Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

Hibernian FC - Dundee United 2:2

Dundee United ztratili dva body na hřišti Hibernianu, který na remízu dosáhl v poslední minutě hry. Hosté se ujali rychlého vedení díky gólu Goodwillieho a tentýž hráč v 35. minutě zvýšil na 2:0. Komplikace přišly pro United už před přestávkou, když snížil Bamba a v 89. minutě srovnal na konečných 2:2 Hanlon.

Preview: Hibernian FC - Dundee United

Dundee United se po více než měsíci bez utkání vrací do hry a ve středu nastoupí na hřišti Hibernianu. Domácí se stále pohybují nebezpečně nad sestupovou propastí a po dvou prohrách nutně potřebují znovu bodovat.

Hibernian FC - Aberdeen FC 1:2

Aberdeen začal pod vedením nového kouče Craiga Browna vítězně, na hřišti Hibernianu vyhrál 2:1. Do vedení šli hosté gólem Follyho, ještě do přestávky však srovnal Riordan a vítězný gól Aberdeenu zaznamenal až po hodině hry Vernon.

Preview: Hibernian FC - Aberdeen FC

Devátý Hibernian čeká v neděli na domácím hřišti utkání s posledním Aberdeenem, jenž nutně potřebuje každý bod k záchraně. Domácí také svojí formou v letošní sezóně neoslnili, ale v případě jejich vítězství se mohou od svého soupeře odpoutat už na rozdíl osmi bodů.

Kilmarnock FC - Hibernian FC 2:1

Fotbalisté Kilamrnocku se posunuli na páté místo tabulky o skóre před Motherwell, když dokázali před vlastními fandy v Rugby Parku porazit Hibernian. V zápase vedli dokonce 2:0, i přes snížení hostujícího celku nakonec těsné vedení udrželi. Hibernian tak zůstává na deváté pozici se ziskem patnácti bodů a prohlubuje tak svou současnou krizi. Kilmarnock byl před sezónou tipován na boj o záchranu, nyní ale myslí na poháry.

Preview: Kilmarnock FC - Hibernian FC

Kilmarnock a Hibernian se po dvou odložených kolech vrací v sobotu do hry a sehrají vzájemný zápas. Kilmarnock v probíhající sezóně překvapil a bojuje o nejlepší šestici soutěže, zatímco Hibernian se stále výsledkově trápí.

Hibernian FC - St. Johnstone FC 0:0

V nezáživném utkání mezi Hibernianem a St. Johnstonem se diváci gólu nedočkali, ačkoliv k tomu měly obě strany pár příležitostí. Oba kluby tak v tabulce zůstávají na svých příčkách, jen si připsaly další bod.

Preview: Hibernian FC - St. Johnstone FC

Osmý tým tabulky Hibernian přivítá v sobotním utkání na svém hřišti jen o příčku horší St. Johnstone. Oba kluby mají na svém kontě po čtrnácti odehraných kolech stejný počet bodů a dá se tedy očekávat zajímavé utkání.

Inverness Caledonian - Hibernian FC 4:2

Inverness si díky skvělému výkonu na domácím hřišti proti Hibernianu připisuje další tři body. Hosté sice vstřelili dvě branky, soupeř však hlavně díky hattricku Adama Rooneyho skóroval hned čtyřikrát a výhru 4:2 si plně zasloužil.

Preview: Inverness Caledonian - Hibernian FC

Hibs se vzkřísili z popela jako pták Fénix a opět nyní mohou myslet na boj o pohárovou Evropu. Ještě před dvěma týdny se pouze prali o záchranu a doufali, že se proti nějakému slabšímu soupeři chytnou a dostanou se z krize. Jenže Hibs zaskočili největšího favorita soutěže, k údivu všech vykradli Ibrox Park domácích Jezdců z Rangers a dobrým výkonem na to navázali i v klání na Easter Road proti Motherwellu.

Hibernian FC - Motherwell FC 2:1

Co všechno museli fotbalisté Hibernianu udělat pro to, aby se jim konečně začalo dařit v nejvyšší soutěži? Ano, nechytli se nějakým obyčejným vítězstvím, museli rozdílem třídy zdolat Jezdce z Rangers na jejich půdě v poměru 3:0. Středeční nadšení potvrdili též v sobotu, kdy přivítali rivala z Motherwellu, který se do té doby nacházel na třetí pozici. Hibernian tak zvládl i druhý vzájemný duel s tímto soupeřem a posunul se na osmé místo tabulky.

Preview: Hibernian FC - Motherwell FC

Naprostý šok zažila skotská liga v dohrávaném kole hned dvakrát. Nejprve překvapilo Hearts téměř suverénní Celtic a uštědřilo mu druhou prohru v sezóně, ve stejný čas se naprosto neskutečně vyburcoval ke skvělému výkonu celek Hibernian a zvítězil v Ibrox Parku nad dosud neporaženými Jezdci 3:0.

Rangers FC - Hibernian FC 0:3

Rangers našli nečekaného přemožitele, v domácím utkání proti trápícímu se Hibernianu zcela propadli a utržili porážku 0:3. Hosté tak získali první body pod novým koučem Colinem Calderwoodem.

Preview: Rangers FC - Hibernian FC

Rangers se budou snažit uhájit své první místo tabulky v domácím utkání s velkým zklamáním probíhající sezóny Hibernianem. Hosté prohráli tři poslední utkání a jsou nebezpečně blízko sestupových pozic.

Hibernian FC - Heart of Midlothian 0:2

Famózní sólo Davida Templetona pomohlo Heart of Midlothian k zasloužené výhře 2:0 v derby nad Hibernianem. Templeton otevřel skóre zápasu v 19. minutě hry, a protože se Hibernian na vyrovnání nezmohl, vítězství Hearts pojistil v 67. minutě Elliott.