23.02.2011 18:30 CET
0 : 1
(0:1)

Bologna FC - AS Řím 0:1

Boloňa nedokázala navázat na dobré domácí výsledky a s Římem prohrála 0:1. Úspěšnou premiéru Vincenza Montelly na lavičce Giallorossi vystřílel jedinou brankou Daniele De Rossi.

Hosté přijeli do Boloni s novým trenérem Montellou a velkým odhodláním konečně uspět a vrátit se do boje o evropské poháry. Vlci začali dobře a Viviano musel vyrážet štiplavou ránu Simplicia. Boloňa odpověděla stejně, střelu Meggioriniho lapil římský brankář. Další chvíle patřily hostům, po centru Cassettiho trefil špatně míč útočník Vučinič a těsně před odchodem se dočkal první branky Daniele De Rossi. Giallorossi se vyplatilo aktivní napadání, De Rossi uvnitř pokutového území ostře vypálil a míč skončil v síti - 1:0 pro AS Řím.

Rozhodně se nehrálo bůhví jaké ofenzivní utkání a diváci nemohli být příliš spokojeni, především ti domácí. AS si svůj hubený náskok ve druhém poločase hlídalo a dokonce mohlo přidat pojistku. Mirko Vučinič pálil opět vedle a na druhé straně střílel nepřesně i domácí Ramirez. Boloňa toho ale moc neukázala a na výsledku se nic nezměnilo ani po stoprocentní tutovce Mattea Brighiho. AS Řím zvítězil ve veledůležitém utkání nejtěsnějším rozdílem a Vincenzo Montella může být spokojen.

Autor: Ondřej Linhart / footabll-italia.net