Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

Hibernian FC - Hamilton Academical 1:2

Fotbalisté Hamiltonu ještě udrželi teoretickou naději na záchranu potřetí v sezóně zvítězili. Snížili tak manko St. Mirrenu na devět bodů, a pokud uspějí v domácím vzájemném duelu, ještě se mohou o svou prvoligovou příslušnost prát. V tuto chvíli by se mohli dostat ještě před Aberdeen, avšak tato varianta už je na 99 % nemožná. Hibernian naopak zamítli možnost dostat se na sedmé místo tabulky a na osmé příčce ztrácejí na Inverness dva body.

Preview: Hibernian FC - Hamilton Academical

Fotbalisté Hamiltonu mají nůž na krku a je na 90% jisté, že po třech letech strávených v nejvyšší soutěži spadnou o patro níže. Jejich ztráta na jedenáctý St. Mirren se v tuto chvíli vyšplhala už na dvanáct bodů a to se v šesti zbývajících kolech velice těžce dohání. Navíc když Accies získali za celou sezónu jen šestnáct bodů. Naopak Hibs by se ještě rádi poprali o sedmou pozici s Invernessem a mají šanci alespoň částečně vylepšit nepříliš vydařenou sezónu.

Aberdeen FC - Hibernian FC 0:1

Mizérie fotbalistů Aberdeenu v Premier League pokračuje, i když v tomto zápase byli lepším týmem. V téhle soutěži domácí vyhráli naposledy 22. února, od té doby získali na své konto jen dva body. Tentokráte nestačili Hibernianu, svému sousedovi v tabulce, o jehož jedinou branku utkání se postaral již po patnácti minutách hry Akpo Sodje.

Preview: Aberdeen FC - Hibernian FC

Fotbalisté Aberdeenu ztratili v posledních kolech obdivuhodnou formu a cenné body spíše ztrácí. Nyní budou mít šanci probojovat se po delší době na deváté místo tabulky, narazí totiž na konkurenční Hibernian. Hosté mají v tuto chvíli pouze o dva body více a jsou také bez šance na nejlepší šestku. Jejich forma též není nijak skvělá a stejně jako jejich sobotní soupeř čekají na výhru už několik kol.

Celtic FC - Hibernian FC 3:1

Fotbalisté Celticu dokázali potvrdit úlohu favorita a opět se dostali do čela SPL. Po výhře nad Hibernian si vytvořili na čele dvoubodový náskok a čtyři kola před koncem základní části tak mají lepší výchozí pozici. Hosté díky prohře definitivně přišli o možnost na nejlepší šestku a desetibodové manko na deváté příčce ve dvou zbývajících duelech stáhnout už nemohou. Avšak hodně bude ještě otevřený boj o sedmou pozici, což také není špatný výsledek.

Preview: Celtic FC - Hibernian FC

Celtic má před sebou další nesmírně důležitý zápas, jenž může hodně zamíchat pořadím na čele tabulky. Vedoucí tým ligy ve středu na svém hřišti přivítá devátý Hibernian, který je v dobré formě a má šanci připravit Celtic o body.

Hibernian FC - Heart of Midlothian 2:2

V derby mezi Hibernianem a Heart of Midlothian bylo skutečně nač se dívat a utkání bylo napínavé až do samého konce. Hearts šli brzy do vedení gólem Stevensona, domácí však udrželi krok a z penalty srovnal Miller. Ve druhé půli se na branku čekalo až do závěrečné desetiminutovky, kdy nejprve dostal Hibs do vedení Vaz Te, ale krátce na to srovnal na konečných 2:2 Elliott.

Preview: Hibernian FC - Heart of Midlothian

Heart of Midlothian se musí obávat o svoji šestizápasovou neporazitelnost v městském derby s Hibernianem. Hibs totiž v poslední době mají skvělou formu a věří si i na favorizované Hearts.

St. Johnstone FC - Hibernian FC 1:1

St. Johnstone končí svoji domácí šesti-zápasovou sérii bez inkasované branky, přemožitele však nenašel, s Hibernianem uhrál remízu 1:1. Domácí šli do vedení na začátku druhé půle po vlastním gólu Towella, ale Hibernian, jenž končí pro změnu vítěznou sérii, stihl srovnat v 80. minutě gólem Wotherspoona.

Preview: St. Johnstone FC - Hibernian FC

St. Johnstone čeká v sobotu těžký zápas, na vlastním hřišti totiž přivítá rozjetý Hibernian, jenž měl poslední měsíc nejlepší formu ze všech týmů SPL a díky pěti vítězstvím v řadě směřuje do horní poloviny tabulky.

Hamilton Academical - Hibernian FC 1:2

Hibernian pokračuje ve vítězné sérii, na tým z Edinburghu nestačil na vlastním stadionu ani Hamilton, který prohrál 1:2. Hosté šli do vedení už v prvním poločase po gólu Sodjeho, ve druhé půli navíc zvýšil Riordan a až v nastavení alespoň zkorigoval výsledek na konečných 1:2 Flavio Paixao.

Preview: Hamilton Academical - Hibernian FC

Hamilton Academical měl v minulém kole blízko k prolomení nepříznivé série bez výhry v domácím zápase, která se táhne od začátku sezóny. Další šanci bude mít v úterní dohrávce 17. kola, ve které narazí na Hibernian, jenž je v posledních týdnech ve formě.

Hibernian FC - Inverness Caledonian 2:0

Ještě před pár týdny to s budoucností Hibernianu v nejvyšší soutěži vypadalo černě, nyní však klub z Edinburghu zažívá fantastické období a zvítězil již počtvrté v řadě. Na Easter Road si poradil i s šestým Invernessem, nad kterým díky brankám Boothe a Stevensona vyhrál 2:0.

Preview: Hibernian FC - Inverness Caledonian

Hibernian přivítá v sobotu na svém hřišti Inverness a dá se tedy očekávat dosti vyrovnaný zápas. Hibernian je ve vítězné formě, poslední tři zápasy vyhrál a rád by pokračovat v zisku tří bodů i proti Invernessu.

St. Mirren FC - Hibernian FC 0:1

Fotbalisté Hibs zažívají návrat ze záhrobí a díky výhře na půdě jednoho z úhlavních rivalů se oddálili zóně sestupu jíž na čtrnáct bodů a nechávají souboj o titul právě St.Mirrenu a Hmailtonu. Hosté zvítězili potřetí v řadě a ukázali, že by se ještě rádi poprali o nejlepší šestku.