Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

Preview: Hibernian FC - Heart of Midlothian

Těžko se dá vysvětlit kolaps Hearts v minulém kole, ovšem v tom favorité většinou zaváhali a tak to na ohrožení jeho pozice zase tak velký vliv nemělo. "Srdce" naposledy na Tynecastle naprosto nepochopitelně podlehli outsiderovi z Kilamarnocku a se čtrnácti body jim proto nyní patří pátá příčka.

Dundee United - Hibernian FC 1:0

Dundee United zvládlo těžký domácí duel s Hibernian a ukázalo, že to s bojem o třetí místo vskutku myslí vážně. Prozatím před nedělní dohrávkou se posunulo v tabulce na šestou pozici, nicméně na třetí příčku ztrácí pouhé dva body a ve vyrovnané tabulce to tak nehraje příliš velkou roli. Hibernian naopak prohlubují krizi a na kontě mají stále jen osm bodů. Klesli na desátou příčku a nyní to tedy spíše vypadá na boj o záchranu, než o pohárovou Evropu.

Preview: Dundee United - Hibernian FC

Dundee United postupně stoupalo tabulkou až do posledního kola, kde utrpělo porážku na půdě konkurenčního Motherwellu. Ten se proto vzdálil na rozdíl pěti bodů a nadělal loňskému třetímu týmu tabulky značné vrásky na čele. Nyní by United rádi vše napravili v domácím prostředí proti Hibernianu, který také nemá zrovna nejlepší formu. Oba celky se nacházejí v dolní polovině tabulky a zisk tří bodů by pro oba znamenal obrovskou motivaci do dalších duelů.

Aberdeen FC - Hibernian FC 4:2

Fotbalisté Aberdeenu dokázali konečně po pěti kolech vyhrát a získali velmi důležité tři body. Aberdeen sehrál s Hibernianem ofenzivní duel, kterému nechybělo skoro nic. Nicméně na hřišti úřadoval domácí celek, který po hodině hry už vedl 4:0, hosté poté dokázali pouze snížit.

Preview: Aberdeen FC - Hibernian FC

Na začátku sezóny to vypadalo, že by přeci jen borci z Pitoodrie Stadium mohli snadno proklouznout do evropských pohárů. Nyní to ale vypadá, že na Aberdeen čeká pouze bitva o střed tabulky, možná dokonce i o záchranu. Aberdeen v úvodních třech kolech vybojoval šest bodů, jenže od té doby to šlo z kopce a v pěti zápasech získal pouhý bod.

Hibernian FC - Kilmarnock FC 2:1

Fotbalisté Hibernianu se snad konečně dokázali oklepat z nepříjemných výsledků a nyní doufají, že se jejich výkony budou ještě zlepšovat. Proti Kilmarnocku se sice vcelku natrápili, nicméně díky skvělému závěru prvního poločasu dokázali získat velmi cenné tři body. V tabulce se proto posunuli o bod právě před Kilmarnock na osmou příčku, hosté klesli na pozici desátou. Nicméně ve vyrovnané soutěži to zatím nic neznamená.

Preview: Hibernian FC - Kilmarnock FC

Po menší pauze jdou opět nejlepší skotské celky do boje, důležité utkání sehrají fotbalisté Hibernian. Ten totiž zatím předvádí velmi mizerné výkony a v tabulce se nachází až na desátém místě. Nyní Hibs mají možnost uhrát něco proti Kilmarnocku, který má pouze o dva body více a patří mezi papírové outsidery celé ligy.

St. Johnstone FC - Hibernian FC 2:0

St. Johnstone zvítězil v domácím utkání nad Hibernianem 2:0, výsledková mizérie hostů tak pokračuje i nadále. Domácí trenér může být se svou prací spokojen, vítězství jeho týmu totiž vystřelili náhradníci Liam Craig a Marcus Haber.

Preview: St. Johnstone FC - Hibernian FC

Hibernian neprožívá dobrý start do sezóny, zvítězil pouze v jednom z devíti zápasů a kouč John Hughes je pod velkým tlakem. Hibs si nesmí dovolit další zaváhání, a už vůbec ne na hřišti St. Johnstonu, který je na tom ještě hůře.

Celtic FC - Hibernian FC 2:1

Celtic se opět dokázal vyhoupnout do čela tabulky a minimálně do nedělního brzkého odpoledne na něm zůstane. Před domácími fandy se mu povedly úvody poločasů. A Celtic náskok proti soupeři z Hibs už dokázal udržet. Hosté se ale v žádném případě nevzdávali, necelých deset minut po pauze snižoval jejich nejlepší střelec Derek Riordan, druhou odpověď už suverén letošního ročníku však nedovolil.

Preview: Celtic FC - Hibernian FC

Celtic má v letošní sezóně jediný cíl a ten už chce za každou cenu splnit. Předčasně totiž vypadl z pohárové Evropy, proto má letos velkou šanci získat mistrovskou trofej. Doposud v pěti kolech neztratil ani bod, stejně jako jeho největší konkurent z Rangers, rozhodovat by se proto mělo v Old Firm derby. Nyní narazí na soka z Hibernianu, který na tom letos není nijak růžově. V pohárové Evropě si udělal ostudu a na domácí scéně se nachází až na sedmé pozici.

Čerstvý pětadvacátník Marco Paixao oslavil v Hibernianu narozeniny vyrovnávacím gólem

Čekání Hibernian na domácí výhru stále pokračuje. Od 6. března je to už osm zápasů v řadě, co v lize nezískal před svými fanoušky tři body. Tentokráte doma nedokázal porazit aktuálně poslední celek tabulky z Hamiltonu. Za ten vyrovnával na konečných 1:1 ve 22. minutě Portugalec Marco Paixao, jemuž bylo přesně na den zápasu dvacet pět let.

Preview: Hibernian FC - Hamilton Academical

Hibernian v letošním ročníku prožívá zklamání z evropských pohárů, nicméně ani v lize to není to pravé ořechové. Prozatím totiž i přes relativně přijatelný los získal pouze čtyři body a krčí se až na devátém místě. Nyní narazí asi na největšího outsidera celé ligy a je jasné, že bod by asi nestačil. Hamilton má v současnosti na kontě tři body za jednu výhru, nyní se nachází na předposlední jedenácté pozici. Jeho forma však rapidně stoupá nahoru.

Hibernian FC - Inverness Caledonian 1:1

Hibernian si může po domácím utkání s Invernessem vyčítat velké množství neproměněných příležitostí, které ho stály dva body. Domácí dostal v 8. minutě do vedení Riordan, i přes velkou převahu však další gól Hibs nepřišel a v 82. minutě naopak srovnal z pokutového kopu Rooney.

Preview: Hibernian FC - Inverness Caledonian

Hibernian ani Inverness do nové sezóny nevstoupily nejlépe, z prvních třech zápasů mají shodně tři body, v sobotu je však čeká vzájemné měření sil. Více šancí se dává Hibernianu, Inverness však umí překvapit.