáhl až do třetí minuty nastavení, v níž zapískal konec sudí Wiley a v modrém táboře mohla vypuknout radost.

Autor: Ondřej Holzman