Granada CF Španělsko - Granada CF - Zprávy

Granada proti střelecky neškodnému Cádizu ukončila čtyřměsíční čekání na výhru

Fotbalisté Granady ovládli v rámci 19. kola LaLigy andaluské derby, ve kterém porazili na vlastní půdě Cádiz 2:0. Nazaríes byli po celý zápas nebezpečnějším celkem, což vedlo ke dvěma brankám nejlepších střelců týmu Myrta Uzuniho a Bryana Zaragozy. Pro domácí, kteří bojují o záchranu v nejvyšší španělské soutěži, to byla první výhra od 26. srpna. Žlutá ponorka naopak i kvůli zbytečně vyloučenému Rubénu Sobrinovi potvrdila nejhorší ofenzivu v lize a po pěti remízách v řadě se musela smířit s porážkou.

Granada se proti Cádizu hodlá popasovat s nejhorším ligovým útokem

Granada hostí v souboji dvou zástupců Andalusie Cádiz a jejím cílem bude vymanit se z posledních tří míst. Cádiz na tom ale není o moc lépe, protože jemu v tuto chvíli náleží až sedmnáctá příčka s náskokem jen dvou bodů na pásmo sestupu.

Terapie novým trenérem tentokrát zabrala, Sevilla koncertem v Granadě protrhla černou sérii

Hráči Sevilly zvítězili v 18. kole LaLigy v duelu trápících se mužstev nad Granadou 3:0 a na ligové scéně si připsali tři body poprvé od konce září. Sérii 10 zápasu bez výhry protrhli Rojiblancos už v první půli, kdy se nejdříve se štěstím trefil Adriá Pedrosa a po něm ve 32. minutě dalekonosnou střelou rozradostnil sektor hostů Lucas Ocampos. Zisk tří bodů obohatil ve druhé půli svou první ligovou brankou po návratu do klubu i kapitán Sergio Ramos. Úspěšný debut si na lavičce připsal Quique Sánchez Flores, již třetí trenér Los Hispalenses v sezoně, přičemž jeho jmenování oznámila Sevilla teprve den před střetnutím celků z Andalusie.

Granada hostí Sevillu v souboji dvou trápících se mužstev

Sevilla začíná svůj život bez trenéra Diega Alonsa proti papírově slabšímu soupeři, i když to v případě tradičního účastníka Evropské ligy poslední dobou nic neznamená. Málokdo je na tom ale tak špatně jako domácí Granada.

Kouzelná patička Larsena vytáhla Celtu ze zóny sestupu. Granada protáhla čekání na výhru

Hráči Celty Vigo si v 17. kole LaLigy poradili s nováčkem soutěže z Granady 1:0, a připsali si tak druhou výhru v letošním ročníku. Jediný a rozhodující zásah obstaral již v první půli pohlednou patičkou Jörgen Strand Larsen, jenž posunul svůj celek minimálně do neděle ze sestupového pásma.

Vigo uvidí souboj ze spodku tabulky, Celtu vyzkouší Granada

V sobotu odpoledne se do sebe pustí dva týmy, které jsou přímo ohrožené sestupem. Ve Vigu, kam dorazí Granada, se dá čekat hodně divoká a dramatickoá podívaná, neboť oběma týmům v červené zóně se záchrana začíná při jejich formě vzdalovat.

Pietní dohrávka v Granadě vyústila v remízu. Roli střelců obou týmů obstarali hráči Bilbaa

Athletic Bilbao remizovalo v 16. kole LaLigy 1:1 na hřišti Granady. V utkání, které se kvůli smrti fanouška dohrávalo více jak 24 hodin od původního výkopu, vedli hosté od šesté minuty díky Iňaki Williamsovi. Po změně stran se však smutným hrdinou stal jeho spoluhráč Iňigo Ruiz de Galarreta, který vlastním gólem srovnal skóre. Bilbao se tak bodově dotáhlo na svého baskického rivala Real Sociedad, před kterým v tabulce zásluhou lepšího skóre drží pátou příčku. Domácí jsou nadále předposlední.

