Le Mans FC Francie - Le Mans FC - Zprávy

Le Mans UC 72 - AS Monaco 0:1

Zápas ze středu tabulky nakonec skončil lépe pro hosty. Domácí Le Mans dlouho drželo nerozhodný výsledek 0:0, v 87. minutě ale zamířil do černého korejský střelec Park Chu Young.

Preview: Le Mans UC 72 - AS Monaco

33. kolo nejvyšší francouzské soutěže svede proti sobě Le Mans a Monako, tedy mužstva, která se pohybují v klidném středu a jejich pohyb tabulkou jedním či druhým směrem se už příliš očekávat nedá.

Valenciennes FC - Le Mans UC 72 0:2

Valenciennes podruhé v řadě prohrálo. Podruhé v řadě prohrálo dvoubrankovým rozdílem. A podruhé v řadě prohrálo 0:2. Jeho katem se stalo Le Mans, které svého sobotního soupeře předskočilo v tabulce.

Preview: Valenciennes FC - Le Mans UC 72

Na první pohled se možná zdá, že oběma celkům nemusí o nic jít. Pozice v klidném středu tabulky určitě vyhovují, ovšem i když se o tom tolik nehovoří, i sousedé v tabulce, dvanácté Valenciennes s třináctým Le Mans, mohou ještě sestoupit do nižší soutěže. Komu se však podaří získat tři body, může mít do konce soutěže o velkou starost méně.

Le Mans UC 72 - FC Sochaux 2:0

Le Mans dokázalo porazit Sochaux 2:0 a výrazně tak zvýšilo své naděje na udržení se v Ligue 1. Naopak Sochaux má na sestupové pásmo k dobru pouze dva body.

Preview: Le Mans UC 72 - FC Sochaux

Velmi důležitý zápas pro oba sobotní soupeře bude vidění v Le Mans, kde domácí fotbalisté hostí Sochaux. Vítěz utkání by si totiž výrazně zvýšil své šance na záchranu v nejvyšší francouzské soutěži. Oba týmy mají na svém kontě stejný počet bodů, o jedno místo lepší pozici má díky lepšímu skóre Sochaux.

Le Mans UC 72 - Olympique Lyon 1:3

Sympatickým výkonem se prezentovalo Le Mans proti Lyonu. Jenže hosté jako kdyby přesně věděli, kdy mají udeřit a nakonec se radují z výhry 3:1. Účet načal v 18. minutě Boumsong, jenž zajistil pohodlné vedení, těsně před pauzou skóroval Benzema. V 54. minutě navíc rozhodčí změnil názor na odpískání penalty proti Lyonu a ihned na to se zase trefil Benzema. Le Tallec pak upravil na 1:3.

Lyon zajíždí do Le Mans

Obhájce titulu z Lyonu se v sobotu postaví proti sestupem ohroženému Le Mans. To nevyhrálo již tři zápasy a je až čtrnácté.

AJ Auxerre - Le Mans UC 72 2:0

Auxerre potvrdilo letošní dobrou formu a Le Mans bez problémů porazilo 2:0. Obě branky padly v úvodních dvaceti minutách. Skóre otevřel v osmé minutě Jelen, druhý zásah si na své konto připsal jeho polský krajan Dudka.

Preview: AJ Auxerre - Le Mans UC 72

Největší překvapení minulého víkendu - tak bychom mohli nazvat fotbalisty Auxerre, kteří v minulém kole dokázali vyloupit Lyon a výrazně mu zkomplikovali obhajobu mistrovského titulu. Je ale třeba dodat, že si Lyonští svým pasivním přístupem po celý zápas o porážku koledovali.

Le Mans UC 72 - Stade Rennes 2:2

Oba mančafty po vzájemné plichtě sice v tabulce klesly, nicméně bodík se hodí hlavně domácímu celku, který i přesto stále musí vehementně bojovat o záchranu. V tabulce se sice drží na solidním dvanáctém místě, od sestupové zóny ho ovšem ve vyrovnané soutěži dělí jen tři body, a tak bod s mančaftem z horní poloviny tabulky se počítá. Rennes naopak velmi ztratilo a kleslo na sedmou pozici, boj o titul se začíná mírně vzdalovat.

Preview: Le Mans UC 72 - Stade Rennes

Souboj měsíc v lize neporažených týmů se chystá na sobotní večer v Le Mans. Místní celek v něm přivítá remízového krále z Rennes. Hosté se totiž v letošním ročníku dělili o body už celkem třináctkrát.

AS Nancy-Lorraine - Le Mans UC 72 2:2

Souboj ve středu tabulky nakonec přinesl remízu, která zřejmě bude vyhovovat oběma mančaftům. Utkání bylo bohaté na góly, blíže ke třem bodům měli ovšem domácí, kteří dvakrát vedli. Soupeř ale rychle odpověděl a v poslední půlhodince se už skóre neměnilo. Le Mans je dvanácté o bod právě před Nancy, které okupuje čtrnáctou příčku.

Uloupí defenzivní Le Mans další bodík? V cestě mu stojí Nancy

Čtrnácté Nancy má na sestupové pásmo náskok dvou bodů, jedenácté Le Mans čtyř. Zatímco domácí ale prožívají černou sérii, hosté z Le Mans začínají opět sbírat body.

Le Mans UC 72 - Le Havre AC 2:0

Fotbalisté Le Mans díky brankám Maigy a Gervinha z druhé půle zvítězili nad Le Havre 2:0 a do tabulky si připisují důležité tři body, které je alespoň do neděle katapultovaly do "klidného" středu tabulky.