05.10.2013 20:45 CET
0 : 3
(0:3)

AS Řím vyhrál i na Interu a je nadále stoprocentní

AS Řím pokračuje ve spanilé jízdě Serií A a i po šlágru s Interem Milán má na svém kontě plný počet bodů. Giallorossi na Giuseppe Meazza vyhráli jasně 3:0 a lize dominují zcela právem. Vše podstatné se událo již v prvním poločase, kdy dva zásahy Tottiho doprovodil třetí brankou Florenzi.

Sobotní šlágr byl také duelem dvou neporažených. Inter pouze dvakrát remizoval, zatímco Řím ještě neztratil ani bod. Inter začal před vlastním publikem poněkud opatrně, ale už v osmnácté minutě poprvé inkasoval. Gervinho odvedl skvělou práci, podržel míč a následně jej naservíroval rozeběhnutému Tottimu, který překonal Handanoviče - 1:0 pro AS Řím. Nerazzurri chtěli okamžitě kontrovat vyrovnávací brankou a nutno říci, že byli blízko. Alvarézova střela ale orazítkovala tyč! Inter byl i nadále lepší a Vlky přimáčkl k vlastnímu pokutovému území. Jenže co na plat, branky dávali hosté.

Gervinha ve vápně fauloval Pereira a sudí nařídil pokutový kop. Kapitán Francesco Totti nezaváhal a jak je jeho dobrým zvykem, penaltu suverénně proměnil - 2:0 pro AS Řím. A to nebylo všechno. Ještě do konce prvního poločasu Inter inkasoval potřetí. Rychlé přečíslení Tottiho s Florenzim vyřešil parádní ranou druhý jmenovaný a s Interem to vypadalo po prvním dějství hodně zle - 3:0 pro AS Řím.

Giallorossi navíc nezaháleli a aktivně začali i po změně stran. Nebýt pohotového Handanoviče, vedl by Řím už o čtyři branky. Každopádně obrana Říma fungovala skvěle a Inter se vlastně do žádných šancí nedostával. Čtvrthodiny před koncem znovu zazlobil Gervinho, ale Handanovič byl na místě. Zápas se v posledních minutách již jen dohrával a na jeho výsledku nic nezměnilo ani vyloučení hostujícího Balzarettiho. Řím pokračuje ve fantastické jízdě, stále neztratil ani bod a suverénně vede ligu. Na druhé straně Mazzarriho nový Inter poprvé padl.