14.02.202411:14

Oyarzabal trénoval bez úlev

Mikel Oyarzabal je v nominaci Realu Sociedad na první osmifinále Ligy mistrů proti PSG a večer by měl nastoupit. Útočník je zřejmě stoprocentně fit po problémech s kolenem, včera absolvoval celý trénink.

mundodeportivo.com
14.02.202410:39

Manchester City bez Gvardiola

Manchesteru City včera chyběl Joško Gvardiol, který si na své konto navíc připíše další absence. Chorvatský obránce si poranil vazy v kotníku, mimo hru bude dva až tři týdny.

Fabrizio Romano
14.02.202410:27

Brahim Díaz si poranil stehenní sval

Zranění Realu Madrid neberou konce a dalším hráčem na marodce je Brahim Díaz. Ofenzivní záložník včera jediným gólem rozhodl o výhře v Lipsku, v závěru si ale poranil stehenní sval a po návratu domů ho čekají podrobné testy.

lequipe.fr
14.02.202409:10

Manchester City přišel i o Silvu

Jack Grealish není jediným záložníkem Manchesteru City, který si ze včerejšího duelu proti FC Kodaň odnesl zranění. Mimo hru je rovněž Bernardo Silva, portugalského reprezentanta trápí kotník.

espn.com
14.02.202409:04

Grealishe čeká podrobné vyšetření

Manchester City porazil FC Kodaň 3:1 a nakročil do čtvrtfinále Ligy mistrů, nejlepší vzpomínky na úterní večer ale nebude mít Jack Grealish. Záložník duel nedohrál, v první půli si přivodil svalové zranění a musel střídat.

dailymail.co.uk
14.02.202408:26

Lunin pořádně potrápil střelce Lipska

Real Madrid urval v úterý na půdě Lipska těsné vítězství v prvním osmifinálovém střetu Ligy mistrů, děkovat přitom může také brankáři Andrijovi Luninovi. Ten vyrovnal dřívější počin svého dosavadního spoluhráče Thibauta Courtoise, který v roce 2022 ve finále proti Liverpoolu zaznamenal také 9 zákroků. Žádní jiní gólmani v dresu Bílého baletu si v milionářské soutěži od sezóny 2003/04 nepřipsali větší počet úspěšných zásahů.

twitter.com/OptaJose
13.02.202423:42

Manchester City se zapsal do historie

Manchester City v úterý zvládl první osmifinálové utkání Ligy mistrů na půdě Kodaně, znovu přitom ukázal, jak produktivní na této frontě je. Jako první celek v historii vsítil v každém z posledních 7 zápasů milionářské soutěže alespoň tři branky. Na podzim v základní skupině skóroval třikrát v obou duelech, doma i venku, proti Lipsku, Young Boys a Zvezdě.

twitter.com/OptaJean
13.02.202422:53

Manchester City vedení dokázal udržet

Výsledek prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů: Kodaň - Manchester City 1:3 (34. Mattsson - 10. De Bruyne, 45. Bernardo Silva, 90+2. Foden).

Brahim Díaz rozhodl o výhře Realu

Výsledek prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů: Lipsko - Real Madrid 0:1 (48. Brahim Díaz).

13.02.202422:03

De Bruyneho provázela v Kodani desítka

Manchester City načal osmifinálové utkání Ligy mistrů proti Kodani velmi dobře, už v 10. minutě se střelecky prosadil Kevin De Bruyne. Pro něho se tak jednalo od sezóny 2019/20 už o 10. přesný zásah v rámci play-off Ligy mistrů. Za tu dobu dosáhli na dvouciferný počet branek ve vyřazovací fázi milionářské soutěže už jen další tři hráči, a to Karim Benzema (17 gólů), Erling Haaland (13 gólů) a Robert Lewandowski (11 gólů).

