FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

Klasnič odmítl první nabídku Brém na finanční vyrovnání

Chorvatský útočník Ivan Klasnič odmítl nabídku na finanční vyrovnání, kterou mu předložil Werder Brémy. Rozhodl se raději pokračovat v soudním procesu proti doktorům svého bývalého klubu. Ty viní z toho, že včas nediagnostikovali jeho potíže s ledvinami, které nakonec vedly až ke dvojí transplantaci.

Preview: FC Nantes - OGC Nice

Do konce Ligue 1 chybí ještě sedm kol, Nice už ale prakticky nemá o co hrát. Na osmé příčce ztrácí na poháry dvanáct bodů, na sestupové pásmo má pak náskok bodů čtrnácti. Kouč domácích Elie Baup ale tuší, že jeho sobotní soupeř bude chtít vyhrát.

Toulouse FC - FC Nantes 1:0

Toulouse se i nadále může stát mistrem letošního ročníku francouzské ligy. S Nantes nemělo vůbec lehkou práci, ale jistota v podobě kanonýra Andrého-Pierra Gignaca zařídila domácím všechny body za těsnou výhru 1:0. Hosté se tak po dlouhé době ocitli díky třetí prohře v řadě v sestupovém pásmu.

Preview: Toulouse FC - FC Nantes

Toulouse se ještě nevzdalo naděje na účast v Lize mistrů a ze zápasu proti zachraňujícímu se Nantes bude chtít vytěžit maximum. Náskok soupeřů na čele tabulky totiž není nijak velký, na první Lyon ztrácí domácí fotbalisté jen šest bodů.

FC Nantes - Lille OSC 0:2

Lille potvrdilo roli favorita a jak není ve francouzské lize zvykem v souboji outsiderů s týmy z čela tabulky, odvezlo si ze stánku La Beaujoire-Louis všechny tři body. Nantes tak v tabulce zůstává na šestnácté pozici a je nebezpečně blízko trojici "vstupenek" do nižší soutěže. Hosté naopak poskočili na čtvrtou pozici a boj o titul je proto velmi reálný. Do listiny střelců se zapsal obživlý kanonýr Robert Vittek, jenž se začíná dostávat do své bývalé formy.

Preview: FC Nantes - Lille OSC

Zajímavý zápas se odehraje v sobotu večer mezi fotbalisty Nantes a Lille. Zatímco domácí výběr se pohybuje jen jeden bod nad sestupovým pásmem, hosté si nemohou dovolit klopýtnout, pokud chtějí na vyrovnaném čele tabulky pomýšlet na příčky nejvyšší.

Olympique Marseille - FC Nantes 2:0

Francouzská Ligue 1 má nejméně do nedělního večera nového lídra. Marseille vstřelila Nantes v rozmezí čtyř minut dva góly a dokráčela si pro patnáctou výhru v letošní sezóně. Svěřence kouče Geretse může z trůnu zítra sesadit jedině Lyonu, který doma hostí Sochaux.

Preview: Olympique Marseille - FC Nantes

Bitvu dvou úplně odlišných týmů uvidí diváci v Marseille. Zatímco jejich Olympique dal minulý víkend jasně najevo, že ještě "nehodil flintu do žita" a o ligový titul bude tvrdě bojovat, hosté se budou horko těžko zachraňovat v nejvyšší francouzské soutěži.

FC Nantes - FC Lorient 1:1

Nezáživný zápas mezi Nantes a Lorientem skončil dělbou bodů. Domácí vedli po N’Dawově trefě 1:0, hosté sice nedali ve druhém dějství penaltu, ale nakonec je spasil třináct minut před koncem Morel, který vyrovnal na konečných 1:1.

Preview: FC Nantes - FC Lorient

Nantes již pět zápasů za sebou nevyhrálo a tabulkou se najednou propadlo na šestnáctou pozici. Domácí mají už jen tříbodový náskok na sestupové pásmo, takže uklidnění by mělo nastat pomocí výhry nad Lorientem. Ten ovšem taktéž dlouhou dobu tři body nezískal.

AS Saint-Étienne - FC Nantes 2:1

Velmi důležité tři body si na cestě za záchranou na své konto připsali fotbalisté St. Etienne. V posledním zápase 27. kola Ligue 1 porazili na svém hřišti Nantes 2:0, dvěma přesnými zásahy se blýskl Ilan.

Saint-Étienne čeká důležitý duel. Hostí Nantes

Snad nikdo před sezonou nečekal, že Saint-Etienne bude hrát o záchranu v Ligue 1. V sedmadvacátém kole ho ale čeká jeden z nejdůležitějších zápasů sezony - na svém stadionu hostí patnácté Nantes a výhra ho může katapultovat ze sestupových pozic.

FC Nantes - Grenoble Foot 38 1:1

Dlouho se zdálo, že ze "záchranářské" bitvy vyjde vítězně domácí tým z Nantes, jenž od 39. minuty zásluhou Klasniče vedl. Pořádnou porci smutku ale domácím fanouškům nachystal ve čtvrté minutě prodloužení Paillot, který vyrovnal na konečných 1:1.

Preview: FC Nantes - Grenoble Foot 38

Velmi důležitý zápas čeká v sobotu na fotbalisty Nantes a Grenoblu. Oba soupeři, kteří sousedí v tabulce, mají stejný počet 28 bodů a případná výhra může jeden z týmu posunout do "bezpečného" středu tabulky.

Nantes ani Caen důležité body nezískalo, zápas skončil 1:1

Oba týmy potřebovali vyhrát. Oba týmy si ale nakonec rozdělí po bodu. Oba týmy se nadále vznášejí těsně nad sestupovými vodami. Nantes na svém stadionu remizovalo 1:1 s Caen.