Serie A Itálie - Serie A
Reportáž

Inter se protrápil k vítězství nad Lecce a využil zaváhání svých konkurentů v boji o Scudetto
Inter Milán porazil v 16. kole Serie A na vlastním hřišti Lecce 1:0 a navýšil po zakopnutích svých přímých konkurentů svůj náskok v čele italské nejvyšší soutěže na šest bodů. Vítězství domácím zařídil jedinou trefou v zápase Francesco Esposito, díky němuž Inter prodloužil svou sérii ligové neporazitelnosti na osm zápasů. Hosté jsou naopak po třetí porážce v řadě už jen tři body nad sestupovým pásmem.
Ange-Yoan Bonny byl jednou z několika změn v základní sestavě kouče Cristiana Chivua a hned v šesté minutě se snažil svému trenérovi důvěru splatit. Francouzský útočník se prosmýkl obranou Lecce a vystřelil, ale jeho přízemní pokus vyrazil pozorný Wladimiro Falcone na roh. Další velká šance přišla, když Bonny nezištně připravil střeleckou pozici Piotrovi Zieliňskému, jehož rána jen těsně minula branku. Poté se zdálo, že Francouz vybojoval penaltu po faulu Danila Veigy, ale po dlouhém zkoumání u VARu bylo rozhodnutí odvoláno.
Domácí dál tlačili a Henrich Mchitarjan pálil zpoza vápna po rohovém kopu, ale jeho pokus šel těsně vedle. Po dalším rohu Interu v nastavení hlavičkoval Marcus Thuram slabě a Falcone se zákrokem neměl problém, načež rychle rozehrál na Riccarda Sottila, jehož střela z voleje mířila těsně vedle.
Inter pokračoval v dominanci i na začátku druhé půle, ale frustrace narůstala. Falcone skvěle vyrazil hlavičku Nicola Barelly po centru Carlose Augusta, následně Barella našel Andyho Dioufa, který ale zamířil příliš blízko k brankáři. I Giallorossi dál odolávali tlaku lídra soutěže, ale v posledních 20 minutách měli i trochu štěstí, když hlavička Esposita po rohu byla tečována těsně vedle.
To přimělo Chivua poslat na hřiště nejlepšího střelce Serie A Lautara Martíneze, ale málem to byli hosté, kdo šel vzápětí do vedení. Jamil Siebert se dostal k odraženému míči v pokutovém území Interu a Yann Sommer musel předvést skvělý zákrok proti jeho tečované střele. Brzy však měl čerstvý argentinský útočník podíl na tom, že Nerazzurri šli 12 minut před koncem do vedení - jeho střelu Falcone vyrazil jen k Espositovi, který dorazil míč do sítě.
Esposito byl blízko druhé brance během dvou minut, když jeho přízemní střela těsně minula tyč, ale nakonec Interu stačil jediný gól ke 12. výhře ve 14 ligových zápasech. Lecce na vyrovnání nedosáhlo a zůstává nejméně produktivním týmem soutěže. Milánský celek naopak navýšil svůj náskok v boji o titul na šest bodů.
Komentáře (0)
Přidat komentářSledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele