18.12.2010 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

AC Milán - AS Řím 0:1

Ve šlágru kola se zrodil poněkud překvapivý výsledek! AC Milán totiž doma nestačil na AS Řím, když jedinou branku obstaral Marco Borriello, paradoxně hráč milánského AC, který je ve Věčném městě na hostování.

První velkou šanci zápasu si přichystal Milán, konkrétně Brazilec Robinho, jenž umotal Mexese a pak zamířil těsně vedle. I následující šanci Milána měl na svědomí Robinho, tentokrát v roli nahrávače nabil Gattusovi, který ale potvrdil, že střelba není jeho královská disciplína.

AS Řím se do blízkosti Abbiatiho příliš nedostával, De Rossi vyslal z dálky spíše takový pozdrav, než aby přímo gólově ohrozil. Ve 35. minutě se ocitl v samostatném průniku Ibrahimovič, jenomže tentokrát si se situací neporadil dobře a selhal.

Ve druhém poločase se obraz hry nikterak nezměnil. Až v 55. Minutě pálil z dálky Seedorf - nepřesně. Střela Simplicia byla zase zablokována. Zhruba dvacet minut před koncem stačila chvilka nepozornosti a Římané se ujali vedení, když Menez dokázal po pravé straně odcentrovat, přesně našel Borriella, a ten poslal hosty do vedení - 0:1.

Kdo čekal následný velký tlak Milána, ten musel být zklamán. Ibrahimovič sice mohl vzápětí vyrovnat, opět se octil sám před Donim, ale stejně jako v prvním poločase to nedokázal zužitkovat. Rossonerri naopak mohli být rádi, Antonini totiž přidržel v pokutovém území Borriella, hlavní sudí si ale ničeho nevšiml. Následovaly střely De Rossiho, po které se zahrával rohový kop, a Boatenga, který zase minul.

Milánští fanoušci si museli říkat, kdy se na hřiště dostane Ronaldinho. Trenér Allegri s jeho střídáním dlouho váhal, nakonec hvězdného Brazilce na hřiště poslal, ovšem pět minut před koncem. I tak na sebe dokázal Ronaldinho upozornit, poté co se k němu dostal míč, zkoušel zakončit přes hlavu, ovšem přestřelil. Řím už si vedení vzít nenechal a San Siro vyloupil v poměru 1:0.

Autor: Ondřej Linhart