Granada CF Španělsko - Granada CF - Zprávy

Granada chce po remíze s Barcelonou obrat o body i Osasunu

V pátek se ve španělské LaLize hraje jen jedno utkání a zhostí se ho domácí Osasuna s návštěvou z Granady. Zatímco ta zažila v minulém kole velký úspěch, tak domácí Osasuna se léčí z hodně těžkého debaklu od Realu Madrid.

V Granadě byla ohrožena neporazitelnost Barcy. Yamal rozjel cestu za bodem přepsáním dějin

Hráči Granady překvapili v devátém kole LaLigy na domácí půdě Barcelonu, se kterou remizovali 2:2. O obě branky outsidera se postaral Bryan Zaragoza, jenž se poprvé zapsal na listinu střelců hned po 17 vteřinách, a zaznamenal tak nejrychlejší ligovou trefu do sítě Katalánců v tomto století. Kontaktní branku vstřelil v závěru první půle Lamine Yamal, který se stal ve věku 16 let a 87 dní nejmladším střelcem v historii soutěže. Blaugranas si pak udrželi dosavadní neporazitelnost ve španělské nejvyšší soutěži zásluhou vyrovnání z kopačky Sergiho Roberta.

Souboj Davida s Goliášem nabídne nedělní večer, Granada hostí Barcelonu

Poslední utkání před reprezentační pauzou obstará ve Španělsku Granada, která se doma utká s mistrem z Barcelony. Vlivem tabulkového postavení obou soupeřů se dá očekávat poměrně jednostranná podívaná, andaluský celek ale umí silnějšího soupeře potrápit, jak to koneckonců dokázal i v předchozích vzájemných střetnutích.

Duel týmů bez formy přinesl velkolepou podívanou. Granada po pauze stáhla třígólové manko

Almería nezaznamenala v osmém kole LaLigy premiérovou výhru v ročníku, když na vlastním hřišti remizovala s Granadou 3:3. O výsledku duelu mezi celky pohybujícími se v sestupovém pásmu zdánlivě rozhodl závěr úvodního dějství, v němž domácí během pěti minut nasázeli hned tři branky. O všechny jejich zásahy se postaral Luis Suárez, kterému pokaždé asistoval jeho kolega z útoku Largie Ramazani. Jenže hosté po změně stran na trávníku dominovali, a i když nejdříve neproměnili penaltu, bod jim nakonec vystřelil Myrto Uzuni.

Poslední Granada se utká s předposlední Almerií

Almería je posledním týmem, který v LaLize stále čeká na výhru. A kdy jindy tuto nezáviděníhodnou situaci změnit, než v utkání s nováčkem soutěže, kterému se taky daří pramálo, tedy Granadou. Malé andaluské derby nabídne souboj dvou nejhorších celků, můžeme tedy očekávat tuhý boj, se spoustou soubojů a velkým nasazením, jak je ostatně v záchranářských kláních zvykem.

Malý souboj o Andalusii bez vítěze. Granadě opět vytrhl trn z paty Boyé

Andaluské derby mezi Granadou a Betisem v sedmém kole LaLigy skončilo nerozhodně 1:1. Po bezbrankové první půli, ve které se blýskl několika spolehlivými zákroky veterán Claudio Bravo, udeřil zkraje druhého dějství při svém prvním startu mezi španělskou elitou křídelník Assane Diao. Na jeho zásah nicméně odpověděl svým třetím gólem v sezoně Argentinec Lucas Boyé, a svěřenci Manuela Pellegriniho tak počtvrté za sebou nevyhráli. Naopak Rojiblancos po třech porážkách získali alespoň bod.

Dalším soupeřem Granady je Betis

Zbylá tři utkání vloženého sedmého kola španělské nejvyšší soutěže se odehrají ve čtvrtek. Jedním z nich bude souboj nováčka Granady, která se s Betisem Sevilla bude snažit o prolomení nelichotivé série tří porážek v řadě.

