15.09.2007 20:00 CET
3 : 1
(1:0)

Real Madrid - UD Almería 3:1

Real Madrid se skvěle rozjel za obhajobou titulu, svěřenci Bernda Schustera vyhráli i třetí utkání v sezoně, tentokráte na Santiago Bernabéu přehráli Almeríi 3:1. Nováček z jihu Španělska si v Madridu nevedl vůbec špatně a podal sympatický výkon, který však k zisku bodů nestačil.

Největší šanci Almeríe v prvním poločase měl v úvodu Uche, Casillas si z s pokusem šikovného útočníka poradil. Domácí šli do vedení v 37. minutě, kdy Javier Saviola dorazil do prázdné branky střelu Raula, která se k dobře postavenému argentinskému útočníkovi odrazila od tyče Cobenovy branky. V 54. minutě se dostal ke střele na hranici pokutového území hostující Ortiz, míč před Casillasem tečoval Uche a hosté srovnali na krok. Zmíněné srovnání stavu se však nekonalo, rozhodčí nepochopitelně odpískal ofsajd Ucheho, který stál metr před posledním bránícím hráčem Realu. Hosté se zlobili na rozhodčího i o deset minut později, Saviola se řítil sám na brankaře Cobena, útočníka domácích však ještě před pokutovým územím poslal k zemi Albert Crusat a od rozhodčího viděl červenou kartu. Dvacet minut před koncem utkání poslal Real do dvoubrankového vedení Wesley Sneijder, který se krásně trefil z trestného kopu do šibenice. Hostům se povedlo zdramatizovat utkání v 74. minutě, kdy se po pěkné přihrávce Soriana trefil Uche, jenž se prosadil přes obránce Cannavara a prostřelil Casillase. Domácí v závěru žádné komplikace nepřipustili a dvě minuty před koncem utkání upravil na konečných 3:1 střídající Gonzalo Higuaín.

Autor: Milan Kopal