Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

Preview: Kilmarnock FC - Hibernian FC

Fotbalisté Kilmarnocku mají za sebou dvě odehraná kola a v tuto chvíli opravdu nemůže nikdo tušit, jak bude jízda loňského pátého celku tabulky pokračovat. Tým z Rugby Parku totiž ve dvou úvodních duelech uhrál remízové výsledky a jeho pozice v lize je tak prozatím neutrální. Jeho poslední duel v Ibrox Parku byl odložen, nyní tak bude mít velkou motivaci po pauze získat první tři body v novém ročníku SPL.

Inverness Caledonian - Hibernian FC 0:1

Inverness může litovat několika neproměněných šancí v domácím utkání s Hibernianem, jenž toho dokázal využít a díky brance Garryho O'Connora z nastaveného času dokázal vyhrát 1:0. Inverness tak poněkud překvapivě zůstává po druhém kole jediným celkem ligy bez bodu.

Preview: Inverness Caledonian - Hibernian FC

Fotbalisté Invernessu poprvé v této sezóně přivítají prvoligový fotbal na Caledonian Stadium a po prvním duelu určitě budou chtít své fanoušky nadchnout více. V úvodním duelu totiž prohráli jasně na půdě Motherwellu 0:3 a prozatím se tak dostali na poslední místo v SPL.

Hibernian FC - Celtic FC 0:2

Fotbalisté Celticu svůj úvodní duel v SPL zvládli a dostali se na druhé místo tabulky. Hned od začátku tak odskočili svému největšímu rivalovi z Rangers v boji o titul na rozdíl dvou bodů. Na Easter Road zaznamenali poměrně hladké vítězství, když se dostali do vedení už po necelé čtvrthodině hry a pojistku přidali krátce po hodině hry. Do listiny střelců se zapsal druhý nejlepší střelec Celticu v loňské sezóně Antony Stokes a i korejský záložník Ki Sung-Yong.

Preview: Hibernian FC - Celtic FC

Celtic tři roky marně vzdoruje Rangers a po minulé sezóně, v níž opět skončil druhý, doufá v zisk titulu. Vedle toho chtějí svěřenci kouče Neila Lennona uspět také v evropských pohárech.

Hibernian FC - Aberdeen FC 1:3

Dva góly Chrise Maguirea pomohly Aberdeenu ukončit sezónu vítězstvím nad Hibernianem. Domácí přitom šli do vedení gólem Dereka Riordana, krátce po přestávce však srovnal Josh Magennis a Maguire dvěma góly zajistil Aberdeenu vítězství 3:1.

Preview: Hibernian FC - Aberdeen FC

Ve Skotsku se kromě boje o titul řeší už pouze jedna věc. Kdo skončí na devátém, desátém a jedenáctém místě tabulky. Ostatní umístění jsou už totiž rozhodnutá. A ve vzájemném souboji vyzvou Hibs konkurenční Aberdeen. Tyto dva celky sice měly před sezónou větší ambice, vzhledem k průběhu sezóny však asi budou nakonec rády alespoň za toto umístění. Rozdíl mezi oběma celky činí dva body a Dons proto musejí na Easter Road zvítězit.

Inverness Caledonian - Hibernian FC 2:0

Góly Richieho Forana a Nicka Rosse v každém z poločasů rozhodly o vítězství Invernessu 2:0 nad Hibernianem. Foran poslal Inverness do vedení po čtyřiceti minutách svojí hlavičkou a krátce po startu druhé půle přesně mířil z okraje pokutového území mladík Ross.

Inverness zakončuje sezónu ve skvělé formě, po senzační výhře nad Celticem si poradil i se St. Mirrenem a rád by v dobrých výkonech pokračoval i ve středu, kdy narazí na Hibernian. Hibs naopak prožili velice slabou sezónu a do příští mají co zlepšovat.

Hamilton Academical - Hibernian FC 1:0

Hamilton si díky prvnímu domácímu vítězství v sezóně udržel šanci na udržení se v nejvyšší soutěži a vytvořil pořádný tlak na předposlední St. Mirren. O výhře St. Mirrenu nad Hibernianem rozhodl v 38. Minutě hry Nigel Hasselbaink.

Preview: Hamilton Academical - Hibernian FC

Hamilton zřejmě čeká jedno z posledních utkání v nejvyšší soutěži, Accies, kteří v sobotu přivítají na svém hřišti Hibernian, ztrácí na předposlední St. Mirren šest bodů, a pokud by si tedy chtěli udržet alespoň teoretickou šanci na udržení se v soutěži, musí nad Hibs bezpodmínečně zvítězit.

Hibernian FC - St. Johnstone FC 1:2

St. Johnstone získal díky gólu Kevina Moona z nastavení zápasu na hřišti Hibernianu cennou výhru 2:1. Domácí, za něž nastoupil i český gólman Jakub Diviš, přitom v utkání vedli gólem Akpa Sodjeho, ve druhé půli však srovnal Liam Craig a Moon vystřelil St. Johnstonu tři body.

Preview: Hibernian FC - St. Johnstone FC

Přímý souboj o osmou pozici má v tuto chvíli favorita, ovšem Saints jsou mistři překvapení a opravdu mohou hrát v pohodě. Nemusejí totiž už ani teoreticky řešit souboj o záchranu a jejich bitva o umístění bude bez nervů. V tuto chvíli Saints ještě mohou pomýšlet klidně na sedmou pozici Inverness, nicméně pokud v sobotním duelu nezvítězí, tak se tato idea zřejmě velice brzy rozplyne. Na Easter Road je ale procházka růžovým sadem nečeká.

Hibernian FC - St. Mirren FC 1:1

První duel o záchranu dopadl podle předpokladů a fotbalisté Hibs měli s houževnatým protivníkem značné problémy. St. Mirren zůstává předposlední se ziskem devětadvaceti bodů a zřejmě se nahoru příliš drápat nebude, ovšem v tuto chvíli to vypadá se záchranou více než dobře. Saints totiž mají náskok deseti bodů na Hamilton a ten, pokud nevyhraje nad Aberdeenem, se může zřejmě s prvoligovou účastí rozloučit.

Preview: Hibernian FC - St. Mirren FC

Hibernian se po nečekané prohře s Hamiltonem plánuje vrátit na vítěznou formu a rád by pět posledních utkání včetně nedělního se St. Mirrenem vyhrál. St. Mirren na předposlední příčce může v případě vítězství obnovit svůj dvanáctibodový náskok na Hamilton.