FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

FC Lorient jasně přehrál Nantes

Lorient v desátém kole dokázal podruhé v sezoně vyhrát a posunul se tak mimo sestupovou zónu. Jeho sobotní soupeř Nantes je na čtrnácté příčce.

Preview: FC Lorient - FC Nantes

Lorient doposud před svými fanoušky nezvítězil. Nantes je jeho konkurent v boji o záchranu, takže je tento zápas pro domácí hodně důležitý. Hlavně pro francouzského útočníka Les Merlus Vahiruau, který v Nantes strávil své fotbalové mládí a proti svému bývalému klub se tak chce vytáhnout.

FC Nantes - AS Saint-Étienne 1:0

Nantes po zpackaném začátku stoupá tabulkou výše. Bodově se dotáhlo právě na svého soupeře ze St. Étienne, hrajícího Pohár UEFA. Zápas rozhodla branka Bekamenagy z první půle. Domácí získali v posledních čtyřech utkání tři výhry.

Preview: FC Nantes - AS Saint-Étienne

Nantes dokázalo v minulém kole zaznamenat první výhru v sezóně na venkovní půdě, na kterou chce konečně s novou posilou Kevinem Mirallasem stoprocentně navázat. St. Étienne ale nebude pro sedmnáctý celek Ligue 1 lehkým oříškem, protože hosté už tři ligová kola neprohráli.

Grenoble Foot 38 - FC Nantes 0:1

Jediná branka ze 77. minuty znamená tři body pro hosty z Nantes. Šťastným střelcem byl Bekamenga, který svým gólem "vytáhl" Nantes ze sestupových příček.

Preview: Grenoble Foot 38 - FC Nantes

Trenér předposledního Nantes Elie Baup věří, že se mu konečně podaří se svým mužstvem prolomit současnou krizi. Poté, co mužstvo poprvé v sezóně vyhrálo doma nad Valenciennes, utrpělo následně jasnou porážku od Caen. Teď zajíždí na půdu Grenoblu, čtvrtého celku Ligue 1.

Heinz míří z Nantes do Brna

Marek Heinz se vrací z francouzského Nantes do české ligy, kde posílí 1. FC Brno. K jeho příchodu už chybí jen doladit detaily. Bývalý reprezentant by měl v brněnském týmu nahradit Aleše Bestu, kterého dnes vedení kvůli konfliktům se spoluhráčem Markem Střeštíkem a trenérem Petrem Uličným vyřadilo z kádru.

SM Caen - FC Nantes 3:0

Caen díky třem brankám z prvního poločasu rozhodlo o svém vítězství nad oslabeným Nantes, které tak zůstává na předposledním místě.

Preview: SM Caen - FC Nantes

Průměrné Caen na svém hřišti v sobotu přivítá nováčka soutěže z Nantes. Narozdíl od Caen, které se pohybuje v klidném středu tabulky, musí Nantes bojovat o každý bodík. Ani to ale zatím nestačí a tým ze západu Francie je tak prozatím až na předposledním, devatenáctém místě.

Brno se snaží získat Pospěcha i Heinze

Vedení brněnského klubu usiluje v závěru přestupního termínu nejen o získání útočníka Zbyňka Pospěcha z Artmedie Petržalka, ale také o Marka Heinze z Nantes. Bývalý reprezentant se v nové sezoně ve francouzském klubu ještě nedostal do sestavy.

FC Nantes - Valenciennes FC 2:0

Mamadou Bagayoko zařídil vítězství domácích, jeho dvě branky znamenají tři body a první letošní vítězství Nantes. Hosté svou naději na bodový zisk zahodili už v 10. minutě, kdy Danic nedokázal proměnit penaltu.

Preview: FC Nantes - Valenciennes FC

Nantes, jenž společně se Sochaux nezaznamenalo doposud jedinou výhru v Ligue 1, se bude snažit tuto nepříznivou bilanci přerušit. Proti Valenciennes by to mohlo vyjít, protože to zatím venku nezískalo jediný bod.

Paris Saint-Germain - FC Nantes 1:0

Nantes výměna trenéra příliš nepomohla. Nový kouč Baup neuspěl ani na hřišti Paris SG, které díky Kežmanově brance zvítězilo 1:0. Pařížský klub je tak na třetím místě, Nantes zůstává poslední.

Preview: Paris Saint-Germain - FC Nantes

Poslední celek tabulky Nantes, s jedním bodem na kontě, který má krátce nového trenéra Élieho Baupa, se bude snažit svou krizi zažehnat v Paříži. To však nebude vůbec lehké, protože hosté na Parc des Princes naposledy vyhráli v roce 2002.

FC Nantes - Le Mans UC 72 1:4

Nováček Ligue 1 z Nantes nezačal soutěž zrovna nejlépe. Z dosavadních tří zápasů dokázal vytěžit pouze jeden bod a ani čtvrtý duel pro něj neskončil dobře. Domácí prohra 1:4 s ambiciózním Le Mans se určitě nedá řadit k úspěchům letošní sezony.