RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Nováčkovský souboj: Lens vyzve Montpellier

Loni to bylo jasné. Když se v Ligue 2 potkalo Lens s Montpellierem, téměř každý tipoval výhru Racingu. A udělal dobře, minulý rok dokázalo RC vyhrát 1:0 a došlo si pak k celkovému druholigovému prvenství. Dnes se ale hraje v jinou dobu, jiná soutěž a vlastně i jiné týmy.

Rennes znovu ztratilo. Remizovalo 1:1 s Lens

Hráči Rennes si sice před zápasem opakovali, že tentokrát ztratit nemůžou, ale opak se stal opět pravdou. Po prohře se Sochaux z minulého kola si na domácí výběr tentokrát došlápl Lens. Vyrovnávací a zároveň poslední branku na 1:1 obstaral v 65. minutě Kévin Monnet-Paquet.

Rennes již nesmí ztrácet, doma se utká s Lens

"Již nesmíme ztrácet žádné body!" burcuje své spoluhráče obránce Kader Mangane. Opravdu, Rennes musí bodovat. Tedy alespoň pokud chce nadále do pohárové Evropy. Nový rok, nový začátek - a ten má přijít dnes proti nováčkovi z Lens.

RC Lens - AS Saint-Étienne 1:0

Až devadesátá minuta rozhodla o osudu utkání mezi fotbalisty Lens a St. Etienne. V ní totiž fauloval Matuidi domácího Maoulidu, sám postižený pokutový kop proměnil a zařídil tak jediný gól zápasu. Hostům se tak rozplynul sen o tom, že by se domů mohli vracet s bodovým ziskem.

Preview: RC Lens - AS Saint-Étienne

Devatenácté kolo nejvyšší francouzské soutěže zahájí už v úterý duel mezi fotbalisty Lens a St. Etienne. Domácím se v poslední době celkem daří, z osmi utkání totiž prohráli pouze jednou a pomalu se blíží středu tabulky. Hosté už šest ligových utkání v řadě nevyhráli a od sestupového pásma je dělí jediný bod.

Valenciennes neproměnilo své šance a remizovalo 0:0 s Lens

Valenciennes nevyužilo ani jednu ze svých dobrých šancí a není se tak čemu divit, že stále zůstává na sedmém místě. Postup do evropských pohárů se přesto přiblížil, nyní činí jediný bod.

Valenciennes chce do pohárů, Lens do první desítky

Pokud se chce Valenciennes znovu ohřát v teplých pohárových pozicích, bude muset dnes na svém stadionu vyhrát. Lens se ale momentálně vcelku daří a do konce podzimní části chce ještě do první desítky.

Paris Saint-Germain - RC Lens 1:1

Pařížané nevyužili možnost posunout se v tabulce do vyšších pater, když pouze remizovali s Lens 1:1. Na branky si diváci museli počkat až do závěrečných dvaceti minut zápasu, kdy během chvilky padly góly na obou stranách.

Preview: Paris Saint-Germain - RC Lens

Letos vyrovnaná francouzská liga hraje Pařížanům do karet. Boj o titul je už sice asi dávno ztracen, pohárovou Evropu po nemastných výkonech ovšem mohou pořád dobýt. Po přesvědčivé výhře nad St. Étienne proti nim tentokráte bude stát Lens, který má rovněž aktuálně vynikající formu.

RC Lens - OGC Nice 2:0

Lens se posunulo v tabulce o bod před Nice, které doma bez většího odporu zdolalo 2:0. Obě branky padly už v první půli, kdy se trefili Akalé a po něm rovněž Maoulida. Hosté nemohli stav ve druhém dějství ani nijak otáčet, protože přišli hned po přestávce o vyloučeného Bagayoka.

Lens i Nice chtějí odčinit prohry. Kdo se posune v tabulce vzhůru?

Nice si jistě představovalo novou sezonu lépe. Ze čtrnáctého místa ztrácí na evropské poháry již šest bodů, minulá dvě utkání navíc prohrálo. To Lens si zatím na nováčka vede dobře, na osmnácté Boulogne má náskok pohodlných šesti bodů.

Boulogne v deseti prolomilo sérii proher

Neuvěřitelné. Od třetího týdne Boulogne nevyhrálo a nyní - když od osmnácté minuty hrálo o deseti o od jednadvacáté prohrávalo - nyní zvítězilo. Smolným soupeřem na Stade de la Libération se stal nováček z Lens.

Preview: US Boulogne - RC Lens

Lens by rádo pokračovalo ve sbírání solidních výsledků do konce zimní přestávky. Aby mohlo mít před jarní částí úplný klid, zisk tří bodů proti celkům jako je sestupující Boulogne není vůbec od věci. Domácí navíc nebudou tolik odpočatí, ve středu sehráli dohrávku s PSG, kterou nezvládli a prohráli vysoko 2:5.

RC Lens - Olympique Marseille 1:0

Jeden z nejžhavějších kandidátů na titul Olympique Marseille zase ztratil. V Lens nedokázal ani z jedné šance vytěžit branku a Lens jako tichý nepřítel nakonec udeřil Dos Santosem ve třetí minutě nastavení. A to domácí po hodině hry stačili ještě spálit penaltu.

Lens se zvedá, bodovat však potřebuje i Marseille

Sportovní ředitel Marseille Jose Anigo označil výhru nad Lens za povinnost, pokud se l’OM chce po 38 kolech nacházet na čele tabulky. Jeho výchozí pozice pro takový cíl však není vůbec ideální. Úřadující mistr ovládl jen polovinu svých zápasů a momentálně okupuje až sedmou příčku. Lens je na tom ještě hůř, doma čtyřikrát v řadě nezvítězil.