Hertha BSC   -   Bayer Leverkusen

2 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 6.30 - 4.88 - 1.51

Hertha doma zabrala a porazila Bayer Leverkusen

Svěřenci Bruna Labbadii ukončili třízápasovou sérii bez bodového zisku a přehráli doma Leverkusen 2:0. Naopak die Werkself si touto porážkou s velkou pravděpodobností zavřeli cestu do Ligy mistrů na úkor Borussie Mönchengladbach, která se tak patrně dočká určité satisfakce za loňské zaváhání v posledním kole, které ji stálo účast v nejprestižnější klubové soutěži.

Hosté byli na Olympijském stadionu v úvodu aktivnějším týmem, nicméně k žádné vyložené příležitosti to nevedlo. Ve 22. minutě tedy udeřilo na druhé straně hřiště. Vladimír Darida se odhodlal k působivému sólu. Poté Piatek posunul na Lukebakia, jenž pobídl na hranici šestnáctky zcela osamoceného Matheuse Cunhu. Brazilský fotbalista, před ním leverkusenský kouč Peter Bosz své hráče obzvláště varoval, přihrávku zpracoval a skákající balon poslal pravačkou nekompromisně pod břevno - 1:0.

Souboj střelce branky s Lukasem Hradeckym se opakoval znovu za tři minuty. Tentokrát z něj však vyšel vítězně muž v rukavicích. Bayer inkasovaná trefa hodně zaskočila a pojistku mohl v šestatřicáté minutě přidat Piatek. Nestalo se, a tak se konečně osmělil Moussa Diaby, jehož příležitosti k vyrovnání mnoho nechybělo.

Do šaten však přesto odcházeli s mírným náskokem domácí. Do druhého poločasu poslal holandský trenér Kerema Demirbaye a Paulinha, přičemž druhý jmenovaný připravil hned v následující minutě šanci pro Diabyho. Marvin Plattenhardt však dokázal balon tečovat do bezpečí. Už už to vypadalo, že Leverkusen převezme otěže hry. Jenže v 54. minutě přišla druhá rána. Matheus Cunha přihrál z levého křídla Piatekovi. Obrana nebyla zformovaná, polský reprezentant, udělal kličku obránci Wendellovi i Hradeckymu a evidentně toužil po tom dotáhnout svoje sólo až do kuchyně. Na brankové čáře ale nakonec přenechal míč spoluhráči Lukebakiovi a ten z půlmetrové vzdálenosti zaznamenal svou sedmou branku v ročníku - 2:0.

"Obvyklí podezřelí" z kádru celku z BayAreny, tj. Kai Havertz, Leon Bailey, Charles Aránguiz či Kevin Volland tentokrát soupeřovu obranu skoro vůbec nepotrápili (poslední dva zmínění byli staženi už o poločasové pauze). Nejaktivnějším borcem tak zůstával Moussa Diaby, jenž si poradil s Plattenhardtem, leč Havertz z jeho dobré práce vytěžil akorát střelu těsně vedle.

Na druhé straně si Matheus Cunha tenhle duel evidentně užíval a po jeho přihrávce se Grujić mohl zlobit jenom sám na sebe, že takhle dobrou příležitosti nevyužil. Alespoň čestný úspěch si mohl připsat Lucas Alario, kdyby mu gól svým zákrokem na brankové čáře neukradl Jordan Torinarigha. Bayer dohraje sezonu doma proti Mohuči. Stará dáma se střetne právě se Hříbaty, akorát v Borussia-Parku, odkud se zpravidla body příliš nevozí.
Autor: Tomáš Kordík / kicker.de