ABECEDA: I-A, Š-U. KLOKANI DO TOHO!

Nejedná se o importované Klokany z vršovického ďolíčku, ale o ty opravdické, nefalšované, australské! Někdo nás přeci pomstít musí, ne? V dnešní ABECEDě se ohlédneme za včerejšími zápasy, podíváme se na ty dnešní, no a pár čísel a drbů taky neuškodí!

PREVIEW: ŠVÝCARSKO - UKRAJINA

Už postup do osmifinále je pro oba týmy úspěchem, jeden z nich se však najisto podívá ještě dál. Švýcaři se opírají hlavně o bezchybnou defenzívu, Ukrajina zase spoléhá na kanonýrské vlohy Andreje Ševčenka.

PORTUGALSKO - NIZOZEMSKO: OHLASY

Velmi vypjatý zápas mezi Portugalskem a Nizozemskem přinesl jediný gól, ale zato šestnáct karet, čtyři z nich červené. Vítězní Portugalci jsou šťastní a odhodlaní porazit ve čtvrtfinále Anglii, zklamaní Nizozemci zase říkají, že byli lepší a zasloužili si vyhrát. Vášně však opadly, nefotbalové momenty nikdo příliš nepřipomíná...

PREVIEW: ITÁLIE - AUSTRÁLIE

"Squadra azzura" narazí v osmifinále mistrovství světa znovu na tým vedený Guusem Hiddinkem. Před čtyřmi lety v dramatickém zápasu podlehla v prodloužení Koreji, nyní vede nizozemský trenér Austrálii, příjemné překvapení turnaje.

ANGLIE - EKVÁDOR: OHLASY

Anglie se sice na těsnou výhru nad Ekvádorem hodně nadřela, ale postoupila do čtvrtfinále, což je podle dvou hlavních protagonistů, kouče Erikssona a střelce Beckhama, to nejdůležitější.

SENDEROS UŽ SI NA MISTROVSTVÍ NEZAHRAJE

Švýcaři se v playoff budou muset obejít bez jednoho ze základních stavebních kamenů dosud pevné defenzívy - stoper Philippe Senderos si v utkání s Koreou vykloubil rameno a šampionát pro něj skončil.

MARIÁŠ VYHRÁLI PORTUGALCI

Portugalská galeona přejela zvadlé tulipány. Velice emotivní a divoké utkání plné šarvátek i šancí rozhodla jediná branka v podání Maniche. Rozhodčí v zápase nešetřil kartami, celkem jich udělil šestnáct, z toho čtyři červené.

ANGLIE SE PROTRÁPILA DO ČTVRTFINÁLE

Po Paraguaji v prvním utkání na šampionátu si Anglie poradila i s druhou jihoamerickou překážkou, po výhře 1:0 nad Ekvádorem postupuje do čtvrtfinále. I tentokrát, jako proti Paraguaji, se však Angličané trápili a spasil je až perfektně zahraným přímým kopem David Beckham.

ABECEDA: A-E, P-N, ALE HLAVNĚ Š!

To se mi ten titulek zase jednou povedl! Raději ho hned upřesním, než i já zapomenu, co jsem tím vlastně chtěl říci! Takže, dnešní ABECEDA bude o zápasech Anglie - Ekvádor a Portugalsko - Nizozemsko, ale především o velkém Š Argentiny!

PREVIEW: PORTUGALSKO - NIZOZEMSKO

Jedno z nejatraktivnějších osmifinále uvidí Norimberk. Postupový klíč proti sobě poslal dvě fotbalem posedlé země - Portugalsko, vítěze skupiny D, a Nizozemsko, které v "céčku" skončilo za Argentinou.

ARGENTINA - MEXIKO: OHLASY

Argentina v prodloužení porazila Mexiko a postoupila do čtvrtfinále, s čímž je kouč José Pekerman pochopitelně spokojen. I přesto, že na výkonu svého mužstva našel několik chyb, které utkání zbytečně zkomplikovaly.

PREVIEW: ANGLIE - EKVÁDOR

V roli jasného favorita nastupují do osmifinálového zápasu s Ekvádorem Angličané. Trenér Eriksson naznačil, že při zranění Owena se svého debutu na mistrovství možná dočká mladý Theo Walcott.

NĚMECKO - ŠVÉDSKO: OHLASY

Německý kouč Jürgen Klinsmann se po vítězství nad Švédskem nešetřil nadšením. "Nevzpomínám si, kdy naposledy německý tým takhle hrál," rozplýval se Klinsmann. "Jsme velmi spokojení a pyšní na všechny hráče. Sledovat tento tým bylo opravdu skvělé, zvlášť v prvních 30 minutách."

ARGENTINA JE MEZI NEJLEPŠÍMI OSMI

Ze druhého osmifinále odehraného v sobotu večer v Lipsku postoupila favorizovaná Argentina, ač ji Mexiko notně potrápilo. Mexičané brzy vedli, ale o vedení rychle přišli díky gólu Hernana Crespa. Stav 1:1 vydržel až do konce zápasu, v 9. minutě prodloužení pak báječnou ránou rozhodl pětadvacetiletý záložník Maxi Rodriguez. V čtvrtfinále tak jihoameričné narazí na domácí Němce.

PRVNÍM ČTVRTFINALISTOU JE NĚMECKO

Německo si s přehledem poradilo se Švédskem, o svém vítězství rozhodlo už v úvodu, kdy se dvakrát trefil Podolski. Švédské naděje výrazně snížilo brzké vyloučení Lučiče, šanci zavelet k zvratu pak ve druhém poločase neproměněnou penaltou zahodil Larsson.