Le Mans FC Francie - Le Mans FC - Zprávy

Preview: Paris Saint-Germain - Le Mans UC 72

Pařížané by rádi napravili loňskou zpackanou sezónu, kdy se díky své "hlouposti" nakonec nepodívali do evropských pohárů. Jenže už v prvním kole na sebe neposvítili těmi správnými reflektory. Remíza z půdy nováčka Montpellieru se musí doma proti Le Mans napravit. A moc dobře to ví i kouč Antoine Kombouaré.

Le Mans UC 72 - Olympique Lyon 2:2

Favorizovaný Lyon si z Le Mans všechny body nedovezl. A byl rád alespoň za jeden, který zachraňoval v poslední minutě Lisandro Lopez, čerstvá letní posila. Olympique měl většinu hry pod kontrolou, nicméně houževnatému soupeři se podařilo vsítit dvě branky a bodovat.

Preview: Le Mans UC 72 - Olympique Lyon

Těžší začátek ligy si snad ani fotbalisté Le Mans přát nemohli. Hned v prvním kole totiž narazí na Lyon, který přes léto výrazně posiloval a v nové sezóně bude chtít znovu zaútočit na mistrovský titul, o který ho po sedmi letech nadvlády nad francouzským fotbalem připravilo Bordeaux.

V Ligue 1 mění dres další brankář, do Toulouse jde Pelé

Ve Francii se v posledních 24 hodinách doslova roztrhl pytel s přestupy brankářů. Mickaël Landreau odešel do Lille a v PSG ho nahradil zkušený Gregory Coupet. Toulouse zase opustil Cédric Carrasso (Bordeaux), jeho místo zaujme Yohann Pelé z Le Mans...

Le Mans počtvrté během roku mění trenéra, změna čeká i Lille

Trenérské rošády ve francouzské lize pokračují. Po Monaku, Nice a Paris St. Germain se po sezoně rozhodly pro trenérskou změnu i v Lille a Le Mans. Zatímco Lille náhradu za Rudiho Garciu zatím hledá, Le Mans za odvolaného Arnauda Cormiera angažovalo Portugalce Paula Duarteho.

FC Lorient - Le Mans UC 72 1:1

Střetnutí Lorientu a Le Mans svého vítěze nenašlo. Oba celky si rozdělily po bodu za remízu 1:1. Hosty poslal do vedení v úvodu zápasu Helstad, na domácí straně vyrovnával deset minut před koncem poločasu Ciani.

Preview: FC Lorient - Le Mans UC 72

Poslední kolo francouzské ligy nabídne velmi zajímavý souboj z pohledu jednoho účastníka. Le Mans hraje ještě o udržení, nicméně má dvoubodový náskok před dvěma protivníky a může tak být relativně v klidu. Úplnou jistotu mu dá sice pouze výhra, ale i bod by měl za určitých okolností stačit a také prohra by nemusela znamenat pád do druhé nejvyšší soutěže.

Le Mans UC 72 - Grenoble Foot 38 1:1

Le Mans si nepojistilo záchranu, protože pouze remizovalo doma s Grenoblem 1:1. Hosté jeli na hřiště soupeře bez tlaku a ujali se v 69. minutě díky vlastní brance Andrého vedení. Alespoň bod zařídil domácím devět minut před koncem Le Tallec.

Le Mans chce tři body, znamenají záchranu

Pro Le Mans je tenhle zápas nesmírně důležitý. Tři body by mu totiž definitivně zajistily záchranu v nejvyšší soutěži, přičemž hostům z Grenoblu, kteří už mají prvoligovou příslušnost zajištěnou, skoro o nic nejde. "Nezajímá nás nic jiného než výhra," burcuje nový trenér Le Mans Arnaud Cormier.

Girondins Bordeaux - Le Mans UC 72 3:2

Velmi vydřené body tentokráte získali fotbalisté Bordeaux, kteří dokázali zdolat na vlastní půdě v divokém zápase zachraňující se Le Mans. Na chvíli se tak dostali o tři body před Marseille, to má ovšem ještě duel k dobru. Bordeaux rozhodlo remízový zápas čtvrthodiny před koncem zásluhou Planuse. Hostům nepomohli ani dvě branky Anthony Le Talleca, který v prvním případě otevíral skóre celého zápasu a napodruhé srovnával na 2:2.

Preview: Girondins Bordeaux - Le Mans UC 72

Bordeaux by rozhodně rádo pokračovalo ve své krasojízdě devíti ligových výher v řadě. K titulu mu chybí jen lepší skóre, vlivem kterého je druhé. Protože by však vedoucí Marseille mohla doma v těžkém střetnutí s Lyonem zaváhat, nabízí se velká možnost k předstihu. K tomu budou ale zřejmě potřeba všechny body z domácího duelu proti Le Mans.

Le Mans UC 72 - Paris Saint-Germain 0:1

Paris Saint-Germain může díky těsné výhře nad Le Mans nadále pomýšlet na účast v Lize mistrů. Na třetí příčku, která by zaručovala start v předkole nejprestižnější klubové soutěže, ztrácí stále jenom jeden bod.

Preview: Le Mans UC 72 - Paris Saint-Germain

Ačkoli Pařížané vědí, že pokud příští ročník postoupí do vytoužené Ligy mistrů, nebude to již s trenérem Paulem Le Guenem, se kterým vedení klubu zkrátka neprodloužilo smlouvu, cíle se v žádném případě nemění. Zisk třetí příčky je prvotní prioritou a vítězství na hřišti patnáctého Le Mans, jenž má od úterý rovněž nového hlavního kouče, rozhodně také.

Caen oživilo naděje na udržení, porazilo Le Mans 3:1

Caen výrazně zvýšilo své naděje na udržení, když si ve 34. kole poradilo s Le Mans. Jedná se již o druhou výhry z posledních čtyř zápasů a domácí se tak posunuli na nesestupové šestnácté místo.

Caen čeká záchranářský souboj s Le Mans

Caen má stále plné ruce práce s udržením se v Ligue 1. Problémem jsou ale sami hráči, když prohráli již dvakrát v řadě a z předposledního místa ztrácejí na nesestupové pozice již dva body. V 34. kole se jim postaví Le Mans.