03.11.2018 20:45 CET
11. kolo
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.37 - 3.38 - 2.31

Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 2:3

Ani náročný program s plejádou zraněných hráčů s Tottenhamem nezamával natolik, aby londýnský klub ztratil body ve večerním duelu s Wolverhamptonem. Spurs si sice v závěru utkání zahrávali, neboť z velké části prohospodařili luxusní tříbrankový náskok, ovšem nakonec i tak uhájili výsledek 3:2 a posouvají se v tabulce na čtvrté místo před městského rivala z Arsenalu.

Tottenham dlouhodobě platí za bijce nováčků na prvoligové scéně a ve Wolverhamptonu jen rozmnožili úctyhodnou bilanci proti postupujícím týmům do Premier League, která nyní čítá 39 zápasů bez porážky, z toho 36 vítězných. V sobotu nastartovali výhru slepenými góly Erik Lamela a Lucas Moura, jež po změně stran podpořil Harry Kane. Domácí sice díky dvěma pokutovým kopům ještě střetnutí v posledních minutách zdramatizovali, ale víc toho už nestihli a připisují si třetí porážku v řadě za sebou.

Ospalý úvod zápasu ještě více zpomalilo zranění Moussy Dembélého, jenž opustil hřiště Molineux na nosítkách. Po pětadvaceti minutách se ale Spurs osmělili a v rychlém sledu za sebou strhli utkání jasně na svou stranu. Nejprve se o průlom skóre postaral po rychlé kombinaci s Heung-Min Sonem Erik Lamela a pouhé tři minuty nato pokořil Ruie Patrícia v brance soupeře i Lucas Moura. Brazilský driblér těžil na zadní tyči z perfektního pasu Kierana Trippiera a navzdory nevysokému vzrůstu s přehledem uklidil míč hlavou do sítě.

Teprve s dvoubrankovým mankem o sobě dali vědět i domácí, jenže o brzké snížení ještě do přestávky je smolně připravil verdikt sudích. Gólu Raúla Jiméneze totiž dle čárového rozhodčího předcházelo Moutinhovo postavení mimo hru, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:2, byť opakované záběry ukázaly, že zkušený portugalský reprezentant se v ofsajdu nenacházel.

Přestože již měli Wolves po změně stran více ze hry a Hugo Lloris měl co dělat, aby lapil pokusy Jiméneze s Nevesem, jejich favorizovaný soupeř dostal ještě jednu brankovou příležitost a beze zbytku jí využil. Harry Kane nadvakrát procpal míč za Patrícia a připsal si první gól v posledních čtyřech zápasech.

Právě Kaneova trefa se nakonec ukázala být tou vítěznou, neboť Spurs následně polevili v koncentraci a darovali soupeři výhodu hned dvou pokutových kopů. Faulujícím hříšníkem byl v obou případech mladý stoper Julian Foyth, byť v prvním případě byl na vině v prvé řadě bohorovný Trippier, jenž se před vlastní brankou neúspěšně pokoušel nasadit napadajícímu Bonatinimu "jesličky".

Poté, co Rubén Neves nabídnutou příležitostí nepohrdl, následně Foyth srazil v šestnáctce i pronikajícího Jonnyho a také Raúl Jiménez jakožto penaltový exekutor obstál na výbornou. V tu chvíli domácím zbývalo jedenáct minut na dokonání nečekaného zmrtvýchvstání, ovšem s příchodem Davinsona Sáncheze již Spurs žádné další komplikace před vlastní brankou nepřipustili a odváží si tak všechny body za výhru 3:2.
Autor: Martin Kantor / skysports.com