Bayer Leverkusen   -   Union Berlín

2 : 0 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.38 - 5.51 - 8.26

Leverkusen v domácím střetnutí s Unionem Berlín potvrdil roli favorita

Die Werkself se tříbodového zisku v Bundeslize dočkala po dvouzápasové přestávce. Klub z hlavního města naopak potvrdil, že výhra nad Dortmundem byla spíše dílem šťastné náhody a možná i podcenění ze strany Černožlutých.

To nejpodstatnější se v leverkusenské BayAreně odehrálo mezi dvacátou a pětadvacátou minutou. Ještě předtím skóroval Lucas Alario, nicméně rozhodčí Hartmann po poradě s asistentem u videa branku nemohl kvůli ofsajdu uznat. Za tři minuty došlo na rychlý brejk, kterému výrazně pomohla dlouhá přihrávka Amiriho na Kevina Vollanda. Sedmadvacetiletý útočník nejprve napálil protihráče, ale odražený balon bleskově zasáhl levačkou tak, že skákavá střela zapadla do pravého dolního rohu brány - 1:0.

Z časomíry pak uběhlo sotva dalších pět minut, když Lucas Alario převzal nějakých osmnáct metrů od Gikiewiczovy svatyně míč a přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0.

Union byl ve zbytku úvodního poločasu v podstatě bezradný a pranic nepomohlo ani oživení ze strany kouče Fischera. V 64. minutě prošlápl Sebastian Poulter kotník Julianu Baumgartlingerovi a po pěti minutách pobytu na hřišti byl vyloučen. Nutno dodat, že fotbalista ve službách Leverkusenu zápas také kvůli tomuto zranění nedohrál. Už za čtyři minutky jej vystřídal Kerem Demirbay.

Ve zbývajících minutách nejprve těsně minul Weiser a po něm Kai Havertz napálil břevno zhruba ze čtrnácti metrů.

Sebastian Andersson přispěchal s první příležitostí pro hosty až pět minut před vypršením řádné hrací doby a Mitchell Weiser předvedl, že je platným hráčem i v defenzivní činnosti. Utkání tak skončilo hladkou výhrou Leverkusenu 2:0.

Bayer příště zajíždí do Augsburgu, Union doma přivítá Frankfurt.
Autor: Tomáš Kordík / kicker.de