Granada CF Španělsko - Granada CF - Zprávy

Girona se chce vrátit na druhé místo, proti bude Granada

O své již čtvrté vítězství v řadě za sebou se bude v pondělní dohrávce pátého kola pokoušet Girona, která v novém ročníku zatím navazuje na velmi úspěšnou minulou sezónu. Po čtyřech kolech byla druhá za prozatím suverénním Realem Madrid, čímž ukázala, že se v nové sezóně rozhodně může pokusit o vylepšení desátého místa.

Japonec Kubo roste v Baskicku ve hvězdu. San Sebastián v přestřelce prolomil sérii remíz

Fotbalisté Realu Sociedad vyhráli ve čtvrtém kole LaLigy domácí duel s Granadou 5:3 a připsali si do tabulky první tříbodový zisk sezony. Favorita utkání poslal do vedení již v deváté minutě hbitý Takefusa Kubo, jenž se pak v zápase prosadil ještě jednou. Japonec se tak v té chvíli podílel gólem či asistencí na všech dosavadních brankách baskického celku aktuálního ročníku španělské nejvyšší soutěže. Po změně stran pak už bez jeho přičinění přidali spoluhráči další tři trefy a hostující Andalusané zapsali na své konto již devátou porážku z posledních 11 vzájemných duelů.

Real Sociedad chce konečně poprvé vyhrát, Granadě už se to povedlo

Z Realu Sociedad se pomalu začíná stávat remízový král, protože LaLiga má za sebou tři odehraná kola a fanoušci La Realu neznají jiný výsledek než dělbu bodů. Ideální šanci na první výhru v ročníku pro ně představuje návštěva z Granady.

Mallorca s neoblíbenou Granadou popáté za sebou padla. Nováčkovi vystřelil první body Uzuni

Granada porazila ve třetím kole LaLigy Mallorku 3:2 a připsala si první body po návratu mezi španělskou elitu. Utkání gólově načal ve 12. minutě Miguel Rubio, na jehož trefu mohl krátce nato odpovědět Vedat Muriqi z penaltového puntíku, jenže kosovský kanonýr stejně jako před dvěma týdny neproměnil. Na druhé straně se naopak z pokutového kopu nemýlil Myrto Uzuni, jehož premiérový zásah v ročníku se stal vítězným.

Granada může proti Mallorce získat první body

Špatný začátek zatím prožívá Granada. Po návratu z nižší soutěže ve dvou kolech nebodovala a do třetice se o to pokusí proti RCD Mallorca. Ta si koneckonců nevede o moc lépe a na svém kontě má jeden bod za remízu.

Nováček z Granady se složil v závěrečné čtvrthodině, Rayo bylo znovu úspěšné

Fotbalisté Granady si zapsali porážku také ve druhém kole LaLigy, když na vlastní půdě podlehli Vallecanu 0:2. Ve vyrovnaném duelu několikrát zahrozily oba celky, jenže ke kýženému gólu jejich snaha dlouho nevedla. A to až do 75. minuty, kdy zakončil pohlednou akci precizně umístěným pokusem Álvaro García. Krátce nato skóre uzavřel suverénní ranou Pathé Ciss. Rayo tak potvrdilo, že se mu proti Nazaríes daří, když s nimi nepadli od prosince roku 2013.

Granada hraje poprvé doma, soupeřem jí bude vítězné Rayo

Poprvé před vlastními diváky se v nové sezoně představí Granada a určitě by ráda uhrála lepší výsledek, než před týdnem v Madridu. Na Rayo však dlouhodobě neumí a navíc hosté začali sezonu vítězně.

Snový debut mladíka Granady na body nestačil. Atlético spasila famózní trefa Depaye

Atlético v prvním kole LaLigy na domácí půdě přívítalo Granadu. S nováčkem soutěže nepřipustilo žádné velké překvapení a vyhrálo 3:1. Rozhodující zásah zasadil v druhém poločase výstavním gólem Memphis Depay. Střídající Nizozemec vrátil madridskému velkoklubu vedení pouhých pět minut po vyrovnávací trefě z 62. minuty v podání 19letého Samua, debutujícího v nejvyšší španělské soutěži. Svěřenci Diega Simeoneho tak po 12. v řadě neprohráli úvodní zápas sezony.

Atlético začne proti navrátivší Granadě

Po roční odmlce se do nejvyšší španělské soutěže vrací Granada a hned v prvním kole jí čeká obtížný soupeř. Atlético Madrid je spolufavoritem na mistrovský titul a doma by si mělo dojít pro tři body. Na lavičce Colchoneros opět nebude chybět Diego Simeone, přičemž vedení chystá prodloužení jeho stávajícího kontraktu.

Marseille zbrojí, Olympique přivedl tři nové posily

Hodně napilno mělo v uplynulých hodinách vedení Marseille, které potvrdilo příchody hned tří nových posil. Do základní sestavy by měl zapadnout především francouzský reprezentační obránce či záložník Jonathan Clauss, toho Olympique koupil z RC Lens...

Lazio vyřešilo otázku brankáře a koupilo Portugalce Maximiana

Lazio je na trhu hodně aktivní a v průběhu několika hodin získalo hned tři nové posily. Jedná se o dva obránce a jednoho brankáře, poslední novou tváří je Luis Maximiano...

Granada se ponořila do smutku, po remíze 0:0 s Espanyolem padá do nižší soutěže

"Černého Petra" si v posledním kole vytáhla Granada a doplnila již známé sestupující Alavés s Levante. Granada doma nenašla recept na obranu Espanyolu Barcelona a bezbranková remíza vzhledem k výhrám Mallorcy a Cádizu na záchranu nestačila. Přitom sportovní tragédii mohli odvrátit Jorge Molina, který neproměnil pokutový kop a po něm i Bacca, jenž pro změnu v nastavení orazítkoval tyč!

Granada potřebuje k záchraně porazit Espanyol

Granadě pořád hrozí, že se příští rok zúčastní až druhé ligy. Kolo před koncem má ale jednu nespornou výhodu - všechno záleží na ní a nemusí se ohlížet na zápasy soupeřů. Katalánskému Espanyolu už zdánlivě o nic nejde.

Betis porazil Granadu, ale radost mu překazil městský rival

Letošní vítěz Copa del Rey Real Betis ještě mohl v případě vítězství zaútočit na Ligu mistrů, ale zatímco on své utkání nad Granadou zvládl a vyhrál 2:0, nepomohl mu výsledek souběžně hraného zápasu mezi Atléticem a Sevillou, který skončil 1:1. Betis tak skončí nejhůř na šestém místě. Granada bude muset o svojí prvoligovou příslušnost ještě zabojovat.

Granada ve formě bojuje s Realem Betis o definitivu záchrany

Real Betis stále nevzdává boj o Ligu mistrů, i když teď už by mu mohl pomoci jen velký zázrak. Béticos ale do poslední chvíle věří a proto návštěvníky z Granady nečeká snadný úkol. Ti ale taky musí bodovat, protože jsou pořád hodně blízko sestupovým pozicím.