FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

Nantes ani Caen důležité body nezískalo, zápas skončil 1:1

Oba týmy potřebovali vyhrát. Oba týmy si ale nakonec rozdělí po bodu. Oba týmy se nadále vznášejí těsně nad sestupovými vodami. Nantes na svém stadionu remizovalo 1:1 s Caen.

Preview: FC Nantes - SM Caen

Hlava kouče Caen Francka Dumase může být po další prohře na hřišti čtrnáctého Nantes sťata, i když podle jeho slov podporu od vedení stále má. Mužstvo totiž v úterní dohrávce prohrálo v důležitém střetnutí na hřišti Valenciennes a je nyní jen bod od sestupového pásma. Hosté nevyhráli už devět zápasů za sebou.

Valenciennes FC - FC Nantes 1:1

Pěkný zápas opět odehráli hráči Valenciennes. Podobně jako minulý týden proti Grenoble měli i proti Nantes více gólových příležitostí, zase jim však selhala koncovka, a tak si připisují jen bod za remízu 1:1. Na vedoucí branku domácího Schmitze odpověděl povedenou akcí v 60. minutě Chorvat Klasnič.

Preview: Valenciennes FC - FC Nantes

Porce hned tří zápasů během sedmi dnů čeká na hráče sestupem ohroženého Valenciennes. Náročný program začíná v sobotu, kdy domácí výběr hostí na svém stadionu celek Nantes.

Paris SG bez Hoaraua rozdrtilo Nantes

Pařížané si spravili chuť po zpackaném zápase Ligového poháru s Bordeaux a i bez nejlepšího střelce Hoaraua dokázalo nasázet dvanáctému Nantes čtyři branky. Forvard Giuly zařídil dva, jeho kolega z útoku Luyindula a Sessegnon vsítili po jednom. Za domácí snižoval pouze na 1:2 z penalty Abdoun.

Preview: FC Nantes - Paris Saint-Germain

Bez dvou útočníků se bude muset obejít třetí PSG proti stoupajícímu Nantes, které odskočilo od sestupového pásma na 12. pozici. Zatímco nejlepší střelec Ligue 1 společně s toulouským Gignacem Guillaume Hoarau má problémy s kolenem, Kežman dostal od klubu za exces z Ligového poháru proti Bordeaux dvoutýdenní suspendaci.

Le Mans UC 72 - FC Nantes 0:2

Fotbalisté Nantes dokázali vyhrát na půdě Le Mans 2:0 a v tabulce si připsali velmi důležité tři body, které je katapultovaly o tři příčky nahoru. První poločas sice skončil bez branek, ale v tom druhém se za hosty střelecky prosadil v 53. minutě Poulard, a o deset minut později přidal druhý přesný zásah Da Rocha.

Preview: Le Mans UC 72 - FC Nantes

Velké naděje jsou vkládány do návratu domácí opory Frederika Thomase. Kapitána Le Mans vyřadily problémy s přitahovačem a bez fotbalu byl téměř dva měsíce. Jeho zranění jako by kopírovalo osud celého týmu, kterému se od jeho absence příliš nedaří. Jestli bude jeho návrat novým impulsem pro mužstvo, bude jasné až po utkání, ve kterém domácí Le Mans hostí Nantes.

FC Nantes - Girondins Bordeaux 1:2

Bordeaux potvrdilo úlohu favorita a Nantes porazilo bez větších problémů 2:1. Před Lyon na první místo se ovšem neposunulo, protože i on venku zvítězil.

Preview: FC Nantes - Girondins Bordeaux

Francouzská liga letos není tolik "nudná" jako v předešlých letech, kdy si Lyon vždy suverénně dokráčel pro titul. Zásluhu na tom mají především hráči Bordeaux, kteří mají opravdu skvělou formu. "Jsme mentálně hodně silní a v tomhle laufu zůstaneme," hrdě hlásal záložník Yoan Gouffran. Jeho tým zajíždí po suverénní výhře nad PSG na půdu patnáctého Nantes.

Nantes v deseti porazilo Monako 1:2

Nantes i v jarní sezoně potvrdilo dobrou formu a poradilo si s Monakem. Posunulo se tak již na patnáctou příčku, Monako zůstává čtrnácté.

Monaco v novém roce přivítá Nantes

V Monaku by chtěli co nejrychleji zapomenout na podzimní část Ligue 1. Naštěstí pro trenéra Ricarda začíná část jarní a jeho tým v úvodním zápase narazí na sestupem ohrožené Nantes.

FC Nantes - FC Sochaux 1:1

Až poslední desetiminutovka rozhodla o dělbě bodů mezi Nantes a Sochaux. Hosté se sice v 70. minutě zásluhou Erdinga ujali vedení, ale čtyři minuty před koncem zápasu zaúřadoval Capoue, který fantastický volejem upravil skóre na konečných 1:1.

Preview: FC Nantes - FC Sochaux

Velké nebezpečí v sobotním soupeři vidí kouč Nantes Elie Baup. Hosté ze Sochaux jsou s jedinou výhrou na svém kontě na předposledním místě tabulky, ale podle Baupa Sochaux předvádí hru, která by si zasloužila rozhodně větší bodový zisk.

Stade Rennes - FC Nantes 0:0

Třetí tým tabulky v boji o titul ztratil cenné bodíky a opět spíše "zvítězila" jeho defenzíva, proto Rennes před posledním podzimním kole kleslo na páté místo. Naopak pro Nantes je vydřený bod určitě velkým úspěchem a navíc dobrou vizitkou do další fáze, udrželo si 16. místo a náskok před sestupovými příčkami se vyšplhal na pět bodů.