RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Olympique Lyon - RC Lens 1:0

Lyonu se v letošním ročníku také příliš nedaří a i když titul není vzdálen na hony daleko, ideální pozici prozatím rozhodně nemá. V domácím prostředí se celkem natrápil proti Lens, který se nachází v druhé polovině tabulky a umístění kolem středu by pro něj byl na konci ročníku úspěch.

Lyon má před sebou dva kruciální souboje, první z nich sehraje s Lens

Klíčový týden, během něhož se má vrátit do bojů o titul a úspěšně rozjet vyřazovací boje Ligy mistrů, čeká na Olympique Lyon. Právě nejprestižnější klubová soutěž zůstává posledním pohárem, který letos Puelovi svěřenci mohou vyhrát, neboť z obou domácích jsou již venku. Vítězství v duelu se 14. Lens teď musí být pro obhájce titulu jasným cílem.

RC Lens - Le Mans UC 72 2:1

Ani na jedenáctý pokus si fotbalisté o záchranu bojujícího Le Mans nepřipsali bodový úspěch. Lens se ujalo vedení 2:0 díky brankám Monnet-Paqueta a Eduarda, odpověď hostů zazněla až šest minut před koncem zásluhou Maigy, ovšem příliš pozdě. Zatímco domácí si stvrdili pohodlný střed tabulky, MUC 72 zůstává ve velkém ohrožení sestupu.

Trápící se Lens vyzve křečovité Le Mans

Trápí se. To je charakteristika jak domácího Lens, tak i hostů z Le Mans. V novém měsíci ještě v lize nevyhrál ani jeden, sestup tak začíná být stále častějším tématem vystrašených konverzací.

Lille OSC - RC Lens 1:0

Lille se po sérii tří proher opět vrátilo na vítěznou vlnu. V sobotu večer porazilo nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 Lens. Jedinou branku utkání vstřelil po dvaceti minutách Hazard.

Preview: Lille OSC - RC Lens

Rozjetá lokomotiva s názvem Lille se pokazila. Tak by se dala charakterizovat současná forma domácích fotbalistů. Ti totiž už tři zápasy v řadě prohráli. V sobotu je navíc čeká derby s Lens.

Montpellier pokračuje v krasojízdě, po výhře v Lens je už druhý

Věříte na zázraky? Mnozí z vás určitě ne, nicméně pokud alespoň trošičku sledujete dění ve francouzské Ligue 1, budete si muset jeden z nich k tělu připustit. Loni ho načal v Budneslize Hoffenheim, ovšem svou jízdu nedotáhl do cíle a hned po polovině soutěže odpadl. Nováček francouzské ligy Montpellier je na tom o trochu lépe. Na druhé příčce si vypracoval tříbodový náskok a jde tak směle za svým, ani se nedá říct snem, ale doslova a do písmene zázrakem.

Nováčkovský souboj: Lens vyzve Montpellier

Loni to bylo jasné. Když se v Ligue 2 potkalo Lens s Montpellierem, téměř každý tipoval výhru Racingu. A udělal dobře, minulý rok dokázalo RC vyhrát 1:0 a došlo si pak k celkovému druholigovému prvenství. Dnes se ale hraje v jinou dobu, jiná soutěž a vlastně i jiné týmy.

Rennes znovu ztratilo. Remizovalo 1:1 s Lens

Hráči Rennes si sice před zápasem opakovali, že tentokrát ztratit nemůžou, ale opak se stal opět pravdou. Po prohře se Sochaux z minulého kola si na domácí výběr tentokrát došlápl Lens. Vyrovnávací a zároveň poslední branku na 1:1 obstaral v 65. minutě Kévin Monnet-Paquet.

Rennes již nesmí ztrácet, doma se utká s Lens

"Již nesmíme ztrácet žádné body!" burcuje své spoluhráče obránce Kader Mangane. Opravdu, Rennes musí bodovat. Tedy alespoň pokud chce nadále do pohárové Evropy. Nový rok, nový začátek - a ten má přijít dnes proti nováčkovi z Lens.

RC Lens - AS Saint-Étienne 1:0

Až devadesátá minuta rozhodla o osudu utkání mezi fotbalisty Lens a St. Etienne. V ní totiž fauloval Matuidi domácího Maoulidu, sám postižený pokutový kop proměnil a zařídil tak jediný gól zápasu. Hostům se tak rozplynul sen o tom, že by se domů mohli vracet s bodovým ziskem.

Preview: RC Lens - AS Saint-Étienne

Devatenácté kolo nejvyšší francouzské soutěže zahájí už v úterý duel mezi fotbalisty Lens a St. Etienne. Domácím se v poslední době celkem daří, z osmi utkání totiž prohráli pouze jednou a pomalu se blíží středu tabulky. Hosté už šest ligových utkání v řadě nevyhráli a od sestupového pásma je dělí jediný bod.

Valenciennes neproměnilo své šance a remizovalo 0:0 s Lens

Valenciennes nevyužilo ani jednu ze svých dobrých šancí a není se tak čemu divit, že stále zůstává na sedmém místě. Postup do evropských pohárů se přesto přiblížil, nyní činí jediný bod.

Valenciennes chce do pohárů, Lens do první desítky

Pokud se chce Valenciennes znovu ohřát v teplých pohárových pozicích, bude muset dnes na svém stadionu vyhrát. Lens se ale momentálně vcelku daří a do konce podzimní části chce ještě do první desítky.

Paris Saint-Germain - RC Lens 1:1

Pařížané nevyužili možnost posunout se v tabulce do vyšších pater, když pouze remizovali s Lens 1:1. Na branky si diváci museli počkat až do závěrečných dvaceti minut zápasu, kdy během chvilky padly góly na obou stranách.