Nedisciplinovaný Marmol zpomalil nápor Las Palmas, Granada v závěru přece jen padla

Fotbalisté Las Palmas vyhráli v šestém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Granadou 1:0. Duel dvou týmů ze spodních pater tabulky přinesl domácím řadu nepříjemných momentů. V prvním poločase byl totiž kvůli ofsajdovému postavení odvolán gól Muniru El Haddadimu, v tom druhém byl zase po druhé žluté kartě vyloučen Miky Marmol. Tým z Kanárských ostrovů však nepřízeň osudu nepoložila a utkání gólem Kiriana z druhé minuty nastavení nakonec přece jen převrátil na svoji stranu.

Utkání dvou nováčků bude k vidění v Osasuně

Pokud už v šestém kole můžeme hovořit o záchranářském souboji, pak je to právě ten nedělní, mezi Granadou a Las Palmas. Celky, krčící se na osmanáctém, respektive devatenáctém místě se budou chtít porvat o vítězství a zejména pak o to, který z nich alespoň na chvíli opustí sestupové pásmo.

Rozjetá Girona bavila fotbalem i v Granadě a nadále se drží gigantů jako klíště

Girona stále neubrala nohu z plynu a v pátém kole LaLigy porazila Granadu na její půdě 4:2. Fantastickou formu hosté potvrdili již v prvním poločase, kdy si vytvořili až tříbrankový náskok. Největší zásluhu na zisku tří bodů měl brazilský útočník Sávio, jenž sám vstřelil jeden gól a na další asistoval. Gironistes i přes zhoršený výkon ve druhém dějství stále od startu ligového ročníku nepoznali přemožitele, přičemž počtvrté v řadě zvítězili. Lépe už jsou na tom v tabulce pouze giganti Real Madrid a Barcelona.

Girona se chce vrátit na druhé místo, proti bude Granada

O své již čtvrté vítězství v řadě za sebou se bude v pondělní dohrávce pátého kola pokoušet Girona, která v novém ročníku zatím navazuje na velmi úspěšnou minulou sezónu. Po čtyřech kolech byla druhá za prozatím suverénním Realem Madrid, čímž ukázala, že se v nové sezóně rozhodně může pokusit o vylepšení desátého místa.

Japonec Kubo roste v Baskicku ve hvězdu. San Sebastián v přestřelce prolomil sérii remíz

Fotbalisté Realu Sociedad vyhráli ve čtvrtém kole LaLigy domácí duel s Granadou 5:3 a připsali si do tabulky první tříbodový zisk sezony. Favorita utkání poslal do vedení již v deváté minutě hbitý Takefusa Kubo, jenž se pak v zápase prosadil ještě jednou. Japonec se tak v té chvíli podílel gólem či asistencí na všech dosavadních brankách baskického celku aktuálního ročníku španělské nejvyšší soutěže. Po změně stran pak už bez jeho přičinění přidali spoluhráči další tři trefy a hostující Andalusané zapsali na své konto již devátou porážku z posledních 11 vzájemných duelů.

Real Sociedad chce konečně poprvé vyhrát, Granadě už se to povedlo

Z Realu Sociedad se pomalu začíná stávat remízový král, protože LaLiga má za sebou tři odehraná kola a fanoušci La Realu neznají jiný výsledek než dělbu bodů. Ideální šanci na první výhru v ročníku pro ně představuje návštěva z Granady.

Mallorca s neoblíbenou Granadou popáté za sebou padla. Nováčkovi vystřelil první body Uzuni

Granada porazila ve třetím kole LaLigy Mallorku 3:2 a připsala si první body po návratu mezi španělskou elitu. Utkání gólově načal ve 12. minutě Miguel Rubio, na jehož trefu mohl krátce nato odpovědět Vedat Muriqi z penaltového puntíku, jenže kosovský kanonýr stejně jako před dvěma týdny neproměnil. Na druhé straně se naopak z pokutového kopu nemýlil Myrto Uzuni, jehož premiérový zásah v ročníku se stal vítězným.

Granada může proti Mallorce získat první body

Špatný začátek zatím prožívá Granada. Po návratu z nižší soutěže ve dvou kolech nebodovala a do třetice se o to pokusí proti RCD Mallorca. Ta si koneckonců nevede o moc lépe a na svém kontě má jeden bod za remízu.