twitter.com/OptaJoe
13.02.202421:58

Grealish se v prvním poločase zranil

Manchester City musel v utkání Ligy mistrů na půdě Kodaně sáhnout ke střídání už v průběhu první půle. Anglický křídelník Jack Grealish byl po pár minutách sražen k zemi po souboji s protivníkem Viktorem Claessonem, trefen byl zároveň do oblasti pravého stehna, a pravděpodobně tenhle moment způsobil jeho rezultující zdravotní potíže, zřejmě svalového charakteru. Z trávníku odcházel po svých, na první dobrou každopádně stěží odhadovat, jak vážné jeho zranění je.

uefa.com
13.02.202421:48

Manchester City už vede v Kodani o gól

Poločasový výsledek prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů: Kodaň - Manchester City 1:2 (34. Mattsson - 10. De Bruyne, 45. Bernardo Silva).

13.02.202421:46

Lipsko zatím hraje s Realem bez branek

Poločasový výsledek prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů: Lipsko - Real Madrid 0:0.

13.02.202421:24

Foden zaznamenal 50. start v Lize mistrů

V základní sestavě Manchesteru City v utkání prvního osmifinále Ligy mistrů se objevil křídelník Phil Foden, a stal se tak 25. hráčem z Anglie, který dosáhl na metu 50 odehraných zápasů na poli milionářské soutěže. Tuhle porci přitom zvládl jako vůbec ten nejmladší z všech, konkrétně ve věku 23 let a 261 dní.

13.02.202421:06

Rodrygo zapsal 200. duel za Real Madrid

Očekávaně se v základní sestavě Realu Madrid v osmifinálovém duelu Ligy mistrů na půdě Lipska ocitl třiadvacetiletý útočník Rodrygo, pro něho se přitom jedná o jubilejní mač. Napříč všemi soutěžemi totiž v dresu Bílého baletu absolvoval již svůj 200. zápas napříč všemi soutěžemi. V dosavadních 199 utkáních mimochodem zaznamenal 50 branek a 36 asistencí.

13.02.202420:20

Sestavy: Kodaň - Manchester City

Základní sestavy pro první zápas osmifinále Ligy mistrů:

Kodaň: Grabara - McKenna, Vavro, Diks, Jelert - Mattsson, Falk, Diogo Goncalves - Elyounoussi, Claesson, Achouri

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Rúben Dias, Aké - Rodri, Bernardo Silva - Foden, De Bruyne, Grealish - Haaland

soccerway.com
13.02.202420:10

Sestavy: Lipsko - Real Madrid

Lipsko: Gulácsi - Simakan, Klostermann, Orbán, Raum - Dani Olmo, Henrichs, X. Schlager, Simons - Openda, Šeško

Real Madrid: Lunin - Dani Carvajal, Nacho, Tchouaméni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga, Brahim Díaz - Rodrygo, Vinícius Júnior

uefa.com
13.02.202418:44

Guardiolu čeká jubilejní zápas

Manchester City večer nastoupí proti FC Kodaň a jubilejní 900. zápas kariéry ve funkci trenéra před sebou má Pep Guardiola. 53letý kouč v minulosti vedl Barcelonu a Bayern Mnichov, celkem získal už jedenáct mistrovských titulů a třikrát triumfoval v Lize mistrů.

sport.es
13.02.202417:09

Félix zůstává na marodce

João Félix si bude muset počkat na návrat do sestavy Barcelony. Portugalský útočník si koncem ledna poškodil vazy v kotníku a stále netrénuje, o víkendu určitě nenastoupí proti Celtě Vigo a prakticky vyloučen je i jeho start v prvním osmifinále Ligy mistrů proti Neapoli.

abola.pt
13.02.202416:24

Oyarzabal se vrací do nominace

V nominaci Realu Sociedad na první osmifinále Ligy mistrů proti PSG se nakonec objevil i Mikel Oyarzabal. Útočníka trápí koleno, jeho středeční start ale nakonec není vyloučen.