30.10.2010 20:45 CET
1 : 2
(0:1)

AC Milán - Juventus FC 1:2

Juventus vrátil Milánu poslední porážky a dnes na San Siru překvapivě zvítězil 2:1. Skóre utkání otevřel Fabio Quagliarella a ve druhém poločase zvyšoval Alessandro Del Piero. Jediný zásah domácích Rossoneri měl na svědomí Zlatan Ibrahimovič.

Vše přitom mohlo začít lépe pro Milán, v 7. minutě měl ideální příležitost Ibrahimovič, jenže trefil břevno Storariho branky. Zato přišel ve 24. minutě trest, Paolo De Ceglie posadil míč na hlavu Quagliarelly a Juventus vedl na San Siru 1:0. Vyrovnání mohlo přijít po přímém kopu Andrey Pirla, jenže se tak nestalo. Po půlhodiny hry musel kvůli zranění opustit hrací plochu Bonera, nahradil jej Abate. Také na druhé straně došlo k brzkému střídání, zranil se De Ceglie a na plac přišel Simone Pepe. Do konce poločasu mohla Stará dáma zvýšit vedení, Abbiati ale předvedl fantastický zákrok a zasloužil se o to, že Milán prohrával jen o jednu branku.

AC začalo ve druhém poločase náporem, Ibrahimovič měl dost času, jenže míč do sítě nepropasíroval. V 66. minutě přišel pro Milán další šok, Antonini chyboval, čehož využil Sissoko a z druhé vlny se přesně trefil Alessandro Del Piero - 2:0 pro Juventus.

Domácí to měli těžké, ale nevzdávali se. Robinho nebezpečně vypálil, ovšem branku netrefil. V 77. minutě mohl zpečetit výhru Juve Fabio Quagliarella, stejně jako Robinho na druhé straně také minul. Další šanci zápasu měli Rossoneri, stoper Papastathopoulos ve vzduchu přestřelil a v zápalu hněvu ještě povalil Mela na zem, potrestán však nebyl. Milán nakonec utkání ještě pořádně zdramatizoval, Ibrahimovič zužitkoval své tělesné proporce a hlavičkou snížil na 1:2.

Snaha vyrovnat se dostavila okamžitě a Juventus musel přežít několik nepříjemných závaru. V nastaveném čase neskončila brankou střela Seedorfa a o chvíli později se marně dožadoval odpískání pokutového kopu střídající Inzaghi. Superpippo sice faulován byl, jenže přihrávku přebíral v ofsajdu. Juventus už vedení nepustil a zvítězil trochu překvapivě 2:1.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net