US Lecce Itálie - US Lecce - Zprávy

Další články

Přerušení pětiměsíčního Sansoneho půstu znamenalo tvrdou ránu pro Empoli

Lecce zvítězilo ve 32. kole Serie A v záchranářském souboji na vlastní půdě nad Empoli 1:0. Dlouho se schylovalo k tomu, že utkání skončí bez branek navzdory tomu, že se hosté už v páté minutě radovali z gólu. Premiérová trefa zimní posily Alberta Cerriho ovšem nebyla uznána, jelikož o něco dříve zahrál rukou mimo pokutové území gólman Empolesi Elia Caprile. Když už třetí vzájemný střet hraný na Stadio Via del Mare v řadě spěl k remíze, udeřil domácí Nicola Sansone. Ten se trefil poprvé od 11. listopadu.

Souboj ze spodních pater proti sobě postaví Lecce a Empoli

Prvními dvěma týmy, které rozehrají sobotní program Serie A, byly určeny jedenáctky Lecce a Empoli. Z jejich střetu bude hodně dramatická bitva, protože oba týmy jsou téměř bezprostředně namočené do boje o záchranu a teď už jde o každý bod.

Pulišič při pohodlné výhře AC nad Lecce potvrdil životní formu

Fotbalisté AC Milán si na San Siru ve 31. kole Serie A poradili s Lecce bez problémů 3:0. Vítěznou branku si připsal už v šesté minutě Christian Pulišič, který 10. trefou v ročníku překonal své kariérní gólové maximum za ligovou sezonu. Na Američana navázali v průběhu duelu další dva jeho spoluhráči a zazářil také Yacine Adli, jenž zaznamenal hned dvě asistence. Domácí si tak pátou ligovou výhrou v řadě upevnili druhou příčku.

San Siro uvidí souboj favorizovaného Milána s Lecce

AC Milán drží osm kol před koncem soutěže druhou příčku a další pojistku může přidat v domácím zápase s US Lecce. Rossoneri vyhráli už čtyři ligové duely v řadě a brousí si zuby na pátý zářez. Zároveň půjde o generálku na čtvrtfinále Evropské ligy proti AS Řím.

AS v Lecce hledalo jarní formu, krátký pobyt klíčového parťáka Lukakovi ke gólu nepomohl

Fotbalisté AS Řím pouze remizovali ve 30. kole Serie A v Lecce 0:0. Favorit z hlavního města, jenž se před reprezentační přestávkou prezentoval vynikajícími výkony, se na půdě 13. celku tabulky po většinu zápasu herně trápil. Důvodem mohla být absence Lorenza Pellegriniho či pozdní nástup Paula Dybaly, po jehož asistenci rozhodl Romelu Lukaku úvodní vzájemný souboj sezony. Hosté navíc kromě nepřesvědčivé ofenzivy ukázali i nezvykle propustnou obranu a jen díky tristnímu řešení finální fáze v podání Salentini neinkasovali.

Souboj dvou týmů vyznávajících stejné barvy bude k vidění v Lecce

Ačkoli se většina zápasů mezi Lecce a AS Řím naklání na stranu favorita z hlavního města, poslední návštěva Stadio Via del Mare "Vlkům" nevyšla. A domácí doufají, že dokážou loňský úspěch zopakovat i v pondělí navečer.

Změna trenéra Lecce nakopla, poslední Salernitanu poslal do kolen smolný vlastenec

Fotbalisté Lecce porazili ve 29. kole Serie A na venkovní půdě Salernitanu 1:0. Duel týmů s nejhorší aktuální formou nešťastně rozhodl slovenský obránce Norbert Gyömbér, který si v 17. minutě srazil do vlastní sítě střelu bývalého kanonýra Dunajské Stredy Nikoly Krstoviče. Giallorossi se ziskem důležitých tří bodů posunuli na 13. místo tabulky, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na záchranu strmě klesají k nule.

Salernitana chce Lecce oplatit porážku z prvního utkání

Důležitý souboj se odehraje na stadionu Arechi v Salernu. Domácí tým trenéra Fabia Liveraniho se pokusí získat další body do boje o záchranu a proti němu bude stát jihoitalské Lecce. Oba celky jsou v akutním sestupovém ohrožení.

Blesková náhrada za D'Aversu, Lecce se pokusí zachránit v Serii A trenér Gotti

Lecce povede v boji o udržení v italské nejvyšší soutěži Luca Gotti. Šestnáctý tým tabulky Serie A podepsal podle listu Gazzetta dello Sport s novým koučem smlouvu do konce sezony s opcí na prodloužení v případě setrvání v nejvyšší soutěži. K oficiálnímu představení Gottiho ze strany klubu by mělo dojít během následujících několika hodin.

Hlavičkoval do soupeře, dostal vyhazov. D'Aversa skončil jako trenér Lecce

Na záchranářské střetnutí mezi Lecce a Hellasem asi jen tak nezapomene Roberto D'Aversa. Osmačtyřicetiletý trenér se po závěrečném hvizdu dostal do křížku s hostujícím útočníkem Thomasen Henrym, jemuž uštědřil lehkou hlavičku do obličeje. A domácí klub o den později zareagoval na tento incident vyhazovem italského kouče, jenž vedl mužstvo od startu sezóny.

Verona orazítkovala raketový vzestup ve vyrovnané tabulce další výhrou

Fotbalisté Verony zvítězili ve 28. kole Serie A na hřišti Lecce 1:0, a ve vyrovnané spodní polovině tabulky tak poskočili rovnou o šest příček nahoru. Vítězství zařídil v 17. minutě čtvrtou trefou v letošním ligovém ročníku Michael Folorunsho, čímž se také osamostatnil v čele klubové statistiky střelců. Giallorossi nezvítězili popáté v řadě a odstup od sestupového pásma se mezitím ztenčil na pouhý bod.

Lecce se po obědě vrhne na Hellas

Boj o záchranu se v Itálii dramatizuje a namočeno je do něj minimálně osm mužstev. Dva z nich - Lecce a Hellas se spolu utkají v neděli po obědě a půjde o velmi důležité body. Domácí mají na nesestupové pozice dvoubodový náskok, Hellas už má k dobru jen lepší skóre.

Netrpělivý střelec Cheddira pomohl Lecce k odvrácení porážky s Frosinone

Fotbalisté Frosinone remizovali ve 27. kole Serie A na vlastním stadionu s Lecce 1:1. Vyrovnané úvodní dějství zakončil v nastavení gólem Walid Cheddira, jenž otevíral střelecký účet Canarini i v minulém utkání s Juventusem. Marocký forvard se po změně stran předvedl v horším světle, když při pokutovém kopu hostů předčasně vběhl do vápna a penalta se opakovala. Druhý pokus již s klidem proměnil Nikola Krstovič.

Frosinone i Lecce chtěji zvýšit náskok na sestupové pásmu

O záchranu se bude v rámci 27. kola bojovat i ve Frosinone. Domácí celek přivítá Lecce, se kterým v prvním zápase na jihu Itálie prohrál. Náskok obou týmů na sestupové pozice činí tři respektive čtyři body.