Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Další články

Empoli přišlo o kouzlo domácích zápasů s Bolognou, v nastavení rozhodl Fabbian

Bologna zvítězila ve 29. kole Serie A na hřišti Empoli 1:0. S jedinou brankou po vyrovnaném průběhu přispěchal až v nastaveném čase Giovanni Fabbian, který tak prolomil dlouhou sérii 12 zápasů napříč ligami, v nichž Rossoblu na Stadio Carlo Castellani nedokázali zvítězit. Empolesi po třetí porážce za sebou, během nichž ani jednou neskórovali, navíc odmítli možnost odpoutat se od svých pronásledovatelů ze zóny sestupu.

Bologna poprvé bez Zirkzeeho. Bude stačit na Empoli?

Po sérii několika dobrých výsledků se Empoli znovu vrací do vod podprůměru a jeho forma znovu upadá. Třetí porážku v řadě bude oddalovat proti hodně těžkému soupeři, neboť v páteční předehrávce 29. kola Serie A hostí Bolognu.

Inter obstál v těžké boloňské zkoušce a začíná natahovat ruku po scudettu

Inter porazil v očekávaném duelu 28. kola Serie A Bolognu na její vlastní půdě 1:0, a prodloužil tak svou skvostnou sérii na deset vyhraných ligových duelů po sobě. Souboj celků s nejlepší formou v lize rozhodl v 37. minutě stoper Yann Bisseck, který tak zaznamenal svůj druhý přesný zásah v modročerném dresu. Milánský velkoklub tak díky mladému Němci udělal další velký krok vstříc titulu - před nedělním zápasem Juventusu si vypracoval luxusní náskok již 18 bodů.

Bologna očekává nejtěžší test. Dorazí rozjetý Inter

Bologna působí jako zjevení italského calcia a už z cesty odklidila nejednu překážku. V sobotu navečer ji ale čeká nejtěžší test - na stadionu Stadio Renato Dall'Ara se totiž ukáže samotný Inter, jasně nejsilnější mužstvo v lize. A rozhodně má Bologně co vracet.

Zirkzee táhne Bolognu a řekl si o pozornost konkurentů, ve hře je i návrat do Bayernu

Letošní ročník italské nejvyšší soutěže vstoupil do své závěrečné třetiny a největším pozitivním překvapením je Bologna. Tradiční klub okupuje pozice zaručující Ligu mistrů, jedním z hlavních tahounů je Joshua Zirkzee.

Bologna po obratu s Atalantou opanovala přímý souboj o první čtyřku

Fotbalisté Bologni porazili ve 27. kole Serie A Atalantu 2:1, a zůstali tak na čtvrtém místě před Lombarďany. Tým z Bergama sice po první půli vedl zásluhou Ademoly Lookmana, jenže po změně stran Chrti v rozmezí pouhých čtyř minut skóre otočili. Z penalty nejprve srovnal Joshua Zirkzee, jenž zaokrouhlil počet svých gólů v ročníku na číslo 10, a tři body následně hostům z voleje vystřelil Lewis Ferguson.

Atalanta chce reagovat na debakl s Interem proti zlepšující se Bologně

Atalanta má za sebou jen pár volných dní, během kterých musela přelouskat hodně vysokou porážku od Interu. A aby toho nebylo málo, tak ji v neděli čeká další skvěle rozjetý protivník. Bologna totiž v této sezoně má zcela jasně pohárové ambice.

Bologna si smlsla nad utrápenou Veronou, Fabbian vítězným kořením nešetřil

Hráči Bologni porazili v předehrávce 26. kola italské Serie A Veronu 2:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo zajišťující Ligu mistrů. Rozhodující gól vstřelili Chrti ve 27. minutě, kdy se ve zmatku v pokutovém území nejlépe zorientoval Giovanni Fabbian a bezpečně uklidil balon za záda hostujícího gólmana. Mladý záložník ještě stihl po změně stran asistovat u pojistky Rema Freulera. Domácí si tak připsali už páté ligové vítězství v řadě, naopak Hellas zůstal v sestupových vodách.

Bologna jakožto mužstvo s nejlepší domácí formou v lize hostí Hellas

Zázrak z Boloni. Tak se o Felsinei mluví v poslední době v italském tisku, zaměřeném na sport. Další úspěšný krůček za vysněnou pohárovou účastí se domácí pokusí udělat doma v pátek večer proti Hellasu.

Euforii Lazia po výhře nad Bayernem vystřídal tvrdý náraz s Bolognou

Lazio ve 25. kole Serie A neudrželo jednogólový náskok proti rozjeté Bologni, které nakonec podlehlo 1:2. Domácí celek vstupoval do zápasu s velkým entuziasmem podpořeným středečním vítězstvím nad Bayernem v Lize mistrů. Na úvodní trefu Gustava Isaksena však ještě před pauzou odpověděl Oussama El Azzouzi, jenž využil kuriózní chyby při rozehrávce Biancocelesti. V závěru utkání pak rozhodl o zvýšení náskoku Rossoblu na svého soupeře již na osm bodů přesnou trefou Joshua Zirkzee.

Překvapí Boloňa na Stadio Olimpico místní Lazio?

Fanoušky italské nejvyšší soutěže čeká už v neděli po obědě velmi zajímavá konfrontace a zároveň přímá bitva o evropské poháry, neboť se na Stadio Olimpico utkají Lazio a Boloňa. Od Biancocelesti se pohárové příčky očekávají, jenomže je to Boloňa, která má aktuálně před svým nedělním soupeřem pětibodový náskok.

Nespoutanou boloňskou jízdu za pohárovou Evropou nepřibrzdila ani Fiorentina

Hráči Bologni potvrdili výtečnou formu, když na svém stadionu porazili v souboji pohárových aspirantů Fiorentinu 2:0. Pohledný ofenzivní fotbal domácího celku okořenil rozhodující trefou Riccardo Orsolini, kterého navíc o další zásah obral těsný ofsajd. Rossoblu tak setřásli dotírající soupeře a upevnili si pátou příčku. Zato hosté bez Antonína Baráka v sestavě prohráli čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů.

Bologna se pokusí odrazit nápor Fiorentiny a sází při tom na domácí formu

V Serii A najdeme osm týmů, které ještě ze svého pohledu můžou s tabulkou něco udělat, protože mají odehráno o jedno utkání méně než většina ostatních. Mezi ně se řadí i Bologna s Fiorentinou a ty přijdou o tento bonus už ve středu navečer.

Suverénní Bologna se po dalším domácím vítězství vrátila na pohárové příčky

Bologna prodloužila ve 24. kole Serie A skvělou domácí formu, když porazila Lecce 4:0. Rossoblu měli fantastický vstup do utkání, jelikož se už v páté minutě trefil Sam Beukema. Na nizozemského obránce, který se prosadil v nejvyšší italské soutěži vůbec poprvé, navázal dvougólový Riccardo Orsolini. Chrti tak na vlastní půdě neprohráli již 13. soutěžní zápas v řadě a v tabulce poskočili do první pětky. Giallorossi naopak stále čekají na svůj premiérový triumf na hřišti soupeře v letošní sezoně.