Dijon FCO Francie - Dijon FCO - Zprávy

Lille šťastně porazilo Dijon

Lille dokázalo po dvou remízách v řadě zase zvítězit a pojistit si průběžné druhé místo. Dogy to sice neměly v souboji s Dijonem jednoduché, ale nakonec díky vlastní brance Lautoy dokázaly získat tři body. Dijon zůstává po těsné porážce na předposledním místě a nadále musí bojovat.

Lille se postaví proti Dijonu

Lille dvakrát v řadě jenom remizovalo a první místo se mu vzdálilo už na ohromných sedmnáct bodů. Dogy to však netrápí, severofrancouzský celek se koncentruje na udržení druhé příčky, která zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Pět bodů náskok na třetí Lyon si bude chtít pojistit proti Dijonu, který se propadl už na předposlední místo tabulky.

St. Étienne zařídil výhru v Dijonu stoper Subotič

I v notně okleštěné sestavě vlivem zranění Kévina Monneta-Paqueta, Romaina Hamoumy nebo Mathieua Debuchyho se St. Étienne podařilo v předehrávce šestadvacátého kola uspět naplno, a na půdě stále se trápícího Dijonu, který si připsal již svou čtvrtou ligovou porážku v řadě, vyhrálo díky jediné brance Nevena Subotiče ze druhé půle.

Nevalně hrající Dijon narazí v předehrávce na St. Étienne

Z šesti posledních utkání napříč všemi soutěžemi St. Étienne vyhrálo jen jednou, v Ligue 1 se však stále drží v popředí tabulky, a z téhle menší krize nemusí mít vyloženě strach. Potřebovalo by se ale přece jenom konečně chytit, a duel s Dijonem by mohlo být tím pravým. Jeho soupeř totiž v uplynulých pěti kolech hned čtyřikrát padl.

Nimes pohotově přehrálo trápící se Dijon

Nimes potvrdilo, že je aktuálně v daleko lepším rozpoložení než Dijon, a protáhlo svou sérii neporazitelnosti už na tři zápasy. Hosté, kteří dohrávali závěr zápasu bez vyloučeného Oussamy Haddadiho, jenž uviděl druhou žlutou kartu a následně červenou, inkasovali v obou poločasech, a v ofenzívě, bohužel pro ně, potřebnou kvalitu neukázali.

Dijon by chtěl Nimes oplatit krutou porážku z podzimu

Nimes před týdnem prožilo nečekaný obrat, v Nantes sice po poločase prohrávalo o dvě branky, ale stačilo zápas zvrátit ve svůj prospěch a odvezlo si z Bretaně plný počet bodů. Na tuhle sklapnutou "Csaplárovu past" by bezpochyby chtělo navázat i proti Dijonu, který letos horlivě bojuje o záchranu a prohrál v lize venku už sedmkrát z dvanácti případů.

Marseille otočila zápas s Dijonem. Znovu se trefil Balotelli

Klub z přístavního města se tentokrát nenechal zaskočit a díky vítězství 2:1 jednak zůstává v kontaktu s předními příčkami, a jednak přidělal kouči Kombouarému další vrásky na čele.

Marseille se v Dijonu pokusí navázat na triumf nad Bordeaux

Dohrávku proti Bordeaux zvládla Marseille v úterý velmi dobře a na své nejtěsnější možné vítězství by bezpochyby ráda navázala i v Dijonu, který bojuje o ligovou záchranu a rozhodně by mohl být v jejích silách. Na jeho půdě stále nebude moci počítat s Dimitriem Payetem, do sestavy by se však měl vrátit Mario Balotelli i Florian Thauvin.

Angers udolalo Dijon 1:0

Angers doma udolalo po jediné brance Stéphana Bahokena svého souseda z tabulky Dijon a do boje o záchranu získalo tolik potřebné tři body. Jediná branka utkání padla na stadionu Raymonda Kopy už v prvním poločase a Dijon se ve zbytku zápasu na odpověď nezmohl.

Ohrožení sousedé z tabulky se utkají na půdě Angers

Stadion Jeana Bouina uvidí souboj dvou sousedů z tabulky, navíc ohrožených sestupem. Angers je na tom o trochu lépe, k dobru má před sestupovými pozicemi šest bodů, zatímco hosté z Dijonu jen dva. Vzájemná bilance z posledních let je hodně vyrovnaná a ani tento duel nemá jasného favorita.

Monako i po Henryho odvolání prohrálo, v Dijonu dvakrát inkasovalo

Monako natáhlo sérii bez ligového vítězství na šest kol a zatím nezabrala ani trenérská rošáda. Porážka na půdě Dijonu je o to bolestivější, že šlo o přímý souboj o záchranu. Knížata se sice stále mohou zachránit, ale situaci si dále komplikují. Výhru Dijonu zařídili Chang-hoon Kwon a Naïm Sliti.

Duel utrápených: Dijon hostí Monako

Velice důležité záchranářské utkání se odehraje na stadionu Gastona Gérarda v Dijonu. Osmnáctý Dijon FCO přivítá předposlední AS Monako. Oba týmy potřebují body jako sůl, zvláště knížecí celek, jehož bídná forma stále nebere konce. Na lavičce hostů už nebude suspendovaný Thierry Henry, nýbrž jeho asistent Franck Passi.

Bordeaux zdolalo Dijon nejtěsnějším možným rozdílem

DFCO se tentokráte i v deseti srdnatě bránilo. Soupeři dovolilo za celých devadesát minut pouhých pět pokusů mezi tři tyče, což je v porovnání s některými předchozími zápasy velice dobré vysvědčení. Andreas Cornelius se ale dokázal prosadit. O žádném ze svěřenců Antoina Kombouarého nic podobného napsat nelze, takže se počet porážek vyhoupnul na jedenáct.

Bordeaux nevzdává boj o evropské poháry

Girondins Bordeaux se ještě nechce vzdát boje o pohárovou Evropu. Jenže aby se k nim hráči z vyhlášené vinařské oblasti výrazněji přiblížíli, museli by najít stálejší formu. Oproti tomu Dijon má v letošní sezoně za cíl především záchranu.

Montpellier stále čeká na první výhru v novém roce, remizoval v Dijonu

Montpellieru, který letos bojuje o příčky zaručující evropské poháry, se vstup do nového roku nevydařil dle vlastních představ. Nejenže vypadl brzy z Coupe de France a prohrál v lize v Nantes, neuspěl naplno ani na půdě Dijonu, jenž naopak horlivě soupeří o záchranu. Obě branky padly po obrátce, na domácí trefu Wesleyho Saïda navázal o pár chvil později Damien Le Tallec.