RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

RC Lens - Olympique Lyon 1:3

Fotbalisté Lens totálně propadli ve druhém poločase, ve kterém jasně dominoval hostující Lyon, a z vedení 1:0 zbyla jen porážka 1:3. Skvělý výkon předvedl hostující útočník Bafetimbi Gomis, jenž díky dvěma brankám otočil skóre zápasu. V závěru pak pečetil výhru parádní trefou Lisandro López.

Preview: RC Lens - Olympique Lyon

Již pět zápasů v řadě nenašlo Lens v lize přemožitele. Ani to ale zatím klubu nestačilo k tomu, aby se vyhrabalo ze sestupového svrabu. Svou sérii bude chtít prodloužit i ve čtrnáctém kole, kdy na svém stadionu přivítá vzácného hosta z Lyonu.

Marseille znovu ztratila. S Lens remizovala 1:1

Marseille podruhé za sebou v lize klopýtla. Po prohře v Paříži přišel nepříliš lichotivý výsledek s papírově slabším Lens. To si ze Stade Velodrome veze bod za cennou remízu 1:1. Za domácí se trefil M'Bia, za hosty ale stihl odpovědět Eduardo.

Preview: Olympique Marseille - RC Lens

Obhájci titulu z Marseille se říjen vydařil náramně. Ačkoli měl v tomto měsíci velmi nabitý program jak díky Ligue 1, tak i Lize mistrů a Ligovému poháru, zvládl ho velice slušně a ve všech soutěžích si nevede špatně. Na domácí scéně je v tabulce na dobrém čtvrtém místě. Poslední porážku s PSG chce však proti Lens doma rozhodně napravit vítězstvím.

RC Lens - Montpellier HSC 2:0

Fotbalisté Lens si v neděli v podvečer vyšlápli na Montpellier, který porazili 2:0. Domácí měli výborný vstup do utkání, už v sedmé minutě je poslal do vedení Hermach. Pár minut před poločasovou přestávkou pak přidal druhý gól Akalé.

Montpellier opakuje loňskou sezonu, dnes na něj čeká Lens

Loňský a letošní nováček se střetne v jednom z duelů dvanáctého kola. Montpellier neprohrál již tři utkání v řadě a stoupá tabulkou. Stejnou statistikou se ale může chlubit i jeho dnešní soupeř z Lens.

Toulouse FC - RC Lens 1:1

Fotbalisté Toulouse nedokázali navázat na poslední výhru z půdy Sochaux a doma pouze remizovali s osmnáctým celkem tabulky Lens, který po remíze 1:1 stále zůstává v sestupovém pásmu s tříbodovým deficitem na sedmnácté Nice. Za domácí skóroval už v 5. minutě z penalty Machado, za hosty srovnával ve 27. minutě Yahia.

Preview: Toulouse FC - RC Lens

Předposlední Lens zajíždí na hřiště pátého Toulouse. Oba týmy toho ale mají hodně společného. Ani jednomu z nich se v poslední době příliš nedařilo, po dlouhé době vyhráli až v minulém kole.

RC Lens - OGC Nice 1:0

Fotbalisté Lens získali svou druhou výhru v sezóně, když doma porazili Nice 1:0 gólem z poslední minuty zásluhou Jemaay. Hosté nebyli na půdě aktuálně osmnáctého celku tabulky o nic horším týmem, jedna menší chyba v obraně je však stála ztrátu všech bodů. Domácí trenér Jean-Guy Wallemme si díky tomuto úspěchu s největší pravděpodobností zachránil svůj krk.

Lens chce svůj propad zastavit proti Nice

Stav je kritický. Lens je na předposlední pozici, po devíti odehraných kolech má na svém kontě pouze jednu výhru a straší ho záporné skóre 7:17. Prezident Racingu Gervais Martel ale nepropadá panice - a to ani před zápasem s Nice.

Nuda v Lens, Rennes tam hrálo bez branek

V sestupové zóně hrající Lens doma uhrálo s vedoucím celkem tabulky Rennes bod za remízu 0:0, která velmi nezáživnému zápasu náramně sluší. Hosté se i přes tento výsledek udrželi v čele, jelikož druhé St. Étienne venku podlehlo Nice 1:2. Domácí se z předposlední 19. příčky zatím neodpoutali.

Preview: RC Lens - Stade Rennes

Rennes, lídr ligy a společně s Lille zatím neporažený celek, bude obhajovat první pozici v Lens, kterému se zatím vůbec nedaří a s pěti body je na předposledním místě. Na Stade Félix Bollaert se ovšem nikomu vlivem bouřlivé atmosféry nehraje dobře. A hosté navíc nejedou na severovýchod Francie s několika oporami.

FC Sochaux - RC Lens 3:0

Sochaux znovu potvrdilo, že letos to není ten stejný tým, který se nenápadně proploužil minulou sezonou. Útočně hrající lvi sestřelili dalšího soupeře, tentokrát nadělili tři branky Lens. Střelci se stali Maïga, Ideye a Perquis.

Preview: FC Sochaux - RC Lens

Lens se do nejvyšší francouzské soutěže vrátilo minulou sezónou a v ní nemělo moc problémů, aby se staralo o nějaké boje o záchranu. Jenže vstup do sezóny nevyšel svěřencům kouče Jeana-Guye Wallemmeho moc dobře a nyní se nachází až na předposledním místě tabulky. O body si to teď rozdá se Sochaux, kam v 8. kole zajíždí.

RC Lens - Paris Saint-Germain 0:2

Pro pohodlné vítězství 2:0 si dokráčeli fotbalisté PSG, kteří se v posledním utkání 7. kola Ligue 1 utkali s Lens. Gólový účet zápasu otevřel v 50. minutě domácí Demont, který si vstřelil vlastní gól. Druhý zásah přidal v závěrečných momentech Nené.