FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

Stade Rennes - FC Nantes 0:0

Třetí tým tabulky v boji o titul ztratil cenné bodíky a opět spíše "zvítězila" jeho defenzíva, proto Rennes před posledním podzimním kole kleslo na páté místo. Naopak pro Nantes je vydřený bod určitě velkým úspěchem a navíc dobrou vizitkou do další fáze, udrželo si 16. místo a náskok před sestupovými příčkami se vyšplhal na pět bodů.

Preview: Stade Rennes - FC Nantes

Třetí Rennes se může dostat do těsného závěsu za vedoucí Lyon nebo odskočit bodově druhé Marseille. Záleží, jak nedělní vzájemný souboj prvních dvou týmů dopadne. Tak jako tak, nečeká na domácí žádná lehká práce. Střetne se totiž v dalším derby s Nantes, které je vzdálené jen několik kilometrů dále a jenž je posíleno o vítězství nad Lyonem.

FC Nantes - Olympique Lyon 2:1

Souboj velkého Lyonu proti trpaslíkovi z Nantes. Domácí celek možná oprášil zašlou slávu z dob, kdy vyhrál titul, a i přes inkasovanou branku v první půli je spasil dvěma trefami v dějství druhém Ivan Klasnič.

Nantes se utká s Lyonem

Nováček z Nantes přivítá na svém stadionu první Lyon, který porazil naposledy před šesti lety. Nyní se to pokusí zopakovat v sedmnáctém kole Ligue 1...

Nantes dokázalo porazit Le Havre a vzdaluje se sestupu

Nantes dokázalo zvládnout důležitý boj o záchranu na půdě Le Havru. Žlutozelení se tak dostali na patnáct bodů a na sestupové příčky mají náskok již čtyři body.

Preview: Le Havre AC - FC Nantes

Nováčka z Nantes čeká jeden z velmi důležitých zápasů, utká se totiž se svým přímým konkurentem v boji o záchranu, šestnáctým Le Havrem.

FC Nantes - AS Nancy-Lorraine 0:1

Velkého množství neproměněných gólových šancí mohou litovat fotbalisté Nantes. Hosté totiž v čele s výborným gólmanem Braciglianem dokázali proměnit jednu z pouhých dvou střel na branku Nantes a domů si vezou tři body za těsnou výhru 1:0.

Preview: FC Nantes - AS Nancy-Lorraine

Nováček z Nantes, který se nachází jen dva body nad sestupovou pastí, přivítá na svém stadionu trápící se Nancy.

OGC Nice - FC Nantes 2:1

Nováček z Nates přicestoval do Nice s cílem navázat na solidní remízu s Toulouse. K tomu je přiblížila branka N‘Dawa již z osmé minuty. Domácí se ale dokázali do zápasu vrátit a deset minut před koncem vstřelil rozhodující gól Mouloungui.

Preview: OGC Nice - FC Nantes

Ve skvělé formě hrající Nice, které už 14 utkání za sebou až na prohraný zápas s vedoucím Lyonem neví, co je to porážka, přivítá Nantes, proti kterému se mu ale příliš nedaří. Doma nad ním zvítězilo naposledy v roce 2003 a 1996.

FC Nantes - Toulouse FC 1:1

Utkání nováčka z Nantes a Toulouse vítězě nenašlo. Vše podstatné se odehrálo během prvních dvaceti minut. Domácí poslal do vedení ve čtvrté minutě hry Moullec, v 19. minutě se naopak trefil hostující Gignac a stanovil skóre na konečných 1:1.

Preview: FC Nantes - Toulouse FC

Ani zápas mezi Nantes a Toulouse se neobejde bez trenérské pikantnosti. Elie Baup, který ještě nedávno seděl na lavičce Toulouse, nyní vede Nantes. Baup se ale nechal slyšet, že "pomsta" bývalému klubu rozhodně nebude na pořadu dne.

Nantes potvrdilo zájem o Wiltorda

Sylvain Wiltord se v Rennes nedostává na hřiště a je jenom otázkou času, kdy francouzský klub opustí. Bývalý francuzský reprezentant má spory s trenérem a toho se snaží využít konkurenční Nantes. Jeho sportovní ředitel Christian Lariepe potvrdil informace tamních médií o tom, že by nováček Ligue 1 zkušeného fotbalistu rád angažoval...

Lille OSC - FC Nantes 2:0

Po třech remízách se Lille podařilo zvítězit. Doma si poradilo s přehledem s Nantes, které bez větších problémů díky brankám Obraniaka a Fauvergueho porazilo 2:0.

Lille přivítá v 12. kole nováčka z Nantes

Nováček nejvyšší francouzské soutěže z Nantes je zatím na solidním 15. místě s jedenácti body. V sobotu ho ale čeká těžký souboj, jede totiž na půdu ambiciózního Lille.