Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

Preview: St. Mirren FC - Hibernian FC

V Paisley se bude v neděli opakovat souboj ze začátku měsíce, druhé utkání v krátkém časovém rozmezí čeká domácí St. Mirren a Hibernian. V minulém vzájemném měření sil byl úspěšnější Hibernian, ale podaří se mu výsledek zopakovat?

Hibernian FC - Kilmarnock FC 2:1

Fotbalisté Hibernian dokázali vyhrát podruhé v řadě a ještě nyní mají šanci poprat se třeba i o nejlepší šestku. Protivník z Kilmarnocku totiž šel s formou v poslední době dolů a nyní na Easter Road nevybojoval ani bod. I tak se ale udržel suverénně na čtvrté příčce a o horní polovinu tabulky by za normálních okolností přijít nemusel. Hibs se konečně chytli též v ofenzívě a díky dvěma brankám v druhé půli nakonec zvítězili.

Preview: Hibernian FC - Kilmarnock FC

Že by se přeci jen dokázali fotbalisté Hiberianu alespoň částečně zvednout a vzdálit se tak nelichotivému boji o záchranu? Je sice pravdou, že jedna vlaštovka jaro nedělá, ale rozhodně je to pozitivní zpráva. Hibs v minulém kole se St. Mirrenem dokázali zvítězit 2:0 a přerušili tak své dva nepříliš pozitivní rekordy. Zaprvé vyhráli po deseti kolech a k tomu přerušili svůj neuvěřitelný gólový půst, trvající neskutečných 514 minut.

Hibernian FC - St. Mirren FC 2:0

Derek Riordan a David Wotherspoon svými trefami ukončili jedenáctihodinové čekání Hibernianu na vstřelený gól a zároveň rozhodli o jeho vítězství nad St. Mirrenem, jenž díky tomu přeskočili v tabulce.

Preview: Hibernian FC - St. Mirren FC

Středeční program SPL nabízí také jeden souboj o záchranu, ani jednomu celku se příliš nedaří. Ovšem hůře jsou na tom Hibs, kterým se nevede celou sezónu a stále nemohou prolomit mizérii. Od samého začátku se nacházejí v dolní polovině tabulky a nic jiného než boj o záchranu je zřejmě nečeká.

Dundee United - Hibernian FC 3:0

Dundee United bez problémů zvítězili 3:0 nad Hibernianem a v tabulce se posunuli na šestou příčku. Hibernian naopak zaznamenal už pátou prohru v řadě a stále je v přímém ohrožení sestupu.

Preview: Dundee United - Hibernian FC

Dundee United se stává remízovým králem SPL, to mu ovšem nepřinese rozhodně snadné umístění v nejlepší šestce. Nyní navíc chce sebevědomý celek jistě skončit na čtvrté pozici a v této situaci je bod z každého duelu málo. Navíc domácí mají hodně štěstí a několikrát v této sezóně zachraňovali cenný korálek v závěrečné pětiminutovce, většinou až na jejím konci. Nyní ale proti sobě mají papírově slabší celek, trápící se Hibernian.

Hibernian FC - Rangers FC 0:2

Rangers se vrátili na vítěznou cestu, nevýrazný Hibernian porazili na jeho hřišti 2:0. Domácí předvedli další velmi slabý výkon a v roce 2011 ještě stále neskórovali. Momentálně mají šňůru 11 zápasů bez vítězství a riziko sestupu je tak stále větší.

Preview: Hibernian FC - Rangers FC

Na hřiště Hibernianu přijíždí hráči Rangers, jenž v posledním kole utrpěli porážku s Hearts a potřebují se tak vrátit na vítěznou cestu. Hibernian má stále starosti se záchranou v soutěži, může proto jen překvapit.

Motherwell FC - Hibernian FC 2:0

Motherwell slavil první ligové vítězství pod novým manažerem Stuartem McCallem, Hibernian porazil 2:0. Oba góly padly v rozmezí čtyř minut, nejprve se ve 20. minutě prosadil Jamie Murphy a jen čtyři minuty poté zvyšoval Steven Saunders.

Preview: Motherwell FC - Hibernian FC

Motherwell se bude snažit rozpomenout na výkony ze začátku sezóny, v poslední době se mu totiž vůbec nedaří a propadl se až na šestou příčku tabulky. Hibernian je na tom však ještě hůře, stále má starosti se záchranou v soutěži.

Hibernian FC - Celtic FC 0:3

Fotbalisté Celticu dokázali odčinit středeční zaváhání v Hamiltonu a tentokráte na půdě letos mizerně hrajícího Hibernianu zvítězili naprosto pohodlně v poměru 3:0. Minimálně do příštího kola si tak udrží pětibodový náskok, i když jeho soupeř z Rangers má ještě několik duelů k dobru. Hibs jsou desátí.

Preview: Hibernian FC - Celtic FC

Hibernian prochází výsledkovou mizérií a dnes ji chce zlomit. Domácí se nezabývají tím, že dnes hostí vedoucí Celtic.

Heart of Midlothian - Hibernian FC 1:0

Až branka Kevina Kylea v samém závěru utkání rozhodla derby mezi Heart of Midlothian a Hibernianem. Hearts měli nad svým soupeřem převahu, kterou však dokázali zúročit až v 86. minutě utkání.

Preview: Heart of Midlothian - Hibernian FC

Heart of Midlothian čeká v sobotu derby proti Hibernianu a domácí mají jasný cíl, získat další tři body. Hearts by rádi napodobili výsledek z posledního souboje obou celků, kdy zvítězili 2:0, naopak hosté chtějí překvapit.