12.08.2007 10:15 CET
3 : 4
(1:2)

Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 3:4

Viktorka posílena překvapivou výhrou v prvním kole hostila v dopoledních hodinách Brno posílené o Kubáně. Hosté měli v celém zápase více ze hry, čehož dokázali využít ke čtyřem brankám, které jim přinesly první letošní vítězství. Žižkovu nepomohla ani branka bývalého brněnského hráče Petra Švancary. Druhé víkendové přestřelce přihlížel slušně zaplněný stadion, když přišlo přes čtyři tisíce diváků.

Z počátku měli převahu hostí, Střeštíkovu tvrdou střelu zblokoval Besta. Další pohotovou střelu Střeštíka ze 14. minuty kryl Pařízek. O dvě minuty později se po rychlém protiútoku dostal k zakončení Novotný, jehož střelu však Lejsal chytil. Po půlhodině hry nechal Polách dobrou střelou z vápna vyniknout domácího brankáře. 32. minuta přinesla první gól. Holek předvedl krásnou samostatnou akci, ve které mu pomohl pouze Došek narážečkou, a před brankářem mířil přesně k tyči. To probudilo hráče Viktorky a po dvou minutách bylo srovnáno. K odražené střele Bukače se dostal Kušnír a tvrdou střelou skóroval. Ve 38. minutě hlavičkoval Švancara zblízka těsně vedle. 41. minuta vrátila Brnu vedení. Kalouda dobře nahrál Doškovi, jehož první střelu Pařízek vyrazil, na dorážku však již neměl. V poslední minutě ještě mohl srovnat Labant, ale točená střela nakonec branku těsně minula.

Hned v úvodu druhé půle se k centru dostal Střeštík, ve vápně našel Doška a ten se hlavou nemýlil - 1:3. Poté zápas přerušilo kuriózní zlomení rohového praporku. To však nemělo vliv na střelecké štěstí Brna. Po hodině hry se dostal sám před gólmana Pacanda, první střelu žižkovský Pařízek vyrazil, míč se však opět dostal k Pacandovi a ten lehce zvýšil už na 4:1. Za deset minut se však trefil ex-brněnský Švancara a vrátil Viktorku do hry. Bukač vyslal slabou střelu z hranice vápna, do jeho střely se nohou šikovně položil Švancara a Lejsal na změnu směru už zareagovat nedokázal. Novotný se o pět minut později mohl radovat z dalšího gólu jen chvilku, byl odpískán ofsajd. Zápas se už tak pouze dohrával, o to překvapivější byla hlavička Kaloda, který v nastaveném čase alespoň snížil na rozdíl jediné branky. Tento gól však přišel pro domácí až moc pozdě a Brno si zaslouženě veze domů tři body.

Autor: Josef Gvoždiak