RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Lens si rozdělilo body s Grenoblem. Ten neproměnil penaltu

Grenoble měl opravdu blízko ke druhé venkovní výhře v této sezoně. Po brance Courtoise vedl, v 54. minutě ale stejný hráč neproměnil penaltu, a Lens se tak nakonec dočkalo vyrovnání. Dvacet minut před koncem vyrovnával Maoulida.

Lens i Grenoble chtějí ligu zakončit důstojně

Pohledný fotbal by mohlo přinést utkání mezi Lens a Grenoblem. Ani jeden z celků již prakticky nemá o co hrát, vstřelenými brankami by tak alespoň mohli potěšit fanoušky.

Hrůzostrašný druhý poločas St. Étienne znamenal drtivou výhru Lens

Tak bídný druhý poločas dlouho fotbalisté St. Étienne nepamatují. V první půli se domácí ujali vedení 1:0, jenže Lens dokázalo skórovat čtyřikrát a odvezlo si nejvyšší vítězství zvenku v této sezóně. Les Verts naopak zahodili šanci, jak se definitivně zachránit v nejvyšší soutěži, ačkoli na sedmnácté pozici mají stále dostatečný sedmibodový náskok před sestupovým pásmem.

Preview: AS Saint-Étienne - RC Lens

Zajímavé utkání se odehraje v St. Etienne, kde přijede pouze o čtyři body lepší Lens. Domácí výběr je stále namočen do sestupových vod a případné vítězství přiblíží St. Etienne záchraně v soutěži.

RC Lens - Valenciennes FC 1:1

Severofrancouzské derby mezi Lens a Valenciennes skončil spravedlivou remízou 1:1. V utkání ne příliš bohaté na šance se nejprve v prvním poločase trefil domácí záložník Roudet, na jeho branku odpověděl až sedmnáct minut před koncem hostující Pujol. Oba týmy se tak v tabulce nikam nepohouply, Lens je čtrnácté, VA jedenácté.

Preview: RC Lens - Valenciennes FC

Valenciennes s Lens se lépe než ve středu tabulky už neumístí. Ale stejně mají určitě o co hrát, vždyť souboj těchto celků je vlastně takové malé derby. Mezi městy, ležící na severu Francie, je něco málo přes třicet kilometrů, a tak je pověst z tohoto utkání pro oba kluby velmi důležitá.

OGC Nice - RC Lens 0:0

Nudný zápas viděli diváci v Nice. Nepadl jediný gól a žádný z týmů si nevytvořil ani pořádné šance ke skórování.

Preview: OGC Nice - RC Lens

Lens se letos v klidu a pohodě pohybuje v dolní polovině tabulky, sestupových starostí se prakticky neúčastnil. Nice teklo hodně do bot před měsícem, ale od výhry 1:0 v Le Mans si vlastně také drží s jistotou prvoligovou příslušnost. Jak ovšem říká domácí kouč Eric Roy: "Výhra by nás opravdu uklidnila."

RC Lens - US Boulogne 3:0

Záchrana Boulogne je po tomto kole možná definitivně zmařena. Protože sedmnácté St. Étienne vyhrálo v Sochaux a USBCO nestačilo venku Lens, ztrácí na první nesestupovou příčku osm kol před koncem hrozivých jedenáct bod. Hosté prostě nedokázali uhlídat francouzského forvarda Toifiloua Maoulidu, který zařídil všechny tři branky domácích.

Boulogne drží naději. V Lens chce vyhrát

Boulogne stále živí naději na udržení. A mohlo by ji živit i po tomto kole. Zajíždí totiž do Lens - a proti místnímu týmu se USBCU v poslední době daří. Poslední tři vzájemné zápasy ovládlo.

Marseille se drží v boji o titul. V nezábavném utkání porazila o jednu branku Lens

Marseille i nadále bojuje o titul. Dnes, přestože po vyloučení M'Biy musela dohrávat v deseti, se jí podařilo díky brance Brandaa získat tři body - za výhru nad nováčkem z Lens. Boj o francouzský primát tak bude ještě pořádně složitý.

Olympique Marseille stále hraje o titul. Přivítá Lens

Marseille chce navázat na nebývalý úspěch v Coupe de la Ligue i v lize. Po triumfu ve finále Ligového poháru chtějí svěřenci Didiera Deschampse zabojovat také v domestické soutěži. Na svém stadionu tentokráte přivítají nováčka z Lens.

Nancy rozstřílelo pasivní Lens 5:1

Lens tvrdě narazilo. Takovou kanonádu jistě čekal málokdo. Navíc v takovém zápase. Tedy zápase, ve kterém prakticky o nic nejde. Nancy ale diváky na svém stadionu jistě zabavilo i bez toho - vždyť pět branek není obyčejné. Hattrick si připsal Issiar Dia, po brance vstřelil Youssouf Hadji a Pascal Berenguer. Za hosty snižoval v poslední minutě z penalty Jemaa.

Souboj bez většího náboje: Nancy přivítá Lens

Nejspíš bez většího náboje se odehraje utkání mezi domácím Nancy a hosty z Lens. Oba týmy mají záchranu v Ligue 1 prakticky jistou, o pohárové Evropě se ani jeden nemůže bavit. Souboj o první desítku?

Dindane si už nezahraje. Portsmouth na něj nemá peníze

Pro Arunu Dindana letošní sezóna zřejmě skončila. 29letý útočník hostuje v Anglii z Racingu Lens a podle dohody obou klubů se má Dindanovo hostování odehráním jednadvaceti zápasů automaticky změnit v přestup. Portsmouth ale nemá potřebné čtyři miliony liber.