Hålandovo galapředstavení v Berlíně, norský střelec čtyřmi góly zdemoloval Herthu

Hráči Herthy BSC se náporu favoritů z Dortmundu vydrželi bránit jen pětačtyřicet minut. Po mdlé první půli na domácím stadionu překvapivě vedli, potom se však spustila severská lavina jménem Erling Håland, který čtyřmi góly dovedl Borussii k vítězství 5:2.
21.11. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Dojde k debutu talentovaného Moukoka? Dortmund zavítá na půdu Herthy

V Berlíně se možná schyluje k historické události. Pokud se hostující kouč Lucien Favre rozhodne nasadit Youssoufu Moukoka do sestavy, stane se mladý Němec s kamerunskými kořeny vůbec nejmladším fotbalistou Bundesligy. Mužstvo Dortmundu by tak díky této skutečnosti mohlo být na půdě Herthy pod ještě větším drobnohledem než obvykle doteď.
20.11. | Previews | 1 komentář

Hertha konečně zabrala a v Augsburgu zvítězila o tři góly

Augsburg naprosto nezvládl domácí střetnutí s Herthou BSC a po celkem jednoznačném průběhu ji podlehl 0:3. Domácí tak nenavázali na minulé vítězství s poslední Mohučí (3:1) a v tabulce jim patří deváté místo s deseti body. Hosté naopak ukončili svou dlouhou šňůru bez výhry, která trvala od poloviny září, a podruhé v tomto ročníku Bundesligy bodovali naplno, se sedmi body se vyhoupli na dvanácté místo.
07.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Hertha by ráda v Augsburgu ukončila sérii bez výhry

Augsburg do této sezóny vstoupil parádně, v úvodních třech kolech získal slušných sedm bodů, a ačkoli v jeho podání na řadu přišly dvě porážky, naposledy doma skolil Mohuč. Bezpochyby rád by na tenhle rezultát navázal i nyní, protože jeho protivníkovi se zatím nijak dobře nedaří. Hertha se po šesti kolech nacházela těsně pouze nad sestupovým pásmem.
07.11. | Previews | žádný komentář

Šestý zápas, pátá remíza, Wolfsburg veze bod ze stadionu Herthy

Wolfsburg udržel ligovou neporazitelnost, z utkání na půdě Herthy BSC si po výsledku 1:1 přivezl už pátou remízu v sezóně. Hertha prolomila sérii čtyř porážek a bodovala poprvé po více než měsíci.
01.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Získá Labbadia 100. bundesligové vítězství? Jeho Hertha přivítá Wolfsburg

Hertha na úvod nového ročníku skolila vysoko Brémy, od té doby však zaznamenala čtyři porážky v řadě a nachází se jen těsně nad hranicí sestupového pásma. Hledat vítězství v souboji s Wolfsburgem nebude pro berlínský výběr zajisté vůbec jednoduché, poněvadž jeho soupeř v lize letos ještě neprohrál. A je povzbuzený o poslední výhru nad Bielefeldem.
01.11. | Previews | žádný komentář

Musíme zůstat pozitivní, řekl Darida po další prohře Herthy

Těžké časy prožívají v úvodu německé ligové sezony fotbalisté Herthy, za něž hraje záložník Vladimír Darida. Celek z metropole podlehl v sobotním 5. kole vedoucímu Lipsku 1:2 a prohrál počtvrté za sebou. Podle Daridy musí Hertha zůstat pozitivní a stavět na sobotním výkonu.
25.10. | Aktuality | 18 komentářů

RB Lipsko podle očekávání zdolalo Herthu

Nutno podotknout, že ledacos domácím usnadnil Deyovaisio Zeefuik, který vyfasoval v rozmezí tří minut dvě žluté karty. Početní výhodu se však podařilo zužitkovat až necelých třicet minut poté, když nařízenou penaltu proměnil Marcel Sabitzer.
24.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Lipsko bude chtít udržet čelo tabulky i po zápase s Herthou

Pomineme-li poslední vzájemné klání, které v květnu letošního roku skončilo remízou, tak RB Lipsko proti "Staré dámě" v posledních letech jasně dominovalo. Aktuální sezonu také nezačal klub z hlavního města Německa podle představ, takže se dá očekávat, že domácí jakékoli překvapení nedopustí.
23.10. | Previews | 2 komentáře

Prohra se Stuttgartem bolí, prohlásil záložník Herthy Darida

Záložníka Vladimíra Daridu mrzelo, že si fotbalisté Herthy v sobotním duelu 4. kola bundesligy nepřipsali první domácí výhru v ročníku. Berlínský tým podlehl nováčkovi ze Stuttgartu 0:2 a po třetí ligové porážce za sebou je v neúplné tabulce patnáctý.
18.10. | Aktuality | 5 komentářů
24.11. Tři zájemci o Draxlera
Německý záložník Julian Draxler by se mohl z Paris Saint Germain vrátit zátky do bundesligy. Zájem o něj údajně mají tři kluby. Konkrétně jde o Leverkusen, Wolfsburg a berlínskou Herthu. (transfermarketweb.com)
08.11. Córdoba si na podzim už nezahraje
Ze sestavy Herthy na delší dobu vypadne Jhon Córdoba, útočník si poranil vazy v kotníku a přijde o zbytek z první poloviny sezony. (sport1.de)
05.11. Hertha nechce pustit Slovákům Pekaríka
Slovenská reprezentace se možná bude muset v klíčovém utkání o postup na mistrovství Evropy obejít bez obránce Petera Pekaríka. Jeho zaměstnavatel, berlínská Hertha, jej totiž nechce na reprezentační sraz uvolnit. Podobně jako Hertha se k situaci staví také Werder Brémy. Kluby nechtějí riskovat, že by hráči po návratu z reprezentace museli do karantény a tudíž by nebyli k dispozici pro ligové zápasy. (sme.sk)
03.11. Torunarigha se nakazil koronavirem
Hertha BSC nemůže minimálně v zápase na hřišti Augsburgu využít Jordana Torunarighu. Odchovanec "Staré dámy" a bývalý mládežnický reprezentant Německa měl pozitivní test na koronavirus. (kicker.de)
02.11. Tousart má problémy s kolenem
Hertha ve včerejším souboji s Wolfsburgem přišla o vedení a také o jednoho hráče. Mimo hru je Lucas Tousart, záložník si poranil koleno a čeká na výsledky podrobného vyšetření. (sport1.de)
31.10. Guendouzimu doporučili Herthu spoluhráči
Matteo Guendouzi, jednadvacetiletý francouzský záložník, který hostuje z londýnského Arsenalu v Hertě, prozradil, že mu angažmá v bundeslize doporučili spoluhráči Mesut Özil a Bernd Leno. (kicker.de)
27.10. Hertha si chce pojistit Cunhu
Matheus Cunha má s Herthou BSC smlouvu do roku 2024, přesto obě strany čeká jednání o prodloužení. Berlínský celek chce s 21letým útočníkem podepsat nový o rok delší kontrakt, jehož součástí by měla být výstupní klauzule. (transfermarkt.de)
17.10. Pekarík nedohrál se Stuttgartem
Slovenský obránce Peter Pekarík nedohrál duel Herthy Berlín proti Stutgartu. Už v 21. minutě musel odstoupit po špatném dopadu po hlavičkovém souboji, při němž si poranil nohu. Hertha prohrála 0:2. (sme.sk)
15.10. Guendouzi měl pozitivní test na koronavirus
Mattéo Guendouzi nedávno odešel z Arsenalu na hostování do Herthy a bude si muset počkat na debut v dresu německého klubu. Francouzského záložníka čeká karanténa, měl totiž pozitivní test na koronavirus. (vi.nl)
13.10. Hertha může znovu počítat s Dilrosunem
Javairô Dilrosun se vrátil do tréninku Herthy BSC. Nizozemský křídelník, jenž v letošní sezóně zasáhl jenom do pohárového utkání s Braunschweigem (4:5), doléčil zraněný stehenní sval. (kicker.de)