AS Saint-Étienne Francie - AS Saint-Étienne - Zprávy

Saint-Étienne vstříc derby s novým trenérem, Puel ho povede proti Lyonu

Derby Rhone-Alpes zakončí deváté kolo Ligue 1. A nutno podotknout, že ani jeden z celků není v nějaké optimální pohodě. Saint-Étienne aktuální nevalnou situaci vyřešilo výměnou na trenérském postu, Lyon, tedy až na nedávné vítězství v Lize mistrů, rovněž prožívá výsledkovou krizi. Pro oba je tak tenhle zápas velkou šancí odrazit se vzhůru.

Saint-Étienne mění trenéra, Printanta nahradil Puel

Ghislain Printant byl podle očekávání propuštěn z pozice trenéra Saint-Étienne. Francouzský celek tím reaguje na špatné výsledky, přičemž novým koučem a generálním ředitelem se stal Claude Puel...

St. Étienne potřebuje po porážce v Gentu uspět, teď přivítá silný Wolfsburg

V posledních týdnech působilo St. Étienne poměrně hodně bezradným dojmem. Až do minulého ligového klání na půdě Nimes dokázalo vyhrát jen v jednom případě, od té doby uhrálo maximálně plichtu. Ani do Evropské ligy nevstoupilo nijak dobře, padlo v Gentu, a bude tak chtít napravit svůj neúspěch proti lídrovi skupiny I z Wolfsburgu.

ASSE si poradilo s Nîmes

Bude po druhé výhře v sezoně trápení Printantova týmu u konce? Těžko soudit, ačkoliv proti "Krokodýlům" se podařilo uhrát tři body, přestože domácí dohrávali závěrečných patnáct minut o deseti. Díky další prohře mají na kontě stejný bodový zisk jako Sainté.

Bezradné St. Étienne zavítá na hřiště Nimes

Spojení St. Étienne a trenéra Ghislaina Printanta zřejmě nebude mít dlouhého trvání. Les Verts loni skončili na čtvrtém místě tabulky, vedení předpokládalo, že mužstvo bude bojovat o přední pozice i nadále, jenže se nachází místo toho pouze v sestupovém pásmu. Možná že pro hostujícího lodivoda může být nynější duel v Nimes vůbec tím jeho posledním.

Méty vyhrály v Saint-Étienne, čímž ještě více prohloubily jeho krizi

Pod Ghislainem Printantem se povážlivě začala kývat trenérská židle, Saint-Étienne totiž opět prohrálo a prohloubilo svoji herní a výsledkovou krizi. V tabulce po porážce s Métami 0:1 kleslo už na předposlední místo. Výhru hostům zařídil po osmnácti minutách Diallo.

Duel dvou trápících se celků: Saint-Étienne proti Métám

Krize Saint-Étienne se o víkendu zase o něco více prohloubila a další příležitost jak zastavit pád tabulkou budou mít svěřenci Ghislaina Printanta proti Métám. Ty si totiž vedou ještě o něco hůře, čtyřikrát v řadě prohrály a spadly na osmnácté místo.

Hattrick za jedenáct minut! Ninga v závěru sestřelil St. Étienne, Angers doma napočtvrté vyhrálo

St. Étienne sice vedlo po poločase, ve druhém však předvedlo jeden z nejhorších výkonů této sezóny a nakonec si z půdy Angers odvezlo těžkou porážku. Bezpochyby úchvatným výkonem se prezentoval především domácí forvard Casimir Ninga, který od 78. do 89. minuty skóroval hned třikrát a přisoudil svému mužstvu celkové tříbrankové vítězství.

Skandální vlastenec Gent nepotopil. St. Étienne skolil o branku

V určitě lepším rozpoložení před tímto zápasem byl Gent, jenž v Evropské lize a na domácí scéně neprohrál celkem šestkrát v řadě, kdežto St. Étienne letos zvítězilo v pěti případech jen jednou. A jako by se pohoda obou celků promítla přímo na hřiště. Domácí nakonec byli suma sumárum o jeden gól lepší, přestože jejich soupeř s velkou vervou odolával.

Angers je doma stoprocentní, potvrdí to i proti Saint-Étienne?

Špatná forma Les Verts se přenesla i do evropských pohárů a po porážce v Gentu se francouzský celek musí opět koncentrovat na Ligue 1, kde mu patří až patnácté místo. Saint-Étienne cestuje na Loiru do Angers a s místními fotbalisty ještě nikdy neprohrálo.

Nedobře hrající St. Étienne se hodlá konečně rozjet v Gentu

Pro Gent i St. Étienne může být tento zápas velmi důležitý, co se boje o první dvě postupová místa týče. Figurují v podstatě dle papírových předpokladů za největším favoritem skupiny z Wolfsburgu, ale zároveň před jasným outsiderem Oleksandrijí. V daleko lepší formě jsou domácí, kteří na rozdíl od hostů disponují šestizápasovou šňůrou neporazitelnosti.

Duel mezi ASSE a Toulouse tentokrát vítěze nepoznal

V předchozích třech vzájemných kláních zvítězili Les Verts. Jenže v tomto případě si situaci sami značně zkomplikovali, neboť už po čtyřiadvaceti minutách museli dohánět dvougólové manko, přesto se nakonec rozešli s Toulouse smírně.

Saint-Étienne potřebuje zabrat, doma hostí Toulouse

Málokdo čekal, že úvodní vítězství na hřišti Dijonu bude v podání Saint-Étienne prozatím posledním. Les Verts následně ve třech zápasech nevyhráli, tím hůře, že mají za sebou dvě venkovní porážky s Lille a Marseille. Po reprezentační přestávce čeká Saint-Étienne vzkříšené Toulouse.

Marseille nejtěsnějším rozdílem porazila ASSE

Klub z přístavního města si tak částečně udobřil fanoušky, ačkoliv André Villas-Boas sám nejlépe ví, že co se předvedené hry týče, nebyla to žádná sláva. Les Verts se po odchodu Jean-Louise Gasseta stále hledají. Po čtyřech kolech mají na kontě stejný počet bodů.

Marseille přivítá doma St. Etienne

První zápas v novém ročníku na Stade Vélodrome svěřencům Andrého Villase-Boase nevyšel. Teď to budou chtít napravit proti týmu, který má zatím na kontě stejný počet bodů jako oni, tedy čtyři.