AS Saint-Étienne Francie - AS Saint-Étienne - Zprávy

Montpellier nejtěsnějším možným rozdílem přehrál ASSE

Podruhé z posledních dvanácti utkání udržela Der Zakarianova družina čisté konto, díky čemuž se ve zbývajících dvou kolech může právě s Les Verts poprat o čtvrtou příčku v tabulce. Oba kluby v ní teď dělí pouhé čtyři body.

St. Étienne se porve o třetí místo, potřebovalo by skolit Montpellier

V poslední čtvrtině této sezóny chytlo Saint-Étienne formu a dokonce se mu nyní naskýtá možnost urvat třetí pozici. Co se týče té čtvrté, tu má v podstatě jistou, výhra nad Montpellierem mu ovšem definitivně stvrdí účast aspoň v Evropské lize. Hosté naopak budou bojovat o poslední naději, jak ještě do evropských pohárů proklouznout.

Saint-Étienne vyloupilo Monako a drží se v těsném závěsu za Ligou mistrů

Saint-Étienne tři kola před koncem soutěže nadále zůstává ve hře o Ligu mistrů a na třetí místo ztrácí jenom jeden bod. Rozhodla o tom výhra v Monaku 3:2. Pro Knížata je to další velká komplikace v boji o záchranu. Užuž se přitom zdálo, že se Monako dostalo z nejhoršího, ale šestý zápas bez výhry vrátil hrdý celek zpátky do tvrdé reality.

V rámci pětatřicátého kola narazí Monaco na Saint-Étienne

A na Stade Louis II by mělo být na co se dívat. Domácí totiž stále nemají jisté setrvání v soutěži. Zatímco hosté si dělají zálusk na třetí příčku, která zaručuje Ligu mistrů.

St. Étienne zvládlo souboj s Toulouse, výhru zařídil Robert Berić

St. Étienne potvrdilo roli favorita, získalo další důležitou výhru v boji o čtvrtou pozici, a to díky dvěma brzkým gólům Roberta Beriče. Toulouse podruhé v řadě nedokázalo vstřelit jedinou branku, pořád přitom nemá jistou záchranu, a i když náskok na sestupové pásmo má v tuhle chvíli dostatečný, nemělo by v závěru sezóny usínat na vavřínech.

Saint-Étienne se potřebuje udržet v kontaktu a proti Toulouse bere jen výhru

Lyon neztrácí a tak si nemůže dovolit zaváhat ani jeho největší rival Saint-Étienne. Les Verts v honbě za Ligou mistrů potřebují zvítězit nad Toulouse, aby se přiblížili třetímu místu znovu na rozdíl tří bodů. Téfécé před týdnem obralo o bod druhé Lille, podaří se mu něco podobného i na stadionu Geoffroye Guicharda?

ASSE zůstává po důležité výhře nad Remeší čtvrté

Evropská liga je tedy hodně blízko. Respektive Les Verts stále drží naději na Ligu mistrů. Přeci jen forma Lyonu byla v poslední době značně kolísavá a oba kluby dělí v tabulce pět kol před koncem jen tři body.

Remeš hodlá zvýšit šance na postup do Evropské ligy

Případná výhra proti ASSE by celku z historického města v tomto směru hodně pomohla. Les Verts totiž mají na čtvrté příčce pouze pětibodový náskok, takže na Stade Auguste-Delaune by měla být k vidění pozoruhodná fotbalová bitva.

Saint-Étienne si poradilo s Bordeaux, a proto stále živí šanci na Ligu mistrů

Saint-Étienne navázalo na dobrou formu z poslední doby a tentokráte si díky skvěle zvládnutému druhému poločasu poradilo s Bordeaux po výsledku 3:0, v tabulce Ligue 1 se proto udrželo na čtvrtém místě s třiapadesáti body. Za třetím Lyonem momentálně zaostává o body tři a před pátou Marseille disponuje dvoubodovým náskokem. Girondins naopak nenavázal na nedávný úspěch s Marseille (2:0) a klesl na třináctou příčku s osmatřiceti body.

Saint-Étienne čeká těžké utkání s Bordeaux

Velmi důležité utkání má před sebou Saint-Étienne, které v rámci 32. kola doma přivítá Girodins Bordeaux a potřebuje získat tři body. Sedm kol před koncem Ligue 1 ztrácí na třetí Olympique Lyon šest bodů, ovšem jedno utkání má k dobru. Dokáží se Les Verts přiblížit nenáviděnému rivalovi na rozdíl pouhých tří bodů?

Saint-Étienne zachránilo gólem v nastavení remízu 2:2

Saint-Étienne sice gólem Rémyho Cabelly z páté minuty nastavení vydřelo remízu 2:2 na hřišti Amiens, ale z celkového pohledu je to pro něho málo. Ztráta na třetí Lyon se sice ztenčila, ovšem jen minimálně a sedm kol před koncem je rozdíl mezi oběma rivaly šest bodů. Amiens bylo blízko výhře, přestože od 32. minuty dohrávalo bez vyloučeného Jordana Leforta.

V dobré formě hrající Amiens přivítá St. Étienne

Amiens od konce února vykazuje konstantní výkonnost, s pravidelností boduje, a to je fakt, který je pro něj před závěrečnými osmi koly v bitvě o záchranu nesmírně důležitý. V prodloužení své pětizápasové šňůře bez porážky by rádo pokračovalo i proti St. Étienne, které bude mít ve zbytku sezóny starosti s udržením své současné čtvrté pozice.

St. Étienne si poradilo s Nimes a posunulo se na čtvrtou příčku

Byl to hodně tuhý boj pro St. Étienne, které se díky urvaným třem bodům nad Nimes posunulo na čtvrté místo tabulky, kde vystřídalo Marseille. Krokodýli neodvedli na Stade Geoffroy-Guichard vůbec špatný výkon, neproměněné šance, hlavně ze druhého poločasu, je však stály dobrý výsledek. O výhře nad Nimes rozhodl svou brankou Robert Berič.

St. Étienne prahne po čtvrté pozici, musí ale bezpodmínečně skolit Nimes

Opravdu hodně netradičně se bude francouzská nejvyšší soutěž hrát také v pondělí. Původně se měl hrát duel mezi St. Étienne a Nimes už v neděli, nakonec byl však přesunut mimo víkend. Domácí by rádi využili sobotního zaváhání Marseille, která pouze remizovala s Angers, ovšem jedině v případě vítězství se mohou dostat na její čtvrté místo.

Saint-Étienne po debaklu odsunulo Caen na poslední místo

Ve hře o evropské poháry, potažmo i Ligu mistrů, zůstává i nadále Saint-Étienne. Les Verts se dokázali vypořádat s Caen ve velkém stylu a nebohému soupeři nasázeli na jeho vlastním hřišti pět branek. Rozhodnuto bylo po prvním poločase, kdy se hostující celek prosadil třikrát. Vikingové se zároveň propadli na samotné dno Ligue 1.