Union zatím porazil jen Dortmund, teď si brousí zuby na Freiburg

Union Berlín má jako nováček soutěže jediný úkol a tím je záchrana. O tom, že ho nečeká jednoduchý úkol, se přesvědčil už v úvodní čtvrtině nejvyšší německé soutěže. V osmi dosavadních zápasech získal jen čtyři body a patří mu šestnáctá pozice se čtyřmi body, za patnáctým Düsseldorfem zaostává vinou horšího skóre. Teď přivítá největší překvapení dosavadního průběhu z Freiburgu, hosté jsou totiž na děleném čtvrtém místě se čtrnácti body.
DNES | Previews | 1 komentář

Union konečně zabral a v domácím prostředí si poradil s Freiburgem

Nováček soutěže z Berlína přerušil svou sérii čtyř porážek v řadě za sebou a před vlastními příznivci dokázal porazit rozjetý Freiburg po výsledku 2:0. Union vyhrál po postupu do nejvyšší německé soutěže teprve podruhé, se sedmi body na kontě opustil sestupové pozice a patří mu čtrnáctá příčka. Hosté naopak prohráli teprve podruhé a trochu si kazí dojem z dosavadního působení, ovšem se čtrnácti body se i tak nacházejí na solidním šestém místě.
DNES | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Weghorst vystřelil Wolfsburgu hubenou výhru nad nováčkem

Wolfsburg v 7. kole Bundesligy hostil Union Berlín. Domácí věděli, že v případě výhry mají šanci poskočit tabulkou až na druhé místo, ovšem místo povzbuzení jim tento fakt spíše svázal nohy. Berlínského nováčka nikterak nepřehrávali, i přesto ale nakonec dokázali díky pátému gólu Weghorsta v sezóně dovést utkání do vítězného konce.
07.10. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Wolfsburg má šanci posunout se do čela, v cestě mu stojí Union Berlín

Po sobotě plné překvapení přichází nedělní program 7. kola Bundesligy, jehož součástí je i duel Wolfsburg - Union Berlín. Domácí se díky zaváhání svých rivalů mohou stát v případě výhry lídry soutěže a takovou příležitost si jistě nenechají proklouznout mezi prsty.
06.10. | Previews | 1 komentář

Union padl s Frankfurtem, rozhodl druhý poločas

Union Berlín prohrál na vlastním hřišti s Eintrachtem Frankfurt 1:2. V prvním poločase žádná branka nepadla, všechny tři góly jsme viděli až ve druhé půli.
27.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Union čeká další těžký zápas, doma vyzve Frankfurt

Fotbalisty Unionu Berlín čeká další těžká zkouška. Po Lipsku a Dortmundu na domácím stadionu opět přivítají pohárového zástupce, forma Frankfurtu však v posledních týdnech není ideální a bundesligový nováček toho bude chtít využít.
26.09. | Previews | 1 komentář

Leverkusen v domácím střetnutí s Unionem Berlín potvrdil roli favorita

Die Werkself se tříbodového zisku v Bundeslize dočkala po dvouzápasové přestávce. Klub z hlavního města naopak potvrdil, že výhra nad Dortmundem byla spíše dílem šťastné náhody a možná i podcenění ze strany Černožlutých.
21.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Leverkusen hodlá proti Unionu Berlín zastavit pád tabulkou

Po dvou výhrách následovala remíza a po ní první porážka. Proti Dortmundu die Werkself totálně propadli a následně BayArenu vyloupil Lokomotiv Moskva. Nyní se Bayer pokusí o nápravu proti Unionu Berlín.
20.09. | Previews | 1 komentář

Werder na hřišti Unionu Berlín potvrdil roli favorita

Brémský celek šel proti Unionu brzy do vedení, ale nakonec zvítězil o jediný gól. V nervózním závěru došlo i na dvě vyloučení, po jednom fotbalistovi na každé straně.
14.09. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Brémám budou v Berlíně chybět opory. Uhraje Union dobrý výsledek?

Union Berlín po překvapivé výhře nad Dortmundem přivítá dalšího soupeře na vlastním hřišti, a sice Werder Brémy. Tomu bude chybět hned několik opor a není tedy vyloučeno, že bude nováček sbírat další body.
13.09. | Previews | žádný komentář
12:03 Unionu se uzdravili Subotić a Becker
Neven Subotić měl svalové problémy a o víkendu nenastoupil proti Freiburgu, nyní je fit a znovu se zapojil do tréninku Unionu Berlín. V pořádku je i záložník Sheraldo Becker, rovněž jeho trápilo svalové zranění. (kicker.de)
28.09. Gogia si vážně poranil kolenní vazy
Union Berlín včera nestačil na Frankfurt a navíc přišel o jednoho hráče. Mimo hru je Akaki Gogia, ofenzivní záložník si poranil kolenní vazy a čeká ho operace, po níž bude následovat několikaměsíční pauza. (kicker.de)
25.09. Polter dvakrát nepomůže Unionu Berlín
Union Berlín bude ve dvou nadcházejících ligových zápasech postrádat Sebastiana Poltera. Německý útočník si odpyká trest za vyloučení na půdě Leverkusenu (0:2). (kicker.de)
25.09. Union Berlín prodloužil s koučem Fischerem
Urs Fischer loni dovedl Union Berlín k postupu do německé nejvyšší soutěže a nyní se mu dostalo odměny. 53letý kouč měl kontrakt do června příštího roku, s vedením se ale dohodl na jeho prodloužení o dalších dvanáct měsíců. (sport1.de)
20.09. Union se zajímá o Queveda
Peruánský útočník Kevin Quevedo z Alianzy Lima zaujal bundesligového nováčka Union Berlín. O dvaadvacetiletého forvarda už ale jevily zájem také italské či portugalské kluby. (transfermarketweb.com)
18.09. Union Berlín trénoval s Hübnerem
Florian Hübner se vrátil do přípravy Unionu Berlín. Střední obránce zažehnal potíže s koleny, stále však není připravený do hry, neboť má velký tréninkový výpadek. (kicker.de)
17.09. Ingvartsen se vrátil Unionu Berlín
Na dnešním tréninku berlínského Unionu byl opět k dispozici Marcus Ingvartsen. Dánský útočník byl se zraněným stehenním svalem na marodce dva a půl týdne. (kicker.de)
14.09. Stuttgart a Union Berlín zaplatí za fanoušky
Druholigový německý Stuttgart zaplatí pokutu ve výši 19 200 eur (téměř 500 tisíc korun) za pyrotechnické vystoupení jejich fanoušků během zápasu s Heidenheimem. Osm tisíc eur (asi 200 tisíc korun) zaplatí také nováček bundesligy Union Berlín. Jeho fanoušci v pohárovém utkání s Halberstadtem naházeli na plochu papírové role a zápas kvůli tomu musel být na dvě minuty přerušen. (dfb.de)
13.09. Nejrychlejší v bundeslize je Becker
Útočník berlínského Unionu Sheraldo Becker je zatím nejrychlejším hráčem tohoto ročníku německé bundesligy. Čtyřiadvacetiletému Nizozemci naměřili maximální rychlost 35,43 km/h. Druhý je Kingsley Ehizibue z Kolína nad Rýnem a třetí André Hahn z Augsburgu. Oba také překročili hranici 35 kilometrů v hodině. (kicker.de)
12.09. Fischer může prodloužit s Unionem
Union Berlín poprvé v historii postoupil do německé nejvyšší soutěže, za což by měl kouč Urs Fischer dostat odměnu. Bundesligový nováček chce se svým lodivodem prodloužit končící smlouvu. (kicker.de)