13.02.2010 18:00 CET
4 : 1
(1:0)

AS Řím - Città di Palermo 4:1

Fotbalisté římského AS dokázali opět zvítězit a nadále pokračují ve skvělé sérii zápasů bez porážky. Giallorosi tentokrát zdolali Palermo 4:1 a vrátili se na druhou pozici před AC Milán, který má zápas k dobru.

Palermo začalo lépe, Edinson Cavani vymyslel přihrávku pro Miccoliho, ale ten brankáře Sergia nepřekonal. První šanci domácích měl na svědomí kapitán Francesco Totti, jenže netrefil protivníkovu branku. Sicilský celek byl blízko úvodní trefy po ráně Giulia Migliaccia, jenž z dobrých 25 metrů nechal vyniknout skvělým zákrokem Julia Sergia. Ve 29. Minutě se domácí dožadovali červené karty pro obránce Simona Kjaera, ten si proti Taddeiovy vedl podobně jako hráči rugby, od rozhodčího však uviděl pouze žlutou kartu. Ve 33. Minutě zahrávali domácí fotbalisté rohový kop, kapitán Totti našel Brighiho, a ten jednoduše střelou z první překonal Sirigu - 1:0.

Po změně stran přidal domácí Řím důležitou druhou branku, po jednom z centrů nastal před brankou hostí závar, autor úvodní branky nakonec dokázal vybojovat přihrávku pro Baptistu, který zvýšil na 2:0 pro AS Řím. Po hodině hry opět zaúřadoval AS Řím. Obrana sicilského centru znovu nedokázala odvrátit centrovaný míč, ten se za hranicí pokutového území dostal k Brighimu, jenž povedenou střelou k tyči zvýšil na 3:0 pro domácí.

Deset minut před koncem došlo k zajímavé situaci, hlavní sudí nařídil po zákroku Pastoreho na Taddeie volný přímý kop, ovšem čárový rozhodčí viděl situaci jinak a po jeho verdiktu došlo na pokutový kop. Fabrizio Miccoli ho s přehledem proměnil a snížil na 3:1. Nicméně za další tři minuty to bylo znovu o tři branky. Skvělou formu z posledních utkání potvrdil norský obránce John Arne Riise, jenž po přesném centru Davida Pizarra zvýšil na konečných 4:1 pro domácí Řím.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net