Parma Calcio   -   UC Sampdoria

2 : 3 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.08 - 3.20 - 2.58

Sampdoria vyhrála i na Parmě a má jistotu záchrany

Vynikající formu nabrala pod Ranieriho vedením Sampdoria. Námořníci vyhráli na Ennio Tardini pátý z posledních šesti zápasů a čtyři kola před koncem soutěže mají definitivní jistotu.

Komu se naopak nedaří je Parma. Po koronavirové přestávce se neustále hledá a doma chtěla utnout sérii šesti zápasů bez vítězství. Našlápnuto měla dobře, protože po dvaceti minutách předvedl krásné uvolnění a střelu pod břevno Gervinho. Druhou branku vstřelili domácí později, ale VAR odhalil ofsajd, a tak se jednobrankový náskok prozatím neměnil. Až před koncem prvního poločasu, přesněji ve 42. minutě, zatáhl Kulusevski balón do vápna a při snaze přihrát před branku trefil Bartosze Bereszynskiho, který si tak vstřelil vlastní gól. Parma mohla v samotném závěru prvního poločasu vstřelit ještě třetí gól a tím by nejspíše definitivně rozhodla o svém vítězství, jenomže se tak nestalo a ve druhém poločase pak přišel neuvěřitelný obrat.

Sampdoria k němu splnila hlavní podmínku, rychle dala kontaktní gól. Ve 49. minutě si naskočil na rohový kop Julian Chabot a všechno bylo najednou otevřené. O šest minut později rozvlnil boční síť Quagliarella a na druhé straně Gastón Brugman technickým pokusem orazítkoval břevno.

Dvacet minut před koncem zápasu bylo po domácím náskoku. Fabio Quagliarella ukázal, že i ve svém pokročilejším fotbalovém věku zvládá technické řešení na jedničku. Ve vápně se s balónem u nohy rychle zorientoval a lehkým obstřelem srovnal na 2:2. Parma se nestačila divit a další tvrdý direkt jí zasadil z malého vápna Federico Bonazzoli. Ducali se nevzpamatovali a prohráli další zápas.
Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, football-italia.net