14.04.2018 20:45 CET
1 : 3
(1:2)

Tottenham Hotspur - Manchester City 1:3

Žádný kolaps se nekoná, Manchester City se po třech soutěžních porážkách v řadě vrátil do zajetých kolejí a ve skvělém výkonu porazil Tottenham na jeho hřišti 3:1. Smutek z vyřazení z Ligy mistrů přetrvává, ale titul z Premier League už Guardiolovy nikdo nesebere. Oslavy mohou propuknout už zítra, pokud rival United prohraje s WBA. Citizens si jej pak v opačném případě můžou zajistit za týden doma proti Swansea.

Tottenham naproti tomu dovolil fanouškům Chelsea tajně doufat, že boj o čtvrté místo je ještě jakž takž otevřený. Sedm bodů a mnohem lepší skóre je však pět kol do konce sezóny pořád velmi luxusní náskok.

V utkání se střetlo hned kvarteto fotbalistů bojujících o PFA hráče roku, jmenovitě Harry Kane, David Silva, Leroy Sané a jeden z favoritů Kevin De Bruyne. Dva z nich se už ve třetí minutě zapojili do první velké šance. Silva poslal do vápna míč na Sterlinga, do jehož centru se parádním volejem opřel Sané. Orazítkoval však jen tyčku za Llorisem.

Přesto se Manchester City dostal do vedení poměrně záhy. Dlouhý Kompanyho balón za obranu sebral hbitý Gabriel Jesus a samostatný nájezd zakončil přesně. Prakticky vzápětí se Sterling zase dral do vápna a na jeho hranici ho sestřelil Hugo Lloris. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Ilkay Gündogan a Citizens se ujali pohodlného dvougólového vedení.

To jim ještě na sklonku prvního poločasu umazal Christian Eriksen, který dostal míč do brány s pořádnou dávkou štěstí. Laporte mu míč už už ustřelil od nohy, ale trefil Dánovu druhou nohu, která už přetavila šanci v gól.

Guardiola vztekle mrštil lahví s vodou o zem, ale jeho svěřenci ve druhém dějství nenechali nic náhodě. Napoprvé si Raheem Sterling položil na zem Llorise i jednoho beka, ale v zakončení selhal. Po následném rohu ale francouzský gólman vyrazil míč opět ke Sterlingovi, který už tentokrát napálil míč prudce do sítě.

Autor: Marek Ustohal