Bilbao bude hájit roli favorita v utkání v Granadě

Granada, jakožto nováček mezi španělskou elitou zatím v nové sezóně tápe. Nazaríes se ne a ne chytit, a to ani proti papírově slabším soupeřům. Ruce nad hlavu po vítězném zápase zatím zvedali v sezóně pouze jednou, po triumfu na Mallorcou, od té doby však napříč soutěžemi nedokázali vyhrát už dlouhých třináct utkání v řadě. Teď se pokusí tuto nelichotivou sérii prolomit proti Bilbau.

Snové měsíce fotbalisty z ulice. Zaragoza sejmul Barcu, debutoval v repre a podepsal velkoklubu

O tomhle snad nikdy ani nesnil. O jménu Bryan Zaragoza neslyšeli ani ti nejzarytější fotbaloví fanoušci. Světu se ukázal letos na podzim, kdy dvěma góly do sítě Barcelony ukázal, co v něm dřímá. Nikdy přitom nebyl ve špičkové akademii, fotbalu se učil na ulici. I tak si ale připsal premiérový start ve španělském dresu, nově je také posilou Bayernu.

Zaragoza se příští rok vydá do Německa, z Granady ho koupil Bayern

Na soupisce Bayernu Mnichov se po dvou letech znovu objeví španělský fotbalista. Bavorský klub po letošní sezoně posílí Bryan Zaragoza, křídelník přijde na přestup z Granady.

Chytrost nestárnoucího Kroose udržela Real na špici. Při skalpu Granady opět pálil Rodrygo

Real Madrid ovládl domácí duel 15. kola LaLigy proti Granadě 2:0. Pozvolný začátek rozsekl ve 26. minutě Brahim Díaz, který zužitkoval precizní průnikovou přihrávku do vápna z dílny 33letého Toniho Kroose. Pozadu nezůstal ani ve formě hrající Rodrygo, jenž po změně stran dodal šestým gólem v ligovém ročníku svému týmu klid na kopačky. Bílý balet tak na triumf konkurenční Girony zareagoval na výbornou a vyhoupl se zpět do čela soutěže, kde zůstává díky lepšímu skóre.

Real bude reagovat na zápas Girony, doma se utká s Granadou

Na první místo tabulky se bude chtít posunout Real Madrid, který se představí proti Granadě. Madridský celek v týdnu potvrdil vynikající formu výhrou nad Neapolí a také stvrdil první místo ve skupině Ligy mistrů. Pokud jde o hosty, ti změnili trenéra a lepší výsledky očekávají od Alexandera Mediny.

López končí jako trenér Granady, uvolněné místo zaujal Medina

Granada kvůli špatným výsledkům odvolala trenéra Paca Lópeze. Španělský celek má v nejvyšší soutěži zachránit Alexander Medina, pro něhož jde o první evropské angažmá...

Granadu při stahování bodového manka zklamal Torrent. Bitvu nováčků opanoval Alavés

Deportivo Alavés ovládlo páteční předehrávku 14. kola LaLigy, když na vlastní půdě porazilo Granadu 3:1. Vítězné tažení domácích odstartoval už v 11. minutě vlastní gól záložníka Raúla Torrenta, který tak prohloubil letošní trápení hostující defenzivy. Ještě do konce prvního poločasu rozhodl o výhře Basků Abde Rebbach, jemuž asistoval skvěle hrající Javi López. Nazaríes tak od postupu ze druhé ligy už po deváté prohráli a zůstali předposlední.

Předposlední Granada se pokusí uspět s houževnatým Alavésem

Opět se jako už tradičně rozehraje španělská nejvyšší soutěž už v pátek, kdy se proti sobě na Estadio Mendizorrotza postaví domácí Deportivo Alavés s Granadou. Hosté přijedou jako jasný outsider, kterému nechybí moc, aby se dotkl samotného dna.