04.08.2013 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 2:1

První letošní ligovou výhru zaznamenal vítěz českého poháru Baumit Jablonec. Severočeši dnes porazili Slovácko 2:0 a navázali tak na výsledek z Evropské ligy, navíc před důležitou odvetou si vylepšili formu.

Jablonec na Střelnici udeřil už po čtyřech minutách, kdy po přesném centru a teči Kubáně skóroval Lukáš Třešňák - 1:0. Domácí byli lepším týmem a v prvním poločase měli i další šance na zvýšení. Kopic minul branku a stejný hráč tři minuty před koncem první půle opět netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Hráčům Slovácka vůbec nevyšel vstup do prvního poločase a stejná situace nastala i ve druhém dějství. V 54. minutě měl další velkou šanci na kopačce Kopic, ale tentokrát mu ve skórování zabránila tyč! O dalších sedm minut později už Jablonec vedl o dvě branky. Kopic našel dobře postaveného Karla Piták a velezkušený záložník se nemýlil - 2:0 pro Jablonec.

A domácí pokračovali v náporu, třetí branku vsítil Třešňák, ale jelikož to bylo z ofsajdu, branka nebyla správně uznána. Slovácko toho směrem dopředu moc nepředvedlo, přesto nakonec dokázalo utkání zdramatizovat. Tři minuty před koncem zakončil krásnou kombinaci Ladislav Volešák a bylo to 2:1. Hosté dokázali vstřelit branku z vůbec první střely na branku. Každopádně Baumit kontroloval hru a žádné vyrovnání nedopustil. Slovácko se tak nadále trápí, v Jablonci prohrálo sice těsně, ale zaslouženě, 2:1.