Le Mans FC Francie - Le Mans FC - Zprávy

Podaří se Le Havre po 58 letech zvítězit v Le Mans?

Situace Le Havre se po 25 odehraných kolech zdá být kritická. Klub je na beznadějně posledním místě se ztrátou deseti bodů na sedmnácté místo zaručující záchranu. Ale domácí se nevzdávají. Alespoň ne záložník Nicolas Dieuze, který vůbec na sestup nechce myslet. On a jeho mužstvo zajíždí do Le Mans k důležitému střetnutí.

I Marseille ztratila body

Marseille nepředvedla proti Le Mans vůbec dobrý výkon. V ofenzívě se hodně trápila a na bezchybnou defenzívu soupeře prostě svými bezzubými útoky nemohla mít nárok. Hosté obrali favorita o dva body, ten tak nakonec zůstává jen na třetí příčce.

Třetí Marseille přivítá Le Mans

Le Mans ze začátku soutěže patřilo k příjemným překvapením soutěže. V posledních týdnech ale tým Daniela Jeandupeuxe tápe a z posledních deseti zápasů vyhrálo pouze jednou. Nyní navíc zajíždí na půdu ambiciózní Marseille.

Pele zvažuje budoucnost, přednost by mohlo dostat zahraničí

Hned několik nápadníků má brankář Yohann Pele. 26letý gólman Le Mans patří mezi nejlepší strážce tyčí ve francouzské Ligue 1 a zájem o něho má například Bordeaux. Sám Pele ale myslí na odchod do jiné země a v tom případě by mohl mít velké šance na jeho získání londýnský Arsenal...

Le Mans UC 72 - Lille OSC 0:0

Remíza mezi Le Mans a Lille se od začátku zdála být velmi pravděpodobná a nakonec se zrodila v bezbrankové podobě. Poprvé po čtyřech zápasech neskončil duel na stadionu Leon-Bollee 1:1.

Preview: Le Mans UC 72 - Lille OSC

Soupeři z opačných pólů tabulky, to ovšem ve francouzské Ligue 1 nemusí nic znamenat. Le Mans okupuje šestnáctou pozici a má pouze čtyřbodový náskok na sestupové pásmo, každý bodík se hodí. To naopak Lille se chce za každou cenu poprat o Ligu mistrů a ještě ani není definitivně za hry titul.

Le Mans UC 72 - OGC Nice 1:2

Ani ve druhém zápase se nepodařilo Le Mans pod vedením nového švýcarského trenéra Daniela Jeandupeuxa bodovat. I když nutno podotknout, že v tomto zápase mělo pořádný kus smůly. Rozhodující okamžik totiž nastal až v nastaveném čase, kdy se i v deseti dokázalo Nice zásluhou Traoreho gólově prosadit.

Preview: Le Mans UC 72 - OGC Nice

Zápas mezi Le Mans a Nice přinese souboj dvou mužstev, kterým se poslední dva měsíce v Ligue 1 vůbec nedaří. Domácí tým zvítězil naposledy 29. listopadu loňského roku a od té doby vybojoval pouze jediný remízový bod. Ani Nice na tom není lépe, na svém kontě má z posledních sedmi zápasů pouhé tři body.

Toulouse FC - Le Mans UC 72 2:0

Fotbalisté Le Mans nedokázali pod novým koučem Jeandupeuxem vstřelit v Toulouse branku a domů odjíždějí bez jediného bodu. Domácí totiž byli úspěšní hned dvakrát, těsně před koncem první půle otevřel skóre Sissoko, vítězství Toulouse definitivně potvrdil deset minut před koncem Gignac.

Preview: Toulouse FC - Le Mans UC 72

Pod vedením nového trenéra zajíždějí fotbalisté Le Mans k utkání do Toulouse. Yvesa Bertucciho střídá na lavičce bývalý kouč švýcarské reprezentace Daniel Jeandupeux. Bertucci v Le Mans ale nekončí, přesune se do role asistenta.

Le Mans UC 72 - FC Nantes 0:2

Fotbalisté Nantes dokázali vyhrát na půdě Le Mans 2:0 a v tabulce si připsali velmi důležité tři body, které je katapultovaly o tři příčky nahoru. První poločas sice skončil bez branek, ale v tom druhém se za hosty střelecky prosadil v 53. minutě Poulard, a o deset minut později přidal druhý přesný zásah Da Rocha.

Preview: Le Mans UC 72 - FC Nantes

Velké naděje jsou vkládány do návratu domácí opory Frederika Thomase. Kapitána Le Mans vyřadily problémy s přitahovačem a bez fotbalu byl téměř dva měsíce. Jeho zranění jako by kopírovalo osud celého týmu, kterému se od jeho absence příliš nedaří. Jestli bude jeho návrat novým impulsem pro mužstvo, bude jasné až po utkání, ve kterém domácí Le Mans hostí Nantes.

Saint-Étienne jasně přehrálo Le Mans, přesto remizovalo

Le Mans prolomilo třízápasovou šňůru proher, přesto se svěřenci Yvese Bertucciho radovali pouze z bodu. Se sestupem ohroženým St. Etienne totiž pouze remizovali 1:1.

Preview: AS Saint-Étienne - Le Mans UC 72

Sestupem ohrožené St. Etienne hostí v sobotu večer další z týmů, kterým se v posledních měsících příliš nedaří. Hosté z Le Mans prohráli v posledních čtyřech z pěti ligových utkání a pomalu se přibližují spodním příčkám tabulky.

Grenoble Foot 38 - Le Mans UC 72 2:1

Fotbalisté Grenoblu si po šňůře osmi zápasů bez výhry na své konto připsali tři body za vítězství 2:1 nad Le Mans. Po půlhodině zápasu se trefil Baning, na 2:0 zvyšoval v úvodu druhé půle Paillot. Le Mans stačilo pouze výsledek jednou brankou kosmeticky vylepšit, navíc v 90. minutě se nechal vyloučit hostující Frej.